Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták többsége liberális?

Az ateisták többsége liberális?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 12:35
1 2 3
 1/22 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Mi az a liberális szerinted?
2023. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Skatulyák, kategóriák, nem kell mindent egyfajta szemüvegen keresztül nézni.

Ateista vagyok és elég liberális, meg baloldali, de jobbára nem igazán kötnek a konvenciók, mégsem bírom a homoszexuálisokat, meg attól függetlenül, hogy embernek tekintem a négereket, nem óhajtom, hogy tömegével hazánkba jöjjenek.

Az Iszlám követői is maradjanak odahaza, vagy menjenek más Iszlám országba lakni, ha kedvük van hozzá és én szeretem a keresztény hagyományokat, ünnepeket, templomokat, mivel ebben nevelkedtem és amúgy is őseim vallása, hite, meg aztán jellegileg is szimpatikus nekem a megbocsátás, a szeretet hirdetése.

A női egyenjogúságot preferálom, de az a véleményem, hogy semmit nem kell túlzásba vinni, mert a nőuralom már terhessé válhat és nekem az természetes - szerintem kimondani is felesleges -, hogy az anya nő, az apa férfi.

A politika kevéssé érdekel, meg aztán hol ér véget vajon a jobb oldal és hol kezdődik a bal?

Mindezek mellett ellenzem az egyház birtokszerzését, a szekuláris állam híve vagyok, az oktatás, az állam ne legyen egyházi kézben, teljesen szét kell választani. Az Egyház ne politizáljon, nem az a dolga.

Így aztán liberális, konzervatív, jobb és baloldalinak is nevezhető nézeteim keverednek bennem, de csak a józan paraszti ész mértékében és ezek időnként bizonyos mértékben változhatnak is az események, a tapasztalatok hatására.

Tanulni soha nem szégyen, sőt igencsak ajánlatos

Gondolom a többi ateista hasonlóan eltérően gondolkodhat bármiről és egyéntől függ, mennyire toleránsan, vagy vaskalaposan gondolkodik valaki.

A humanizmus híve vagyok.

2023. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a színvonalas hozzászólást, és hiába keresztény vagyok, de erre csak zöld pontozást tudtam adni. Másfelől nagyjából mindenben egyetértünk.


"Mindezek mellett ellenzem az egyház birtokszerzését, a szekuláris állam híve vagyok, az oktatás, az állam ne legyen egyházi kézben, teljesen szét kell választani. Az Egyház ne politizáljon, nem az a dolga."


Csak ezt nem látom át, hogy miért baj.

2023. márc. 11. 14:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

3#

Az egyház azt hirdeti, hogy az üdvösséghez az kevés, ha a vallást valaki otthon gyakorolja, ahhoz, hogy azt elnyerjék a templomokba is el kell járni, mivel ott folyik az igazi agymosás és a vezetők hataloméhsége ott tud kiteljesedni. És ettől a hatalomtól megrészegülve, istenük nevében kisistenekké emeltetik fel magukat. Dicsőségben és gazdagságban pompáznak, hogy alázatukért, életvitelük feladásáért isten mélyen magasra emelte őket. Ezzel is sarkallva az embereket a minél nagyobb, feltétel nélküli engedelmességre és odaadásra. Holott nem jehova, hanem a híveik emelték fel őket, hiszen ők nem mások, mint kolduskirályok! Erre már a középkor embere is rájött látván, hogy bár a templomokban együtt ült a hatalmasokkal, jelezvén isten előtt mindenki egyenlő, de látta azt is, hogy míg a papi méltóságok az urakkal tovább fényességben pompáztak, neki a nehéz munka és a különböző terhek elviselése maradt, mikbe az egyház felé fizetett adók is beletartoztak. És amikor a közember elfordult az álszent istentől és a rég elfeledett, száműzött pogány istenek felé kezdett fordulni a kereszténység vérbe fojtotta ezt az eretnekségnek nevezett lázadást. Bár ma már a testet nem kínozhatják, annál nagyobb figyelmet fordítanak az elme és a lélek megtörésére. Még ma is megvan az emberek feletti totális kontroll vágya, mert ők szeretnék megmondani, minek örülj, mitől légy boldog, mi a helyes és mi nem. Be akarnak férkőzni az élet minden mozzanatába, még a párok ágyába is, a gondolatokat is uralni akarják, hiszen a gondolatban elkövetett bűnt is bűnnek nevezik, mely egyenértékű a valóságban elkövetett vétkekkel.

2023. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az állam és az egyház összefonódásából származó mindennemű lelkiismereti kényszer képmutatásra neveli az embereket.
2023. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A politika nem tartozik a vallások kompetenciájába, abból sosem sült ki jó, ha egybefolyt a kettő.

A templomok közintézmények és az állam dolga rendben tartani, különleges dolgokra meg adakozhatnak a hívők, nincs megtiltva.

Az oktatás, a tudományok tanítása sem az Egyház dolga, a kulturális nevelés sem, de természetesen vallásoktatást bármikor folytathatnak állami intézményen kívül, ez magánügy.

2023. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok általánosságban válaszolni,mivel nem ismerem a többi ateista nézeteit. Én ateistaként liberális vagyok. Az,hogy a többiek milyenek azt nem tudom.
2023. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Érdekesebb lenne a kérdés fordítva,vagyis lehet-e egy hithű keresztény liberális?Bár magyarországon a liberalizmust ellenségnek kiáltották ki még mindig arról szól,hogy szabadság egyenlőség testvériesség.


De a kereszténység a hiúságra apellál,a zsidó gyökerei a vallásnak konkrétan kiválasztottságról szól,akkor lehetünk-e egyenlőek?

2023. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#4 Az általad felhozott vádakra tudnék kritikát írni, de had ne kelljen már most egy ilyen vitába belemennem. Nincs kedvem hozzá.



"De a kereszténység a hiúságra apellál,a zsidó gyökerei a vallásnak konkrétan kiválasztottságról szól,akkor lehetünk-e egyenlőek?"


Ez viszont már érdekes. Kicsit kifejtenéd jobban, hogy mire gondolsz?

2023. márc. 11. 15:30
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ateista vagyok és egyáltalán nem hiszek semmilyen természetfeletti lényben, simán lazán élem az életem. Mindent amit elértem magamnak köszönhetem.

Én segítettem mindig saját magamon, amire apum is nevelt segíts magadon és az Isten is megsegít, vagyis mindenki magának az istene.

2023. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!