Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint ki volt...

Az ateisták szerint ki volt Jézus?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 16:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan ateisták akik elfogadják a történelmi a Jézust, tehát egy első századi galileai zsidó rabbinak tekintik és egy vallásfilozófusnak tekintik.

Vannak olyan ateisták, akik szerint nem tudhatunk semmi biztosat Jézusról.

Vannak olyan ateisták, akik még azt is letagadják, hogy egyáltalán létezett Jézus.

2023. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egy a sok önjelölt próféta közül, aki maga köré tudott gyűjteni egy csapatot, akik bálványozták őt. Kb. kora Németh Sándora volt. Aztán halála után mindenféle legendákat kapcsoltak a személyéhez. De ha nincs Pál (Saul) és az ő rendkívül eredményes hittérítő tevékenysége, akkor ma már Jézusra sem emlékezne senki.
2023. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
5%
Elismerik, mint prófétát, akárcsak a kereszténységen kívüli vallások.
2023. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
93%

3


A próféta isten küldöttjét, szószólóját jelenti, és mivel mi nem hiszünk istenben, hisz az az ateizmus lényege, azt sem hihetjük, hogy bárkit is küldött volna...

2023. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
0%

és mivel mi nem hiszünk istenben


Ebbe engem ne vegyél bele, én hiszek, mert nem vagyok sátánista, mint ti:)

2023. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%

5


Te szimplán buta vagy.


A hozzád hasonló gyengébbek kedvéért:


1. mi=ateisták. Eszem ágában sincs veled közösséget vállalni!


2. Egy ateista nem csak istenben nem hisz, de isten pajtásaiban sem, így a sátánban sem, ergo nem lehet sátánista.

2023. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
0%

Eszem ágában sincs veled közösséget vállalni!


Tudom, ti csak kiélitek a gyűlöködéseteket rajtunk, tisztességes keresztényeken.

2023. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
92%
Ki gyűlölködik? Teljesen korrekt válaszokat adtam. Egyelőre te vagy az, aki engem minden alap nélkül lesátánistáztál!
2023. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
89%

Mivel Jézus egy mesekönyv főszereplője, hajlamos vagyok mesehősnek tekinteni, de sosem lehet tudni, végül is Fazekas Mihály is azért teremtette meg Döbrögi alakját, mert a korabeli magyar nemesek szatírikus megszemélyesítése volt a célja és a népmesék szabályait követve a másik mesehőssel, Lúdas Matyival tett igazságot, így átvitt értelemben Jézus alakja is lehet valamennyire valóságos, hiszen minden történetnek, regénynek, mesének, novellának van valami valóságmagva, ha más nem a szereplők karaktereinek a valóságból vett mintája, amit megszemélyesítenek, vagy a történet jelképes célja érhető tetten valamiképpen.

Mivel Istenekben nem hiszek, így azoknak az utódaikban sem, megjegyzem nem is igen értem, minek egy Istennek fiú(?), de ez más kérdés, felőlem ugyan akár lánya is lehetne, ha a keresztények benyalják az értelmetlenséget, nekem nyolc.

2023. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 x0 ***** válasza:
59%
Vagy nem is létezett, vagy ember volt, esetleg emberi maszkba öltözött földönkívüli, de erre már elenyészően kicsi az esély, de még mindig jóval nagyobb, mint hogy Isten fia volt.
2023. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!