Isten ma megmentett?

Figyelt kérdés

Én hőszigeteléssel foglalkozom, és ma három emelet magas állványon dolgoztam. Megkentem egy tábla 50x100cm-es nikecellt, majd vittem magam előtt hogy felrakja a sarokra. Mikor már majdnem odaértem vele, egy fehér galamb elhúzott előttem, és ettől visszatántorodtam, majd elejtettem a nikecellt.

Na mondom magamban, tököm galamb, most kenhetem újra a nikecellt, mert lecsúszott róla a ragasztó. Aztán láttam, hogy a mesterek nem raktak végelzárót az állvány végére, azaz hogyha nem jön az a galamb, simán le léptem volna a három emelet magas állványról, mert nem láttam a lábam elé a nikecell miatt. A bibliában a fehér galamb az nem a szentlélek megtestesülése vagy micsoda? Komolyan mondom ezek után úgy érzem, hogy hívőnek kell lennem. Ti mit gondoltok?



2023. márc. 8. 18:29
1 2
 1/18 Darkmoon80 ***** válasza:
60%

Szerintem szerencséd volt.


De visszakérdezek:


1,

Szerinted Istennek oka arra, hogy pont téged mentsen meg?

Vajon hány hívő hal meg balesetben egy nap, akiket Isten nem ment meg?

Te jobbnak tartod magad náluk?


2, Vajon szükséges volt "megmenteni" téged fehér galambbal, vagy elég lett volna az, ha a mesterek oda teszik a végelzárót?


3, Mi van, ha nem tántorodsz vissza a galambtól és nem ejted el a nikecellt?

2023. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem szerencséd volt.
2023. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem értek egyet az egyessel! Egyes! Tudd, hogy minden ember értékes Isten szemében!! Képzeld, Jézus meghalt értünk olyan sokat érünk Neki! 😃


És szerintem igen, Isten volt az, aki megmentett. Minden Őáltala, Ővele és Őbenne! A galamb is! 😃

2023. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Sokat gondolkodtam, hogy mit írjak, de inkább rövid leszek. Ha úgy érzed, hogy Isten volt, akkor jól érzed. Isten a szívekhez szól. Van aki egy ártatlanul elejtett szóban hallja meg Isten szavát egy baráti beszélgetésben. A tiéd egy kiemelkedően szép meghívás, de ahogy mondom az a legfontosabb, hogy megláttad benne Istent. Én mindenképpen azt tudom mondani, hogy vedd komolyan.


Hogy az első hozzászólóra reagáljak.

1. A szerencse a hitetlenek istene

2. "Hány hívő hal meg"... Azt szoktuk mondani, hogy az életben egyetlen tragédia létezik. Isten nélkül meghalni. Minden más dolog marginális, a hívő halála meg aztán pláne, mert ott kezdődik az örök életünk és mint hívők reméljük, hogy Isten társaságában tudjuk majd élni a Mennyben.

3. Ha a mesterek oda teszik a végelzárót nem tért volna meg és az az igazi halál. Nem a fizikai haláltól kell félni, hanem attól a haláltól, ami esetlegesen utána jön, tehát a pokol. Az Isten nélkül élt örök élet. Az az igazi halál.

4. Ha már ezt a kérdést felteszed az azt jelenti, hogy teljesen kizártad az eseményből Istent, ami helytelen.

2023. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Darkmoon80 ***** válasza:
75%

"Nem értek egyet az egyessel! Egyes! Tudd, hogy minden ember értékes Isten szemében!!"


Nem értek egyet a hármassal.


Hármas! A szerinted olyan értékes emberek miért halnak akkor meg a legkülönbözőbb cseppet sem kellemes módokon, HA Istennek VAN MÓDJA megmenteni az embereket?

Miért az egyiket csak és miért nem mindet? Ne mondd, hogy túl fárasztó lenne neki...



"Képzeld, Jézus meghalt értünk olyan sokat érünk Neki!"

Próbálom elképzelni... nem megy!

Egy frászt halt meg! Benyaltad a mesét.


Jézus nem halt meg, csak (de ezt is csak feltételesen belegondolva, ha hiszel a Bibliának) egy emberi test halt meg, az isteni lélek nem sérült egy cseppet sem.

Sőt még a test is "feltámadt" állítólag, szóval csak egy három napos szünet volt az egész attrakció, ami után ment a show tovább. Hol van itt a nagy áldozat Isten részéről?


Egyébként miért is halt(?) meg Jézus, ha SEMMI sem változott, az emberek éppúgy meghalnak, amiből látszik, hogy az eredendő bűn sem lett megbocsájtva, hiszen a halál annak következménye volt.

És az Istennek nem tetszők

(akiknek nem jut az isteni kegyelemből (mely, mint tudjuk nem cselekedetektől függ))

ugyanúgy nem jutnak a mennyországba, mint annak elötte...

2023. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Elolvastam a történeted, abból extrém esetben is csak arra tudok következtetni, hogy a galamb mentett meg.

Bár szerintem csak szerencséd volt. Ezekben a szakmákban nem ritka a baleset, ami akár tartós egészségkárosodással járhat. Minden x balesetre jut y majdnem baleset. Te ez utóbbiak számát gyarapítottad most.

Képzeld, hogy a szituációnak csakis 2 kimenetele lehet: halál vagy csodás megmenekülés. Aki meghal, nem fogja mesélni, hogy Isten megmentette. Aki túlél, az meg csodákat fog regélni mindenfele. Ez a confirmation bias speciális változata.

Istent különben nem tudom miért keverted az egészbe, a sztoriban sehol nem szerepelt.

2023. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Lucifer-666 ***** válasza:
34%
Igen. Köszi az infót, akkor visszaküldjük az üstöt. (még benne vagyunk a 14 napban).
2023. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Lucifer-666 ***** válasza:
79%
Amúgy örülök, hogy nem lett bajod 🤗
2023. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Csak azért volt mert magyar vagy.
2023. márc. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Nekem egy olyan kérdésem lenne még, hogy miből gondolod, hogy Isten volt?

Másik istenség vagy természet feletti lény is használhatta volna a galambot. Lényegében ha abból indulunk ki, hogy ez valami természet feletti segítség volt akkor is még számtalan egyéb lehetőség van arra, hogy ki/mi/hogyan/miért mentett meg téged.

2023. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!