Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Előfordult, hogy a Katolikus...

Előfordult, hogy a Katolikus Egyház egy konkrét államformát vagy társadalmi rendet előnyben részesített más társadalmi struktúrával szemben?

Figyelt kérdés

2023. febr. 14. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Nagyon sokáig a monarchiát.
2023. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A francia forradalomig a létező rendet védték, bár azért voltak sérelmei korábban is az egyháznak.


Amikor megdőlt a tradicionális rendszer, akkor egy olyan monarchiával álltak elő, ahol az első uralkodót a nép emeli trónra, van valamilyen kapcsolat a nép és az uralkodó között, alkotmányosan osztott a hatalom van, és az országot a hatalmon lévők valamilyen katolikus erkölcs szerint irányítják.


A 20. század második felében inkább nem gondolkodtak már erről, elfogadták azt a demokratikus rendszert, ami van.

2023. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Amíg lehetett, a monarchiát részesítették előnyben, mert nekik ez volt a legelőnyösebb.
2023. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
59%
Monarchia.
2023. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
A Bibliában az "eszményi" államforma a királyság, ahol van egy Isten által felkent uralkodó, mellette volt Isten prófétája, mint pl Dávid király és Sámuel próféta. A katolikusok nagyjából ezt emelték át, ezért kenték fel a királyokat.
2023. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 munyamunya ***** válasza:
31%

5ös,

Bocsánat, de ez tévedés. A bibliai ideális társadalom a prófétán/bírán keresztül egyenesen az Örökkévaló uralma alatt kell létezzen, azaz teokrácia kell legyen. A királykérést Isten úgy vette, hogy Őt magát utasította el ezzel a nép. A királyság intézményéről csupa negatívumot jelent ki előre, mint ami teher lesz a nemzet számára.

""monda az Úr Sámuelnek: Fogadd meg a nép szavát mindenben, a mit mondanak néked, mert nem téged útáltak meg, hanem engem útáltak meg, hogy ne uralkodjam felettök.""

""A királynak, a ki uralkodni fog felettetek, ez lesz a hatalma: fiaitokat elveszi és szekér vezetőivé és lovasaivá teszi őket, és szekere előtt futnak. Ezredesekké teendi őket, és hadnagyokká ötven ember felett; velök szántatja meg barázdáit, és velök végezteti aratását, készítteti hadi szerszámait és harczi szekereihez az eszközöket. Leányaitokat pedig elviszi kenőcskészítőknek, szakácsnéknak és sütőknek. Elveszi legjobb szántóföldeiteket, szőlőhegyeiteket és olajfás kerteiteket, és szolgáinak adja. Veteményeiteket és szőlőiteket megdézsmálja, és főbb embereinek és szolgáinak adja. Elveszi szolgáitokat, szolgálóitokat, legszebb ifjaitokat és szamaraitokat, és a maga dolgát végezteti azokkal. Barmaitokat megdézsmálja, és ti szolgái lesztek néki. És panaszkodni fogtok annak idejében királyotok miatt, kit magatok választottatok, de az Úr nem fog meghallgatni akkor titeket."" (1Sámuel 8.fej.)

2023. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a sok katolikusos, pápás kérdés mostanában?
2023. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Paranóia azt feltételeznem hogy pusztán a muszlim nevem miatt pontozták le azt az egyszavas, nem sértő jeleggel írt válaszomat, mely a történelem tényére épült, és más elöttem is utánam lévő válaszólok is emlitették?
2023. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

#6

Ha teokrácia lenne, akkor Isten nem ken fel királyokat. Amúgy Vatikán jelenleg teokrácia, tehát ott található az általad vélt egyedül helyes államforma.


#8

Szerintem ez teljesen random, van amikor teljesen normális válaszra 0%-ot kapok. Én amúgy nem pontoztalak le.

2023. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Szerintem ez teljesen random, van amikor teljesen normális válaszra 0%-ot kapok"


Jó de ugyan azt válaszoltam mint a többi.


De lehet hogy négy ficko random nyomogatja a gombokat olvasás nélkül, ebben totál igazad van. Akkor csak paranoía volt részemről.

2023. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!