Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire érzékelhető a különbs...

Mennyire érzékelhető a különbség a hívők és az ateisták világszemlélete, értékrendje között?

Figyelt kérdés
Érzékelhető egyáltalán?

2023. febr. 26. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Kezdjük ott, hogy ateista és ateista nézetei között is lehet ég és föld a különbség és ez hívők esetén is ugyan úgy jelen van csak ott talán kisebb mértékben az azonos vallásúak esetén, de még ott is jelentős eltérések lehetnek.


Ennélfogva a különbségek attól függnek, hogy éppen kiket vizsgálunk. De szerintem az eltéréseket nem feltétlen lehet vissza vezetni arra, hogy valaki ateista vagy hívő. Akiknél mégis ott már alapjáraton problémák vannak szerintem.

2023. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Hívők általában hiszékenyebbek.
2023. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1-es: igen, elég sokfélék vagyunk. Határ a csillagos ég!


2-es: nem tapasztaltam, hogy minden hívő hiszékenyebb lenne. Találkoztam már olyannal, aki elég sokat kételkedett - vagy éppen kételkedik a jelenben is - a világ dolgaiban (párom, pl.)

2023. febr. 26. 17:36
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván vannak kivételek, általánosságban mondtam.
2023. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-es: persze, mindenhol vannak kivételek. :)
2023. febr. 26. 17:45
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Amíg nem kezdenek okoskodni nem látszik az emberen mi a hitvallása.
2023. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Látszólag akkor te is azt vallod, hogy az emberek rendkívül sok félék nézettől függetlenül. De akkor mire vagy pontosan kíváncsi? Mert akkor a te nézeteid alapján sem lehet választ adni erre a kérdésre, csak azt ami az 1. válaszban is szerepelt.
2023. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A hívők azt vallják, hogy létezett valaha egy Jézus Krisztus nevű ember, aki az Istennek a fia volt - és meghalt a bűneinkért.


Az ateisták szerint ilyen nem létezett. (Ettől persze elfogadhatják, ha valaki hívő, csak nem azonosulnak azzal pl. hogy naponta imádkoznak - vagy egyéb meghatározott időközökben.)

2023. febr. 26. 18:14
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtipikusabb, és hétköznapibb élethelyzetekben, mint mondjuk egy bolti vásárlás, vagy postai számlabefizetés stb...

Hát semennyire.

A két fél világszemlélete, értékrendje közt akkor látszódik igazán különbség, hogyha olyan témákat boncolgatunk, mint mondjuk az abortusz, eutanázia stb.....

2023. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

"hogyha olyan témákat boncolgatunk, mint mondjuk az abortusz, eutanázia stb....."


A hívők rendszerint vallásuk miatt elutasítják ezeket. De az ateistának koránt sem kell elfogadnia csak azért mert ateista.


Így markáns különbség itt sem feltétlen létezik.

2023. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!