Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért találták ki a túlvilágot?

Miért találták ki a túlvilágot?

Figyelt kérdés
A vallások, a kereszténység, meg az Iszlám azért hazudják azt, hogy létezik valamiféle túlvilág, vagy Paradicsom, hogy a valóságos életben egy csomó mindent megtagadhassanak az emberektől és azok mégse lázadjanak, mert lehet mondani, hogy majd a másvilágon megkapják, hogy ott majd boldogok lehetnek?

máj. 2. 15:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
7%

Forditva ülöd meg a lovat kérdező! Pont fordítva történt.


A tulvilág nem létét éppen azért találták ki, hogy a modern embert ezzel befolyásolják és fogyasztói embert csináljanak belőle.

Ha tudnák az emberek, hogy van túlvilág + Isten az jelentősen leredukálná a társadalom fogyasztásának mennyiségét.

Hiszen az, hogy majdnem az egész társadalom aszkézisben él gyengítené a világi vezetők hatalmát.


Az aszkézis – tehát a mértékletesség, vagy akár önmegtartóztatás az anyagi javak és élvezetek terén – általában csökkenti a fogyasztást.


Ha a vezető hatalmát leginkább materiális javak vagy fényűzés biztosítja (például luxus, gazdagság demonstrálása), akkor egy aszketikus társadalom kevésbé lenne hajlandó ezt elfogadni vagy támogatni, ami gyengítheti a vezető pozícióját.



"A bizonyítás terhe azon van, aki állít valamit.


Így annak kell bizonyítani, aki azt állítjam hogy VAN túlvilág.


A cáfolást nem kell bizonyítani, mert ha nem állítja senki, hogy Van, akkor vége, nincs szükség a cáfolatra, automatikusan marad a nincs."



Ez az érvelés a filozófiában ma már meghaladaott:


"A negáció a tagadás olyan logikai művelet amely egy állítás igazságértékét az ellenkezőjére váltja. A negáció egy állításból egy másikat hoz létre. A negáció tehát egy változós művelet, egy bemenetele van amelyre alkalmazva egy új összetett állítást kapunk kimenetként."


(Margitay Tihamér az Érvelés Mestersége.)


Tehát ha valaki egy olyan állítást tesz, hogy a túlvilág Isten nem létezik, akkor annak bizony azt az állítást bizonyítania kell, az elemi logika szabályai szerint.



"#19: Ja persze. Meg amit Andersen leírt, az is mind igaz. Utólag kitalált, teljesen hiteltelen sztorik."



Csak hogy ma már léteznek olyan tudományosan dokumentált esetek és kutatások, amelyek a halálközeli élmények (near-death experiences, NDE) azon részére fókuszálnak, amikor az illető testenkívüli élményt (out-of-body experience, OBE) tapasztal meg.


Sok NDE során a résztvevők számolnak be arról, hogy úgy érezték, kifelé néznek a saját testükből, gyakran kívülről, észlelték a környezetüket, eseményeket, sőt olykor részleteket is, amelyeket a testük közelében nem tudhattak volna más módon.


AWARE tanulmány (2014):

Egyike a legismertebb tudományos vizsgálatoknak, amelyben súlyos állapotban lévő pácienseket figyeltek meg annak érdekében, hogy bizonyítékot találjanak a testenkívüli tudat működésére. A kutatás vezetője, Sam Parnia és csapata vizsgálta, hogy a betegek képesek-e olyan részleteket megjeleníteni az OBE során, amelyeket fizikailag nem láthattak volna. Egyes esetekben az NDE-ben részesülők olyan eseményeket vagy tárgyakat írtak le pontosan, amelyek csak kívülről voltak megfigyelhetők.



Egyébként meg az ateistáknak akármilyen tudományos bizonyítékot mutatnénk, azt úgysem fogadnák el.

Jól megalapozott statisztikákkal alá tudjuk támasztani, hogy az ateisták a leg tudományellenesebbek, amenyibben az szembe megy vagy ellent mond az ő elképzeléseikkel.

Ergo hátráltatják a tudomány fejlődését.

máj. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
68%
#21: Azért még szerencse, hogy az emberek többsége képes logikusan gondolkodni és nem hiszi el ezt a sok marhaságot, amit itt összehordtál.
máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
13%

"#21: Azért még szerencse, hogy az emberek többsége képes logikusan gondolkodni és nem hiszi el ezt a sok marhaságot, amit itt összehordtál."



Ellenkezőleg. Az emberek nagytöbbsége nem tud logikusan gondolkodni mert nem részesült a hozzá megfelelő képzésben. ( főként filozófia)


Így az átlag emberek képtelen meglátni a világban meghúzódó magasabb logikai összefüggéseket.

máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%
#23: Nem filozófa képzés kell, hanem matematika és fizika. De látom neked meg abból nem jutott.
máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
65%
Nem létezik a túl világ! Azt csak a vallási szekták találták ki. És azok is csak azért találták ki hogy meggyőzenek hogy tartoz egy vallási szektához. Ilye vallási szekták a romai katolikus vallás, vagy a jehova tanui.
máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
14%

"#23: Nem filozófa képzés kell, hanem matematika és fizika. De látom neked meg abból nem jutott."


