Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valahol olvastam h a keresztén...

Valahol olvastam h a keresztény egyház és hívőik szerint semmilyen hatásos ereje nincsen a keleti meditációnak, mantrának. Ez igaz? A 10 parancsolatban is benne van h más Isten nem imádj

Figyelt kérdés
A szomszédaim állandóan áthívnak mantrázni. 10 percig kell énekelni, de én nem hiszem h lenne ereje.

2023. febr. 16. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Én nem mondom, hogy nincs hatása, ereje. A mantrának is lehet ereje ránk nézve, ahogy pl. bizonyos sámánvallásokban képesek voltak a sámánok révületig táncolni. Ezek létező dolgok. Csak keresztényként nem gondolom, hogy ezek hasznosak lennének rám nézve.
2023. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Egy sámán évezredes hagyományos tudást kap a "kiképzése" alatt, hogy hogyan védje meg magát mikor kiüresedik a tudata, hogy ne az találja meg aminek nem kellene.

Az összevissza meditálóknak ezekről fogalmuk sincs, sőt a a new age okkult hókuszpókuszoknak éppen az a rejtett célja, hogy olyan entitások találjanak meg, akik bajt akarnak.

2023. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
A meditációnak a vallástól függetlenül is van hatása.
2023. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
93%

Alaphelyzetben az ember a gondolatai álomvilágában él. A gondolatok folyton jönnek-mennek mint felhők az égen, és azonosulást él meg velük az ember. Mivel a gondolatok lekötik figyelmet, ezért aztán kevésbé vagyunk a valóságban (a jelenben).

A meditáció egy gyakorlat ami arra jó hogy leválasztódjunk a gondolatokról. A gondolatok persze akkor is jöhetnek, de nem kerülünk velük azonosulásba (csak megfigyeljük őket). És mivel nem bonyolódunk bele a gondolatok folyamába - azért tisztán átélhetjük a jelent. Ez tulajdonképpen egy egyszerű tudatos jelenlét.

Mivel alapból ez a tudatos jelenlét vagyunk, ezért nem értem miért lenne baj ha visszatérünk ehhez a tudati minőséghez?

Egyébként ahogy levezettem ehhez hinni sem kell semmiben, mert ez egy önismereti módszer.

A mantrák & énekek pedig különböző hagyományvonalakon elterjedt dolgok. Ha nincs hozzá kedved akkor ne csináld :)

2023. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Hogy a keresztények szerint van-e hatása, nem tudom. De minden amit csinálsz, hatással van rád. Ha mantrázol, az is egyfajta hangulatot teremt. Persze ehhez bele kell magadat élkni. Ha csak automatikosan ismételgetsz valamit miközben a godolataid lehet, hogy éppen a napi bevásárláson járnak, akkor semmi értelme.

Az ősi mantrák abban is különböznek az általad megszekesztett mondatoktól, dallamoktól, hogy egy rá jellemzó energiával vannak feltöltve. Ezért jobban képviselik a jelentésük esszenciáját. És ahogy az előző is írta, nem kell hinned Istenben ahhoz, hogy hatást érj el vele. Egyszerűen csak hangolódj rá.

2023. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!