Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ti megbocsátanátok...

Ateisták! Ti megbocsátanátok Istennek ha beismerné, hogy sokszor hibázott már, és nem is akkora mindenható, mint amilyennek a hívei gondolják?

Figyelt kérdés

Először is beismerné, hogy nem akkora mindenható, és ő sem képes csak úgy a semmiből csodát csinálni, vagy varázsolni. Ő is mérésekkel számításokkal dolgozik, és sokszor nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan azt ő gondolta.

Pl mindig is azt akarta, hogy mi is létezzünk, de az evolúció nem éppen abba az irányba ment melyet ő maga kiszámított, hanem a dinoszauruszoknál kicsit rossz irányba ment el a terve és ezért küldte azt a bizonyos meteoritot, ami megváltoztatta itt a dolgokat, melynek következtében mi emberek az élet színpadára léphettünk. Beismeri hogy kegyelmesebb lett volna ha csak úgy eltünteti a dinoszauruszokat a föld színéről, de erre még ő sem lenne képes, és ezért egy meteoritot terelgetett a Föld felé.


Azt is beismerné, hogy sokszor igazságtalan volt az emberekkel, mint például az özönvíz esetében, és bocsánatot kérne érte.


Azért is bocsánatot kérne mert tökéletlen világot teremtett nekünk, de ez volt a legjobb ami tőle tellett.



2023. márc. 4. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük ott, hogy az ateisták nem hisznek Istenben vagy bármiféle egyéb istenségben ezért nincs okuk sem haragudni sem pedig megbocsátani neki.


Ezenfelül szerintem ez a dínós rész elégé gyerekes felfogást sugallna.


Arról nem is beszélve, hogy mit is akarna elérni? Miért kérne mind ezért bocsánatot?

2023. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan valakinek, aki szerinten nem létezik, nem fogod megbocsátani, máscsak azért sem, mert egy nem létezö valaki nem tud bocsánatot kérni, cserébe viszont nem is haragszom rá.
2023. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Természetesen a kérdés pusztán csak fikció.

Gyakran látom ateistáktól azt az érvet, ha létezne sem lehetne mindenható, vagy tökéletes, vagy pedig nem mindig ítél igazságosan.

Na de mi lenne ha létezne, és bocsánatot kérne a hibáiért?

2023. márc. 4. 16:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ateisták nem hisznek istenben. Ők nem fognak egy szerintük nem létező dologra haragúdni és megbocsáltani.
2023. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Feltételezve az általad vázolt meglehetősen abszurd helyzetet azt hiszem először is tisztázni kellene, hogy akkor ő valójában ki a csoda?

Mert ha ennyire korlátozottak a képességei, akkor nyilvánvaló, hogy nem Ő az a Mindenható aki mindennek az eredete, hanem csak egy gyenge másodosztályú termék.

Kérnénk a panaszkönyvet és jogorvoslatot a felülvizsgálati szervtől, valamint a garanciális cserét.

2023. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám, hogy ne tőlem kérjen bocsánatot, hanem attól a több millió zsidótól, akik a koncentrációs táborokban ő érte és az ő segítségéért imádkoztak, ám cserébe semmit nem kaptak. Például.
2023. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok, mert nem hiszek egyetlen istenben sem. Ha mégis létezne, és erről tudomásom lenne, pl. bocsánatot kérne, akkor már nem lennék ateista.

Nem tudnék megbocsátani neki mások helyett. Ahogy az előttem szóló is utalt rá, az ártatlanul szenvedők lennének jogosultak megbocsátani vagy haragot tartani.

A kereszténységnél ez máshogy megy, tudom, ott bármilyen kegyetlenséget követnek el ellened, elegendő Istentől bocsánatot kérni, az áldozat igazsága elhussan a szállingózó, kósza füsttel.

2023. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragszom Istenre, csak szerintem nem létezik.


Ha meg elém állna, akkor elbeszélgetnék vele, de nem tudnék mit kezdeni azzal, hogy bocsánatot ker azért mert milliárd embernek rosszat tett és értelmetlenül kegyetlenkedett. Nem nekem okozott szenvedést, kérjen azoktól bocsánatot.


Én inkább kérdeznék pár dolgot tőle, ha mar itt tartunk hogy tali.

2023. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a bocsánatkérés ilyen formában elég visszataszító lenne. Milliók halnak kínhalált, erre pont elém áll oda egyetlen bocsival? Nekem semmi bajom...


Azoktól kérjen bocsánatot, akikre ez kihatott, utána meg lehet dolgozni azon, hogy jóvá tegye számukra. Ez a bocsánatkérés utáni rész amit sokan lehagynak.

2023. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírás önellent mondás. Ha igaz amit mond nem isten.
2023. márc. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!