Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lényegében az ateisták esélyt...

Lényegében az ateisták esélyt sem adnak Istennek?

Figyelt kérdés

Meglátásom szerint az ateisták többsége elismerné Isten létezését, amennyiben létezne rá bármilyen racionális kézzelfogható bizonyíték.


Na már most, ha létezik Isten, akkor tervének oka alapján, eleve nem is lehetne sziklaszilárd bizonyítékot feltárni létezésére, mert ő nem azt akarja, hogy biztosak legyünk létezésében, hanem azt hogy bízzunk benne, és hit által jussunk el hozzá.


Tehát akkor lényegében az ateisták esélyt sem adnak Istennek, mert az ő létezésére feltárható teljes bizonyosságot adó bizonyítékok, az ő akaratának okán lehetetlenek.



2023. márc. 12. 07:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%

"Meglátásom szerint az ateisták többsége elismerné Isten létezését, amennyiben létezne rá bármilyen racionális kézzelfogható bizonyíték."


Ehhez nem kellett sokat gondolkodni.


"Tehát akkor lényegében az ateisták esélyt sem adnak Istennek, mert az ő létezésére feltárható teljes bizonyosságot adó bizonyítékok, az ő akaratának okán lehetetlenek."


Melyik istennek?

Miért pont annak? Mert te abban hiszel?

Ha esélyt is adnánk neki akkor sem kapnánk olyan bizonyítékot ami kéne mint azt levezetted.


Egyébként kapott esélyt. Az lett az eredménye, hogy nem létezik.

2023. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Ez alapján Isten az, aki esélyt sem ad azoknak, akik alapból nem hiszékenyek.
2023. márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Mojjo ***** válasza:
96%
Ez esetben a korreláció fordított: Isten esélyt sem ad az ateistáknak (pontosabban az ebből a szempontból kicsit is racionálisan gondolkozó embereknek), hogy elismerjék a létét.
2023. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Mojjo ***** válasza:
94%
És amíg írtam, meg is előztek :)
2023. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Mojjo ***** válasza:
95%

Mondjuk zseniális logika lenne Istentől:

"Nem értem, miért nem hisznek bennem, pedig mindent megtettem, hogy úgy tűnjön, mintha pont annyira léteznék, mint Dagobert bácsi a Kacsamesékből."

Bár beillik a biblikus Isten logikájába. Hisz ő gondolta azt is, hogy "nem értem, hogyan eshetett bünbe a teremtményem, akit úgy teremtettem, hogy az alaptulajdonságai között ott legyen a bűnbeesési hajlam, majd bedobtam egy olyan környezetbe, ahol könnyedén bűnbe eshet. Rejtély. Pedig még meg is fenyegettem a halállal, amiről fogalma sem volt mi az, hisz akkoriban még nem létezett."

2023. márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim válasza:
100%
Heteróként miért nem adsz esélyt egy pasinak? :)
2023. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

"Ez alapján Isten az, aki esélyt sem ad azoknak, akik alapból nem hiszékenyek."


Ezzel az a probléma, hogy az élet ettől sokkal árnyaltabb.

Ebben a kontextusban ez alatt azt értem, hogy nyilván az élet egyes területein mint a politika, filozófia, vagy egyes hozzánk közel álló személyek állításaival szemben az emberek hiszékenyebbek, míg más tényezőkkel szemben kevésbé.

Miért pont Istennel vagytok ennyire szigorúak?

És ez akkor már úgy lenne korrekt, ha minden mással is ugyanúgy szigorúak lennétek.

Legyetek a szeretteitekkel is ugyan ennyire szigorúak. Ha a párod vagy a gyereked azt mondja, hogy szeret, akkor válaszoljátok azt neki, hogy nem hiszem! Mutass rá kézzelfogható racionális bizonyítékot!


#5 Mojjo!

Rég láttalak itt a valláskritikán. Viszont te már el is kezdted csúsztatni a diskurzust más irányba. Gyakori érvelési hiba ateisták részéről, ha sarokba szorítva érzik magukat elkezdik csúsztatni a beszélgetést más irányba. Ne haragudj Mojjo, de ez az Isten megbüntetett minket, vagy miért büntetett nem témája az általam megfogalmazott kérdéskörnek. Ha az a téma érdekel keress másik kérdést, vagy írj ki új kérdést az általad felvetett témával kapcsolatban.

Különben pedig a kis kihagyásod után, nem éppen az újdonság erejével robbantál be ismét a valláskritikába. xD

2023. márc. 12. 09:04
 8/39 A kérdező kommentje:
#6 Csak az értelem küszöbét súroló, vagy meghaladó válaszokra fogok reagálni, az imbecilis kommenteket, megjegyzéseket automatikusan semmisnek veszem.
2023. márc. 12. 09:08
 9/39 anonim ***** válasza:
92%

"Legyetek a szeretteitekkel is ugyan ennyire szigorúak. Ha a párod vagy a gyereked azt mondja, hogy szeret, akkor válaszoljátok azt neki, hogy nem hiszem! Mutass rá kézzelfogható racionális bizonyítékot!"


Mutatott rá bizonyítékot. Ahogyan Isten ha létezne akkor arra, hogy nem szeret. Tehát bizonyított, hogy a szerető Isten nem létezhet



"Miért pont Istennel vagytok ennyire szigorúak?"

Nem csak vele.

Te miért pont azzal az egy istennel nem vagy annyira szigorú??



"Rég láttalak itt a valláskritikán. Viszont te már el is kezdted csúsztatni a diskurzust más irányba. Gyakori érvelési hiba ateisták részéről, ha sarokba szorítva érzik magukat elkezdik csúsztatni a beszélgetést más irányba. "

Itt nem magadról beszélsz inkább? De az is lehet, hogy nem egészen értetted, hogy mit írt.

2023. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Lucifer-666 ***** válasza:
83%
Itt az esély megjelenni. Ha nem, akkor Zeusz kap egy esélyt...
2023. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!