Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik Isten? Meg tudtok...

Létezik Isten? Meg tudtok győzni a létezéséről?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok mint állat, nem hiszek semmi földöntúliban (max a szellemekben de azt sem extrém módon) nem hiszem, hogy van túlvilág, emiatt nem is félek annyira a haláltól.

Próbáljatok légyszi meggyőzni, Isten létezéséről (de légyszi ne a keresztény nézetekkel)



2023. márc. 16. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Nem hiszek benne
Hiszek benne
46 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim válasza:
37%
Szerintem nem létezik, nem ítélkezek az felett aki hisz benne, de szerintem ha nekem valami sikerül az nem isten miatt van, vagy ,hogy van tető fejem felett nem isten miatt vagy ha valami szarban vagyok nem isten büntet, valakik istenben, valaki 20 istenben, valakik egy nagy spagettiban hisznek most akkor ,hogy is van ez?xdd
2023. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem létezik…de nem akarok senkit megtéríteni. Nem vagyok lelkész…ha akarsz hinni benne van rá út és mód, ha meg nem úgysem fogsz ha van rá :d
2023. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
59%
Létezik és kész. Miért akarod hogy mások meggyozzenek bármiről ha neked más az elkepzelesed? Vagy ha még akarsz térni, keresztény akarsz lenni akkor tedd azt, de csak magadért tedd, ne, mert valaki "meggyőzött"
2023. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
78%
Nekem segített hogy kértem tőle segítséget hogy tartson életben, abban a másodpercben rábíztam magam, hogy megfulladok vagy ad még időt nekem. És éreztem valami végtelen nyugalmat
2023. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
79%
Sokan, az egyértelmű állásfoglalás helyett az agnoszticizmus álláspontjára helyezkednek, azt állítván, hogy sem a létezést, sem a nemlétezést nem tudjuk bizonyítani. A helyzet azonban az, hogy korántsem egyenrangú állításokról van szó, hiszen a létezést kell igazolni, nem pedig a nemlétezést.
2023. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
19%
miért nem egyenrangú? miért a létezést kell jobban igazolni? azért csak mert nem látod?
2023. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
29%
Félretéve a tréfát ajánlom Baranyi Tibor Imre előadásainak megtekintését a youtube on. Több is van, kezd azzal, amiben az istenképekrol beszél. Kezdetnek jó lesz.
2023. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
20%
Miért akarnánk meggyozni téged Isten létezésérol? Neked már megvan a vallásod, ugy hívják: ateizmus, nem-Isten hit. Vagy azt gondolod, hogy itt valamilyen szellemi párbajt fogsz vívni, amiben majd érvekkel felvértezve legyőzöd azokat, akikben megvan még a Teremtőben való hit minimuma? Isten túl van a megértéseden és természetesen minden földi halandó megértésén. Most nagy legény vagy, mondod, nem félsz a haláltól. Hát akkor semmi gond, máris indulhatsz Bahmutba, ahol most az ukránok életpálya harcukat vivják a muszkával! Ott aztán minden percben szembenézhetsz a halállal, amitől olyannyira nem félsz.
2023. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, az ateizmus nem vallás, konkrétan a vallás fogalma negálva.


Miért kell mindig a rosszat meglátni az ateistákban? Nem mindenki akar kötekedni, valaki csak kíváncsi más álláspontjára. De, mindenki magából indul ki.


Csak gratulálni tudok neked 👏

2023. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
71%

#9


Ezen a linken cáfoltam azt a téveszmét, amit egyesek vallanak, hogy az ateizmus egy vallás.

Nem, nem az. Olvasd el:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


#20-as válasz.


---------


Kérdező,


Én is ateista vagyok, de valószínűnek tartom, hogy nincs Isten. Persze lehet, hogy tévedek, de semmi sem igazolja, hogy létezik.

2023. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!