Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi a házalást...

A Jehova Tanúi a házalást pontosan miért művelik?

Figyelt kérdés
Azt hiszik,hogy ha egy városon végigmennek akkor megtérítenek mindenkit?
2010. okt. 18. 11:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Mert a Biblia parancsolja - más vallás gyakorlóinak is - hogy az Igazságot, az Igét el kell juttatni minden emberhez.Igazából mindn hívőnek kötelessége a hitéről tanúbizonyságot tenni, így alkalmat adva a még nem hívőknek, hogy találkozzanak Jézussal. Lehte, hyog a jehovisták kicsit erőszakosan csiálják, de olyan nagyon nehéz a határokat megalálni. Talán ez még mindig jobb, mint aki hallgat a hitéről az emberek között.

Benn van nekik programban, és teljesítik. Így 100 emberből 10 biztosan van, eki elgondolkodik rajta, s abból egy megtér. Míg a másik esetleg nem beszél a hitéről, nem hazsnálja ki, vagy mindig elmarad az alkalom - így sok embert megfoszt attól, hogy találkozzon ezzel. Más vallásokban is kötelesség beszélni és tanúságot tenni az éleünkkel, - csak nem ilen szervezetten szokták tenni. (vagy elmarad)

2010. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
54%
mert kevesen hisznek ebben a baromságban aztán kellenek az új tagok ( több pénz )
2010. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
0%
Újabb tagokat kell beszervezniük,de főleg olyanokra szállnak rá akik egyedül vannak és nincs hozzátartozójuk.Felénk is rengetegen vannak,ha már kettőt látok együtt andalogni az biztos az.Anyámat is kiszúrták ,mert beláttak a kertbe.Adtak neki valami füzetet,mikor otthon megláttam,na csak nem szerveztek be.?Na de jöttek újra,újabb füzet,mondta" jó majd odaadom a gyerekeimnek ,olvassák.Na erre többet soha sem jöttek.Erőszakosak,nem értik meg,hogy nem akarunk már máshova tartozni.
2010. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%
Jehova Tanúi nem házalnak. Azért keresik fel az embereket, hogy a Bibliáról beszélgessenek velük. Aki nem akar velük beszélni, mondja meg nyíltan, és akkor nem mennek vissza. Nem hiszik azt, hogy mindenkit megtérítenek. Ők csak segíteni szeretnének, hogy jobb legyen az életed.
2010. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
27%

Amikor először bekopogtak, egyértelműen megmondtam nekik, hogy hívő vagyok (katolikus), így köszönöm, de nem érdekel. Aztán megint jöttek, akkor már kicsit határozottabban mondtam, hogy tele van a bibliafordításuk évedésekkel, így ha nem lennék hívő, akkor sem érdekelne. Erre visszajöttek megint, hogy hátha azóta meggondoltam magam.

Ennyit arról, hopgy mondd meg ha nem érdekel és nem jönnek többet. Akkor nem jöttek többet, amikor mondtam, hogyha még egyszer telefonálnak, bemegyek a központjukba (ott van sajnos az utcánkban) és közlöm a vezetőjükkel, hogy a tagjaik zaklatják a környéken lakókat. akkor megijedtek, kérték, hogy ne menjek be és azóta szerencsére tényleg nem jöttek.

2010. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%
telefonálnak helyett csengetnek akart lenni, látszik, hogy írás közben telefonáltam:)
2010. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%
Egy bibliavers alapján, ami kb. úgy hangzik (nem tudom pontosan idézni), hgoy "és nem szűnének meg házról házra járva hirdetni Őt" - mármint Jázust és az igéjét. Ebből a versből azt a tanulságot vonják le, hogy nekik is házról házra járva kell téríteniük.
2010. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Az Igét hirdetik, hogy jobb legyen az életed. Ez nekik elhivatottság, azért ilyen erőszakosak. Én meg szoktam nekik mondani, hogy igen, olvastam a Bibliát, van egy saját hitem, köszönöm, de szeretnék a saját hitem szerint élni. Ilyenkor elégedetten mosolyognak, és minden jót kívánnak.

Azok vehetik térítésnek, akik "nem tartoznak" egyik egyházhoz sem. Azoknak valóban tolakodó lehet. :)

2010. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%
Katolikus vagyok, hívő, templomba is járok, jehováék nekem mégis erőszakosnak tűnnek, egyszerűen mert erőszakosak. Nem mentség, hogy ez nekik elhivatottság. Ha nekem az az elhivatottság, hogy halomra ölöm a szomszédaimat, akkor semmi gond, hiszen ez volt az elhivatottságom? a cél nem szentesíti az eszközt.
2010. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%

Szántóföldi Szolgálatnak hívják, és nem haszonszerzés céljából teszik, sőt, lehet, hogy akik most szélsőségesen negatív válaszokat írtak, idős korukban majd örülni fognak, ha valaki egyáltalán szóba áll velük...

A Szentírás Újvilág Fordítása (a Biblia nyelvújítás utáni fordítása) nincs tele félrefordításokkal. Jól hangzik, sőt megdönthetetlen bizonyítékként említik egyesek a félrefordított Bibliát, pedig halvány lila gőzük sincs sem a Károlyi-féle, sem a Jehova Tanúi által használt Biblia tartalmáról...

És nem vagyok Jehova Tanúja, csak van szerencsém az egészen közeli rokonságomban tudni pár Tanút. És persze, ők is emberek, köztük is van ilyen is, olyan is, mint a többi ember között...

2010. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!