Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jeruzsálem értelmezése?

Jeruzsálem értelmezése?

Figyelt kérdés

Tanulmányozom és olvasom a Bibliát már néhány éve. Ma Ezsdrás próféta könyvét olvastam és egyszer csak mint felismerés hatolt belém, hogy elképzelhető-e, hogy Számos helyen Jeruzsálemet nem érdemesebb e másként értelmezni, mint a szó szoros értelemben vett várost.

Arra a felismerésre jutottam, hogy Jeruzsálem nem anyagi város, hanem inkább egy jelkép. Maga a szentírás helye Jeruzsálem. A hely, melyben a szentírás található. Maga a szentírást jelképezi Jeruzsálem.

Nem a földrajzi város, hanem a szentírás Jeruzsálem.

Legalább is nekem ez a benyomásom támadt. A hely, ahol a fizikai valóság metszi a fizikán kívüli valóságot.

Azt tapasztaltam, ha ilyen módon elmélkedem Isten igéjén, hogy a Jeruzsálem szóról nem a földrajzi, történelmi városra asszociálok, hanem Isten beszédének gyüjteményeire, akkor minden sokkal érthetőbbé válik.

Mert igaz vannak benne dolgok, melyek a földrajzi Jeruzsálemben történtek meg, ám nagyobb igazságokat vélek felfedezni úgy, ha nem földrajzi, hanem szellemi Jeruzsálemként tekintek a Jeruzsálem szóra, hanem inkább földrajzilag független, szellemi helyszínre.

Vélemény?



2023. márc. 3. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jeruzsálemnek (ahogy a Szentírásban számos dolognak) kétféle értelme van: szó szerinti és lelki. Szó szerinti maga a szent város, mert valamikor tényleg maga a város jelenik meg, pl. mikor Jézus megsiratja Jerzsuálemet és megjövendöli a pusztulását, az ténylegesen a városra vonatkozik.

De Jeruzsálem állhat szimbolikusan is, főként "mennyei Jeruzsálemkéent" szoktuk rá utalni. Ekkor Isten országát, az örök üdvösséget, a menyországot jelenti. A Jelenések könyve alapján szoktuk Isten országát, az üdvösség állapotát egy városhoz (azaz Jeruzsálemhez) hasonlítani.

2023. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes eszmefuttatás és szerintem van valóság alapja!!! Ez majdnem olyan mint a zsidóság maradékáról szóló prófécia! Kik a zsidók és kik a maradékok Isten szerint, Isten szemében??? Van ugyanis két irányzat a szellemi és a testi!!! Ezért nem is értették ill. sokan félreértették a próféciákat!!! Nem tudták értelmezni és időben elhelyezni!!!
2023. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen kettes, ezt én is így látom. A zsidóság, mint Isten népe, de többszőr leírja a biblia, hogy Isten megannyiszor szétszórta a világban a népét, összegyűjtötte, fogságba vitette, megszabadította és helyekről helyekre költöztette őket, hogy ezzel tanítsa őket, oltalmazza őket. Gyakorlatilag akár a magyarok is lehetnének Isten választott népe, hiszen eredetünket már mi magunk sem tudjuk biztosan. Bő 1100 évre visszamenőleg le tudjuk követni eredetünket, de fogalmunk sincs, hogy őseink merre felé tanyáztak ezt megelőzően. Igaz nem állítom, hogy Isten választott népe lennénk, de azért én rengeteg parhuzamot vélek felfedezni a magyarság történelme és a zsidóság történelme között. Az pedig egészen jól látható, akár a jelenlegi népességet tekintve is, hogy mekkora hasonlóság van köztünk és Izrael között. Kicsit olyan ez, mint a ne tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb.

Felmerült bennem a kérdés, hogy hol voltunk mi magyarok Krisztus idejében?

Előfordulhat, hogy minden magyarnak van egy őse, aki találkozott az Úrral?

Magyaroknak mondjuk magunkat, pedig a történelmünket tekintve mindenféle vér van bennünk.


Izgalmas belegondolni a származási lehetőségeinkbe és hogy mi minden történhetett azokkal, akikre Krisztus hatást gyakorolt abban az időszakban, amíg Jézus testben járta a szent földet.

2023. márc. 6. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

#3#


Nagyon érdekes eszmefuttatás, amiről írsz és valahol egyet is értek veled.

Én is úgy vallom és úgy látom és úgy ítélem meg, hogy a Magyar ősök mindig is itt voltak és itt éltek Kárpátmedencében. Persze voltak időközi népi csatlakozások, de az nem egyenlő a "bevándorlással" ill. az ún. honfoglalással. Az ősi Magyarok mindig is itt voltak, itt laktak és itt éltek! Ha nem így lenne akkor az egy csomó megválaszolatlan kérdést vetne fel, mint pl.


Ha vándor nép voltunk és úgy települtünk be Kárpátmedencébe, akkor kik voltak itt előttünk? Nem volt itt senki üres volt ez a drága föld? Ha pedig voltak és nem volt üres és lakatlan, akkor azok minden bizonnyal nem engedték volna át a területüket. Ha így van, akkor harchoz kellett volna folyamodni. Igen ám, de egy vándor nomád nép, aki hajtja a teheneket és birkákat az nem harcos nép, tehát harccal nem tudták volna elfoglalni Kárpátmedencét. Valamint a ős honfoglalók nem voltak harcos hódító nép, aki mögött ott állt egy anyaország. Tehát az egész meghamisított történelem egy csomó életszerűtlen és logikátlan állításokon alapszik. Valahol István korában hamisíthatták meg a Magyar történelmet és tüntették el az ősi iratokat, és kultúrát, amikor István lepaktált a németekkel és kiírtották a fél magyarságot, akik nem akartak meghajolni, letérdelni és Koppány mellett voksoltak. Történelmünk már a kommunizmus idején is kérdő jel volt, ezért találták ki a FinnUgor tesvériséget. Ma már egyre többen tisztában vannak az igassággal. Sok kutatás folyik ez ügyben, ami edig megállapította, hogy volt egy Kárpátmedencei őslakos népcsoport amelyhez aztán csatlakozott um. testvéri, származásilag azonos és hasonló népesség, kikben felfedezhető egyfajta keleti Mongol származás.


Tehát a Magyarok eredetét egyfajta titok övezi. Mára már annyi bizonyos, hogy nem vagyunk bevándorlók, mindig is itt voltunk, ős magunk pedig alapjában összetett és vegyes. Úgy mintha a Magyarságban minden benne lenne. Izgalmas.

2023. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!