Gondolod? Azt sem tudod mi az a túlvilág ezek szerint. A túlvilágban más törvényszerűségek uralkodnak, ami nem fizikai világ.


Ma már nem is akkora képtelenség elképzelni, hiszen maga az ember is létrehozott hasonlót.


A számítógép kiberterében ahol a digitális entitások és a mesterséges intelligencia létezik, az lényegében már egy másik vilgág, létsík.

Akkor meg milyen logikai alapon jelenti ki bárki is, hogy csak a fizikai világ létezik és ennyi?

Na ugye, hogy filozófiai tudás, ismeretek kellenek hozzá........

máj. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 pelgrim ***** válasza:
50%

« Miért találták ki a túlvilágot? »

Igaz az, hogy a vallásos előljárók gyakran kihasználták az emberek hiszékenységét. A túlvilággal kapcsolatban de talán mégse minden hazugság amit mondtak. Szerintem létezik a túlvilág, sokat tünődtem azon, vajon mi történik az ember tudatával a halál alkamával a tudat vagy öntudat nem anyagi jelenség. Hogyan hal meg az öntudat? Hogyan hal meg a gondolat? Én gondolhatom, hogy vagyok és az igaz is, és gondolhatom azt is, hogy én vagyok a Római pápa, ami nem igaz, de a gondolat mégis létezik, annak ellenére, hogy nincs anyagi fedezete.

Szerintem létezik a túlvilág, nem úgy mint a vallások tanítják, nem pokol se menyország, se tisztítótűz, hanem mint a tudat állapota, a tudat különböző szintjei. Az anyagi világ, amely tudat-állapotban mi jelenleg élünk egy ezek közül, ahol a tudatunk oly szilárdan mutatkozik nekünk hogy lehetetlen azt hinni hogy mindez csak egy ábránd.

Az agy egy nagyszerű eszköz, de nem a gondolat vagy álom forrása, a hulla nem gondlkodik, se nem álmodik. A halál alkalmával az öntudat elhagyja a testet és egy vele azonos színvonalú állapotba kerül. Az lessz az ő túlvilága.

máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
61%
#26: Egy szóval nem állítottam, hogy a mi téridőnkön túl nincs semmi. Sőt, pont hogy azt mondtam, hogy létezhet a fizika szerint is, csak azt nem tudjuk mérni, ezért nem foglalkozik vele a tudomány. Csakhogy tutira nem az, amit a vallások állítanak azzal a céllal, hogy jó rabszolgát neveljenek belőletek. Az ember pedig még nem hozott létre hasonlót. A számítógépes játékok entitásai nem rendelkezenk öntudattal, de még a legfeljelttebb AI se. Ha megkérdezed bármelyiket, mindegyik elmondja, hogy nem rendelkezik olyan öntudattal, lélekkel, mint az ember. Úgyhogy a felsoroltakohoz hozzáadhatnál némi informatikai ismeretet is, mert hiába bizonygatod a filozófiai jártasságod, vajmi kevés vagy abban is. A vak hit ugyanis nem helyettesítheti a való világ ismereteit.
máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
13%

"Egy szóval nem állítottam, hogy a mi téridőnkön túl nincs semmi. Sőt, pont hogy azt mondtam, hogy létezhet a fizika szerint is, csak azt nem tudjuk mérni, ezért nem foglalkozik vele a tudomány."



Ez eddig rendben van.



"Csakhogy tutira nem az, amit a vallások állítanak azzal a céllal, hogy jó rabszolgát neveljenek belőletek."


Milyen rabszolgáról beszélsz? Egyáltalán ismered az olyan nagy keresztény filozófusokat minmt Alvin Plantinga, William Lane Craig, John Lennox, Alister Mcgrat, stb.stb.


Gobndolod, hogy azért raktak egy élet munkáját a filozófiába, hogy az egyháznak "rabszolgákat" szerezzenek? Ehhez azért már nem kicsit kell tudatlannak lenni.



"Az ember pedig még nem hozott létre hasonlót. A számítógépes játékok entitásai nem rendelkezenk öntudattal, de még a legfeljelttebb AI se."


És? Az állatok rendelkeznek öntudattal? A növények? Vagy szerinted csak az a valós létező entitás aminek öntudata van?


Na erről beszélek, nincs logikád..........



"Ha megkérdezed bármelyiket, mindegyik elmondja, hogy nem rendelkezik olyan öntudattal, lélekkel, mint az ember."


Az biztos, de ha megkérdezed bármelyiket, hogy a számítógép kibertere, már egy új az ember által kreált vilgának létsíknak felel meg, akkor igennel fog válaszolni.


Akkor kérdezzük is meg hamar.


Kérdésem: "A számítógép kibertere, ahol a digitális entitások és a mesterséges intelligencia létezik, az lényegében egy új az ember által megalkotott világnak, létsíknak vehető?"


