Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás tényleg meggyógyítja...

A vallás tényleg meggyógyítja a fizikai betegségeket? Vagy ha a vallás gyógyít meg már nem is fizikai jellegű a gond?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a hívők szerint isten gyógyít.

2023. márc. 12. 17:17
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
57%

Hallottál a nagy közös imáról? Na ugye.

Másrészt meglehet bizonyos esetekben segít, viszont az inkább placebó-hatás mintsem tényleges gyógyítás. Szóval ha esetleg neked vagy ismerősödnek, családtagodnak komoly betegsége van akkor első körben orvoshoz forduljatok, utána paphoz (na nem az utolsó kenetre gondolok).

2023. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
91%

Alapvetően az ember lelki állapota sokat számít.

Nem tudom, milyen fizikai jellegű problémára gondolsz, de egy akármilyen betegségnél fontos, hogy pozitív legyél, mert akkor van nagyobb esélyed meggyógyulni, ill. ekkor megy könnyebben... rosszkedvű, negatív ember nehezebben is gyógyul.


...mondhatjuk, hogy segít a hit a gyógyulásban, ahogy fent írtam, a pozitív szemlélet az, ami kell - ha vallás adja meg, akkor az, ha más miatt pozitív az ember, akkor az segít.


...de vallástól függetlenül az orvosi segítséget el kell fogadni, mindent meg kell tenni a gyógyulásért.

Az biztosan nem működik, hogy orvosi segítséget nem kérek, majd a vallás meggyógyít - ha innen közelítem, akkor, ha létezik orvosi segítség, vajon nem azért létezik-e, hogy ezúton is segítséget kapj?


Fizikai (pl. kopás, érelzáródás, akármi) problémához biztosan kell orvosi segítség, a hit, a pozitív szemlélet önmagában nem segít.

2023. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Az imádság minden olyan betegséget "meggyógyít", amely:

- idővel magától is elmúlik

- hajlamos recesszióra (pl. egyes rákfajták spontán gyógyulhatnak)

- gyógyszerekkel, egyéb gyógyhatású készítményekkel teszel érte, hogy javuljon

- orvosi kezelésekre jársz

- téves diagnózison alapuló betegség


Sajnos nem "gyógyítja" azokat a betegségeket, amelyek az előző csoportokba nem tartoznak. Például a az amputált lábat nem növeszti vissza, az agyvérzés által okozott károkat nem állítja helyre, stb.

2023. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Tevenyereggyarto tökéletesen leírta.


Amit placebóval lehet gyógyítani, azon segíthet a vallás.

A keresztény vallásban egyébként is azt mondják, hogy a hit ereje ami segít,

tehát akkor csak placebó.


De most még tételezzük is fel, hogy igaz amiben a keresztények hisznek, létezik Isten. Akkor sem vehetjük készpénznek hogy meggyógyít, mert hát szemmel láthatóan van akinek segít, és van akinek nem. Mivel nem tudjuk milyen koncepció alapján dönti el Isten kinek akar segíteni és kinek nem, ezért én inkább az orvosi segítséget ajánlanám elsősorban.

2023. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!