Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha szerintetek a munkahelyemen...

Ha szerintetek a munkahelyemen senki nem tudta megmondani, hogy mi a Pünkösd lényege, akkor mennyire okés, hogy pont emiatt legyen most munkaszüneti nap?

Figyelt kérdés
Kitaláltuk, hogy ezt most "megközvéleménykutatjuk", és tényleg senki nem tudta elmondani 12 emberes kis cégnél, hogy mi is van Pünkösdkor, ezért mi a Pünkösdhétfő. Az ötlet onnan jött, hogy láttuk egy betelefonálós kvízműsorban, hogy pár ember arra a kérdésre sem tudott válaszolni, hogy mi a Húsvét. Pedig ez aztán evidens lehetne. Azt gondolnánk, hogy Jézus megfeszítéséről és feltámadásáról mindenki halott, de még arról sem. Viszont akkor Pünkösdről mi a véleményetek, okés így, hogy munkaszüneti nap van ilyen elvonttá vált vallási ünnepekkor? (A Húsvét az szélsőséges példa volt, de a Pünkösdöt szerintem általánosan tényleg nem vágják akkor az emberek)

2023. máj. 26. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen okés, tekintve hogy nem a munkahelyeden dolgozó emberek döntöttek így.
2023. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy ne legyen munkaszüneti nap - szerintem legyen, de miért ilyen megnevezéssel? Miért nem lehet csak kiadni a szabadnapot? A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha a társadalomnak ennyire nincs kapcsolata a vallással, akkor ezt minek?
2023. máj. 26. 17:15
 3/18 anonim válasza:
100%
1: szerintem teljesen félreértetted a kérdést, a magyar a legkevésbé vallásos nép. Hozzánk képest a szlovákok, románok, szerbek tényleg vallasosak. Amerikából pedig árad ki az ujprotestantizmus (pl. Hit gyülekezete) . A magyarok viszont általánosan alig vallasosak.
2023. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Az én jelenlegi munkámban pünkösd nem munkaszüneti nap, nálunk akkor is dolgozni kell.
2023. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem, tényleg nem a munkaszüneti napon magán lovagolok, csak azon a furcsa társadalmi berendezkedésen, hogy azt se tudja senki, hogy miket ünneplünk. Vagy nektek más a tapasztalatotok? Nálatok több akad, aki pontosan tudná, hogy mi történik a hétvégén?
2023. máj. 26. 17:57
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Van egy iszlám ország. Nagyjából vallási tolerancia van.

Megtartják az iszlám-, a keresztény- és a kínia ünnepeket is.

Ilyenkor mi van?

Jó. A ramadánon csak az iszlámok böjtölnek, ők sem mind.

2023. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
azt írod, 12 fős a cég, ahol dolgozol és ott kérdezted a kollégákat - na, ez egyáltalán nem reprezentatív felmérés. Azért, mert ők pont nem tudják, mit ünnepel az egyház pünkösdkor, egyáltalán nem biztos hogy más sem tudja. Épp ezért nem nagyon állíthatod, hogy " a társadalom nem tudja" Nálunk pl. többen tudták, mint ahány embernek fogalma sem volt róla...
2023. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt írtam utána: "Nálatok több akad, aki pontosan tudná, hogy mi történik a hétvégén?" Tehát természetesen nem írtam, hogy reprezentatív, ugyanakkor ezt a valóság konok tagadásának is érzem kicsit. Mit gondolsz az országunkról? 100-ból hány ember tudná körülírni mi a Pünkösd? Tényleg állítod, hogy a többség? Tényleg? És én nem azt írom továbbá, hogy ez baj lenne. Azt mondom, hogy ez már nem az a kor, amikor ez fontos. És ebből kiindulva kérdeztem, hogy akkor megtartani az ünnepet, az mennyire üdvözlendő? Ezt sem akarom eldönteni mások helyett. Kérdeztem.
2023. máj. 26. 19:42
 9/18 A kérdező kommentje:

Sőt, talán fontosabb kérdés: mennyinek FONTOS valójában?

Én azt tippelném: 30-40% tudja, 5-8% ünnepli ... Hivatalosan mondjuk 27% mondja magát kereszténynek, amiben még én is benne vagyok :D Mert meg vagyok keresztelve. Meg mindenki más is benne van, aki semmit nem tart meg a vallásból, tudatosan. Szóval lehet, hogy az 5-8 még túlzás is, de mondjátok el, ti hogy érzitek. Nektek, hogyan lesz ez egy vallási ünneppé a hétvégén?

2023. máj. 26. 19:53
 10/18 anonim válasza:
83%
Hogy mi? 5-8%? A magyar emberek 98%-ának ez csak egy sima szabadnap. Azt is kétlem, hogy a társadalom 30-40 százaléka tudna beszélni róla, hogy ez mi (volt régen).
2023. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!