Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tolerálják a balolda...

Miért nem tolerálják a baloldali liberális emberek Magyarországon a Hit Gyülekezete Egyházat? A liberalizmus nem arról szól, hogy elfogadjuk a másik embert?

Figyelt kérdés

Egy államilag elismert egyházról van szó, de csak egyetlen megalapozatlan kritikájuk van ezzel az egyházzal kapcsolatban: "szekta".

Megindokolni nem is akarják az állításukat. A kérdés az, hogy miért nem akarják megindokolni. Úgy nem lehet vitázni, hogy valaki nem akarja a vádjait megindokolni.



2023. jún. 5. 20:51
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
48%
Bár én magamat baloldalinak nem feltétlenül mondanám, engem nem igazán érdekelnek a hitgyülisek, és ha nem ártanak másnak(amit én nem feltételezek) akkor részemről azt csinálnak amit akarnak.
2023. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
71%

Mi a kérdésed alapja?

Linkeld légyszíves.


Ezenfelül sok hívő is szektának tartja a hitgyülit. Ez nem egy új dolog.

2023. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:

"Mi a kérdésed alapja?


Linkeld légyszíves.


Ezenfelül sok hívő is szektának tartja a hitgyülit. Ez nem egy új dolog."


A kérdésem alapját nem kell linkelni, mert a válaszod végén épp ugyanazt csináltad, mint amit említettem a kérdésemben, alaptalanul szektának nevezted a Hit Gyülekezetét. Az, hogy sok hívő is szektának tartja, az nem alapozza meg azt az állításodat, hogy szekta ez az egyház.

2023. jún. 5. 21:27
 4/60 anonim ***** válasza:
81%

Németh sikeresen importálta az USA déli államait szedáló tv-hittérítőket meg a szcientológia egyház egyfajta bizarr keverékét a "szocializmus vallástalanságából" kiszabadult, naív országra.

semmi nem visszataszítóbb, mint amikor emberek mások nyomorán élősködnek.Az istene a pénz és nem más.

2023. jún. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 Demion ***** válasza:
74%
Miben nyilvánul meg, hogy "elítélik"? Az, hogy szektának nevezik (és nem csak a baloldaliak) egy vélemény, ahhoz meg hadd legyen már joga mindenkinek.
2023. jún. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
86%

"A kérdésem alapját nem kell linkelni, mert a válaszod végén épp ugyanazt csináltad"


Nem csináltam. Mert én nem azt írtam, hogy szerintem szekta lenne hanem azt, hogy van aki annak tartja.


Ezenfelül ha egy konkrét ember csoportott megvádolsz valamivel akkor nem ártana annak az alapját is linkelni. Ennyi erővel lehet, hogy a kérdésed nem szól másról mint a liberálisok támadásáról.

2023. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
73%

Az emberekben él egy kép a szektákról (károsak az emberre, valóságtól elrugaszkodott fanatisták tartoznak oda és kiszolgáltatott helyzetben lévő embereket megtévesztenek, átvernek.... hasonló képek).


Amikor találkoznak egy vallási szervezettel amire rá illik a bennük élő szektákról alkotott kép akkor arra a szervezetre azt mondják hogy szekta attól függetlenül, hogy a szekta definíciója szempontjából ez mennyire igaz.


Ez nem csak liberálisokra igaz.


A liberális gondolkodás pedig nem abból áll, hogy el kell fogadni mindenkit és hagyni hogy azt tegye amit akar.

A liberális rendőr is ugyan úgy elfogja kapni a gyilkost például és nem fogja elfogadni, hogy embereket gyilkol.


Hasonlóképpen ha azt látják, hogy egy szekte, vallási szervezet vagy egyéb szervezet árt az embereknek akkor azt sem fogják elfogadni. De ez megint csak nem a liberálisok sajátossága.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy miért tartják szektának és nem csak

a liberálisokba akarsz belerúgni akkor javaslom a következő kérdések kiírását:

- miért tarthatják szektának a hit gyülekezetet?

- mi a véleményed és a tpasztalatod a hit gyülekezetéről?

2023. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
0%

Németh Sándor Izraelt támogatja a hívők befizetett pénzéből.


Szerintem az a szekta, ami elkülönül, túlzásba visz, saját érdeke szerint magyaráz, és saját érdekből szólítja fel az embereket tettekre.


Az ájulásoknak van gyógyító értéke? Mert reklámnak néznek ki.

2023. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
16%
Miért csak a hit gyülekezetét? A ballibek az egész kereszténységet nem tolerálja. Sőt egyenesen a kereszténység ellenségei.
2023. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
75%
9 esetleg alátudod támasztani ezeket a vádakat?
2023. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!