Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki védi a homoszexuálisokat...

Aki védi a homoszexuálisokat biztos, hogy csak simán együtt érzés és empátia szól belőlük? Jézus se mondaná, hogy jól csinálod,inkább mondaná, hogy hagyj fel szokásoddal és ne vétkezz többet.

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne gobdold, hogy lehet bármi fogalmad róla, hogy Jézus mit mondhatna.
2023. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

"Aki védi a homoszexuálisokat biztos, hogy csak simán együtt érzés és empátia szól belőlük? "


Szinte biztos, hogy nem. Vannak akik divatból, olyanok is akiket jobban taszít a másik oldal gyűlölködése, .... még rengeteg indok lehet arra, hogy miért védik.


"Jézus se mondaná, hogy jól csinálod,inkább mondaná, hogy hagyj fel szokásoddal és ne vétkezz többet."

Szavakat adsz Jézus szájába a saját nézeteid alapján.

2023. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

"hagyj fel szokásoddal "

Az még lemaradt, hogy a homoszexualitás nem egy szokás. Ez ma már egy elég alap tudás.

2023. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem adok szavakat Jézus szájában hanem idéztem abból amikor a házasságtörő nőt vitték elé. Azt mondta Jézus. Menj és ne vétkezz többet.
2023. máj. 1. 14:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a házasságtörőnek azt mondta, hogy "Menj és ne vétkezz többet." sehol nem jelenti, hogy a homoszexuálisnak is azt mondaná.


A kontextus sem mindegy. Arról nem is beszélve, hogy Jézus feltehetően informáltabb lenne annál mint, hogy a homoszexualitásra azt mondaná, hogy "szokás".

2023. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
A homoszexualitást nyíltan elítéli a Biblia. Nem rejtett helyen olvasható hanem az 1Korintusz 6:9,10-ben.
2023. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5#, Azt mondja nem ad szavakat, majd leírja, hogy szavakat ad.


Értem szóval a kérdésed egy 2000 évvel ez előtti házasságtörésről szól? Elnézést csak hát nem ezeket a szavakat írtad le.

2023. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit értesz a homoszexuálisok védése alatt,de szerintem az emberek bántása olyan dolgok miatt, amiről ők nem tehetnek rossz, és ezek az emberek nem ártanak a másiknak azzal hogy homoszexuálisok, és előbb szimpatizálok velük,mint azzal aki szerint helyes hogy egy másik országba megölik őket.


Ezzel egyáltalán nem azt mondom,hogy szerintem helyes hogy ezt csinálják,de szerintem nekem illetve az államnak ebbe semmilyen beleszólása nincs,és ez tényleg legyen már az ő dolguk.


Kérdésedre visszatérve az empátia szól ilyenkor belőlem,de ez mindenkire kiterjed akit ok nélkül bántanak.


Amúgy meg a Biblia a mások feletti ítélketést is elítéli.

2023. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Pont magyarországon nem beszélhetúnk empátiáról mertbaz emberek tövsége antiszemita és rasszista.

A múltkor egy egyetemista lány kiírt egy kérdést,hogy megismerkedett az interneten egy roma sráccal szerelmes belé, de a társadalmi nyomás miatt nem tudja mit csináljon....Robbant is a bomba ami a csövön kifért a magyaroktól 200 válaszon keresztül pocskondiázták a cigány srácot. Undorító vol... ezek után nekem senki ne mondja hogy elfogadóak a magyarok mert nem azok. A kérdést ezértnis tettem fel mert halvánx lila gözöm sincs,hogy egy rasszista,antiszemita,mellegellenes és úgx minden ellenes töbségében álkeresztény( tisztelet a kivételnek) népség töbségében itt a gyakorint miért védi a melegeket.

Én személy szerint hajlamra gondolok a nagy együt érzésük hátterében

2023. máj. 1. 18:52
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját véleményemet írtam le, azt nem tudom megítélni hogy akik igazán védik ezeket az embereket mit gondolnak.


Másrészt lehet hogy azok akikről beszélsz gyakorin alulreprezentáltak.

2023. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!