Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én látom nonszensznek a...

Csak én látom nonszensznek a vallást?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi értekme az egésznek. Hülyeség.

2023. márc. 7. 16:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
13%

Csatlakozom. Remélem a politikával együtt eltűnik a Föld színéről.

Ráadásul az emberek például olyan vallást imádnak, ami a nácizmushoz hasonlóan eretnekek sokaságát égette el máglyán. Például tudósokat vagy akiknek a papok meg akarták szerezni a vagyonát vagy aki konkurrense volt valakinek.

2023. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
92%
Szerintem rajtad kivűl egy csomo ateista van akik hasonlóan gondolják, bár nevemből sejtheted hogy nem tartozom közéjük.
2023. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem annak nincs értelme, hogy valaki nem hisz semmiben. Kinek mi..
2023. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%

Én nem kedvelem a vallásokat részben a negatív hatásaik miatt részben pedig az itteni sok rossz tapasztalat miatt.


DE a vallás nem feltétlen nonszensz. Bizonyos vallások kialakulásának az oka nem biztos, hogy egyből a tömegek irányítása, hatalom szerzés és haszon szerzés volt. Lehet csak kezdetben elkezdtek meséket kitalálni amiben hihettek, mert már nem volt semmi reményük és ez segített rajtuk. Ebben az esetben nem nonszensz csak egy menekülés a valóság elől. Előbbi esetben sem nonszensz akkor csak undorító.

2023. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
23%

"Én nem kedvelem a vallásokat részben a negatív hatásaik miatt részben pedig az itteni sok rossz tapasztalat miatt."


Én nem kedvelem az ateizmust részben a negatív hatásai miatt, részben pedig az itteni sok rossz tapasztalat miatt.


"DE a vallás nem feltétlen nonszensz."


Jajjj, mindjárt sírva megölellek.


"Bizonyos vallások kialakulásának az oka nem biztos, hogy egyből a tömegek irányítása, hatalom szerzés és haszon szerzés volt."


Nagy kultúr antropológiai kijelentést hallottunk. :D


"Lehet csak kezdetben elkezdtek meséket kitalálni amiben hihettek, mert már nem volt semmi reményük és ez segített rajtuk."


Ha te mondod akkor biztos így volt. Ja mégsem.....

Totál nem így volt.


"Ebben az esetben nem nonszensz csak egy menekülés a valóság elől."


Aztán mi a valóság? Ha már ezt ide böffentetted akkor remélem meg is tudod nekünk mondani. De az egészet! Még azt is, amit a tudomány nem fedezett fel, és nem ismer belőle.

Nem kell válaszolni......


"Előbbi esetben sem nonszensz akkor csak undorító."


Szerintem meg az undorító, ami ez ellen próbál harcolni:


https://www.youtube.com/watch?v=lKM-8CZRplI

2023. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
50%

Az előző tipikus példa a valláskárosultra.

Kérdező, te pedig miért lógtad el a töri órákat?

2023. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Darkmoon80 ***** válasza:
79%

Majdnem magam alá... úgy oda meg vissza lettem a gyönyörtől... vagy mégsem?


Hagyjál már ezzel az érzelgős nyáladzással.

A zene tényleg fülbemászó, de az, hogy ezzel próbálsz meg igazolni bármit is, az olyan gyerekes.

(Kb mintha a kommunizmust próbálná meg valaki az úttörő indulókkal igazolni.)



Jézus segíts... Jézus segíts... szükségem van rád.. énekli megható átérzéssel a fickó, de tényleg segít azokon, akiknek TÉNYLEG szüksége lenne a segítségre?

A millió éhezőn, a rákos gyermekeken, a megerőszakolt tizenéves kislányokon...


Egy fenét!

2023. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Kedves hatos! Én egyeltalán nem lógatam el a törit. A kedvenc tantárgyam. A töri nem csak a vallásról szól,sőt arról nem igazán van említés.
2023. márc. 8. 15:23
 9/37 Darkmoon80 ***** válasza:
47%

Ha már zene, akkor nekem ez inkább bejön!

https://www.youtube.com/watch?v=tmcz6sCFvN4

2023. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Darkmoon80 ***** válasza:
47%

Nem Kérdező, nem csak te látod annak!

De a döntés a tied... Válassz jól!


https://www.youtube.com/watch?v=S9WWz95ripA

2023. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!