Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan emberek akik elfogadják...

Olyan emberek akik elfogadják Jézus Krisztus létezését, miért tartják bölcs, erkölcsös tanítónak ha az egyik legfontosabb állítását nem hiszik el neki?(Hogy ő Isten fia)

Figyelt kérdés

De ha Jézus hazudott Istenségéről, akkor miért lenne példamutató tanító?


Jézus valóban kijelentette magáról hogy Isten.

A szentírás szerint azt mondta, "Én és az atya egy vagyunk" János 10:30

"Aki engem lát, látja az atyát" János 14:9


Leszögezhetjük tehát, hogy Jézus tényleg Isten fiaként hivatkozott magára.


De lehetséges, hogy Jézus hazudott?

Ez nem valószínű, egyrészt azért mert az emberek akkor hazudnak ha valamilyen előnyük származhat belőle. Jézust viszont éppen azért ítélték halálra mert szavait Isten káromlásnak tartották. Ráadásul apostolai vérükkel tettek tanúbizonyságot mesterük mellett, hiszen szinte kivétel nélkül mártírok lettek.


Persze tudjuk, hogy néhányan hajlandóak meghalni olyan eszméért, amelyről azt hiszik, hogy igaz(iszlamista öngyilkos merénylők). De senki sem áldozza fel magát azért, amiről tudja, hogy nem igaz. Márpedig ha Jézus hazudott, erről tudnia kellett, és feltehetően mindent megtett volna, hogy elkerülje a halálos ítéletet. De nem tette!


Na és mi van, ha Jézus őrült volt?

Ez sem valószínű, ugyanis Jézus tanításainak színvonala és mélysége, csak elméjének teljes épségét támaszthatja alá.

A hegyi beszéd morális igazságai, az ellenségeink szeretete vagy éppen a tékozló fiú története aligha származhatott egy háborodott embertől.


Ha azonban Jézus nem hazudott és nem volt őrült, akkor ő Isten.


Ti mit gondoltok?



2023. márc. 15. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%

"ha az egyik legfontosabb állítását nem hiszik el neki?"

Nem sok ilyennel találkoztam.

De általában nem az van, hogy azt mondják, ő sose mondott ilyet, vagy mást mondott és rosszul írták le később, akár direkt?


De nehéz lenne nem isten gyermekének lenni. Minden ami van, isten gyermeke. Te is isten lánya/fia vagy, ahogy az őrangyalod is, ahogy a háziállatod is, és a családod minden tagja is, és minden ember és élőlény és minden más is.

2023. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek 1#, Jézust általában nem szokták megkérdőjelezni, de sokan azt gondolják hogy a szentháromság-tan, a papok által adott bűnbocsánat-gyónás, stb azok utólag hozzátett felesleges dolgok, hogy a papok önmagukat igazolhassák.
2023. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Josephus Flavius Jézusról szóló szövegének arab verziójában (amely mentes a keresztény betoldásoktól) úgy ír róla, mint bölcsről.

Tehát, akik elfogadják egy történelmi Jézus létezését, azok feltehetően azt is elfogadják, hogy bölcs volt.


Az viszont, hogy ő isten fia volt, már csak a hozzá köthető mítosz, legenda. Ami nem egyedi, hiszen Nagy Sándor fogantatásának egyik legendája szerint ő is az isten fia volt.

2023. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

"De ha Jézus hazudott Istenségéről, akkor miért lenne példamutató tanító?"


Idéznéd a Bibliából azt a részt amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok"? CSak mert nincs ilyen a Bibliában. Jézus sosem állított ilyet.

2023. márc. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Jézus "istenfiúsága" a niceai zsinaton merült föl, és ott is fogadták el egy viszonylag szoros szavazás eredményeként.
2023. márc. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Idéznéd a Bibliából azt a részt amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok"? CSak mert nincs ilyen a Bibliában. Jézus sosem állított ilyet."


Már mondtam János 14:9


[link]


És János 10:30


[link]

2023. márc. 16. 08:23
 7/18 anonim ***** válasza:

"De ha Jézus hazudott Istenségéről, akkor miért lenne példamutató tanító?"


Szerintem attól még, hogy egy dologban hazudott magáról (már ha így volt de ha így volt akkor kitudja miért) attól még élhetett példásan és lehetnek erkölcsileg jók a tanításai.

2023. márc. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

"Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál"

"2Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek"


Ezt linkelted, nekem ezek mást jelentenek, nem azt hogy Jézus lenne Isten.

2023. márc. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Már mondtam János 14:9 És János 10:30"


Itt egy szóval sem mondja Jézus hogy "Isten vagyok". Sőt azt mondja az Atya nagyobb nála tehát még ki is zárja Jézus istenségét.

2023. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

János 14


"9Monda néki Jézus: Annyi idõ óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? 10Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, õ cselekszi e dolgokat. 11Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem."


János 10


"29Az én Atyám, a ki [azokat] adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki [azokat] az én Atyámnak kezébõl. 30Én és az Atya egy vagyunk.


Hol itt a probléma?

2023. márc. 16. 09:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!