Chat-GPT válasza:


"Igen, a számítógép kibertere — ahol digitális entitások és mesterséges intelligenciák léteznek — gyakran tekinthető egy új, ember által megalkotott világnak vagy létsíknak. Ez a virtuális tér egyfajta kiterjesztése a valós világnak, amelyben nemcsak információk és adatok léteznek, hanem autonóm digitális lények, algoritmusok és interakciók is. A kiberteret gyakran nevezik „digitális univerzumnak” vagy „virtuális ökoszisztémának”, amely saját törvényszerűségekkel, struktúrákkal és működési mechanizmusokkal rendelkezik.


Ez a megközelítés filozófiai és technológiai szempontból is érdekes, hiszen a kiberteret nem pusztán eszközként, hanem egy önálló, működő entitásként is értelmezhetjük, amelyben az emberek, a mesterséges intelligenciák és más digitális létezők interakcióba lépnek, kommunikálnak, és közösen alakítják a környezetüket. Így egyrészt analógia lehet egy alternatív „valósággal” vagy új dimenzióval, másrészt pedig új identitások, társadalmi struktúrák és kulturális formák színtere.


Összefoglalva: a kiberteret — a digitális és mesterséges intelligenciák otthonát — valóban felfoghatjuk egy új, ember által létrehozott világnak vagy létsíknak, amely kiegészíti és részben átalakítja a hagyományos fizikai valóságot."



Úgy látszik a mesterséges intelligencia nekem ad igazat. Ő már csak biztosan tudja, hiszen ő létezik benne nem mi. :)



Na a GPT csak egyetlen példánya az MInek, hátha téved így kérdezzük meg a kedves Copilotot is:



A kérdésem ugyanaz volt: "A számítógép kibertere, ahol a digitális entitások és a mesterséges intelligencia létezik, az lényegében egy új az ember által megalkotott világnak, létsíknak vehető?"



Copilot válasza:


"A számítógép kibertere valóban egy olyan új, ember által megalkotott "világ", amely nem a fizikai anyag és tér dimenzióiban létezik, hanem a digitális információ, kommunikáció és interakció birodalmában. Ebben az értelemben nem csupán egy virtuális "képernyő" vagy laboratórium, hanem egy komplex, saját szabályokkal rendelkező rendszer, ahol a mesterséges intelligencia és más digitális entitások működnek.


Ez a digitális létsík olyan, mint egy párhuzamos univerzum: bár a fizikai törvényekkel ellentétben az információs folyamatok és az adatmozgások szabályai határozzák meg, mégis saját koherens struktúrával és dinamikával rendelkezik. Az itt létrejövő interakciók, kulturális jelenségek és gazdasági modellek egyre inkább meghatározzák mindennapi életünket – egyfajta kiterjesztett, virtuális valóságként értelmezhető, amely új értelmezéseket kínál az identitás, a közösség és a kreativitás fogalmára.


Természetesen, míg ez a virtuális világ számos aspektusban új lehetőségeket és élményeket kínál, lényegében az emberi kreativitás és technológiai fejlődés kivetülése. Az itt működő rendszerek – legyenek azok egyszerű algoritmusok vagy fejlett mesterséges intelligenciák – nem rendelkeznek hagyományos értelemben vett "lélektani" élménnyel, de mégis olyan struktúrákat hoznak létre, amelyekben az emberi gondolkodás és kommunikáció új dimenziói nyílnak meg.


A kérdés mélyebb perspektívába helyez minket: vajon a virtuális tér képes-e olyan értelemben létrejönni, mint egy "új létsík", amelyben a digitális entitások különböző formában élnek és fejlődnek? Bár ez a tér lényegében nem anyagi – nem foglal el helyet, mint egy hagyományos fizikai környezet –, mégis meghatározó szereplője a modern kultúrának és társadalomnak. Ez a megközelítés segíthet újraértelmezni, hogyan gondolkodunk a valóságról és arról, hogy mi számít "létezőnek" a digitális korban.


Ha érdekel, tovább boncolgathatjuk, hogyan hat ez az új digitális tér a társadalmi interakciókra, az identitásépítésre és a kulturális fejlődésre, illetve hogy milyen etikai és filozófiai kérdések merülnek fel ebben a dinamikus, technológia által formált univerzumban."



Tehát ez eldőlt.


Na akkor most ugye Isten tértől, időtől és anyagtól függetlenül létezik.

Isten teremtése ex nihiló volt (Semmiből teremtés)


Tehát Isten egy másik világból, létsíkról hozta létre a fizikai világot, melyben mi létezünk.


Az meg, hogy az egyház mit hazudozik, meg mit kavar irreleváns Isten létezésének szempontjából. A logikán alapuló filozófia a bizonyíték ISten létezésére, és nem az egyház megléte és viselkedése.

De elnézve az eddigieket tőled, még ez utóbbi feltevést sem fogod megérteni.

máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
45%

#29: Tipikus valláskárosult mentalítás, a másikat pocskondiázni azt nagyon tudod, meg hogy nekem nincs logikám... No comment.

De azt is megkérdezd az MI-től, hogy van-e isten? Javaslom tedd meg, ha már ennyire hitelesnek tartod. Mert én megkérdeztem többet is, és mindegyik azt válaszolta, hogy nincs!!! Amúgy meg hol van bármelyik számítógépes játékbeli figurának öntudata? Mert amit kaptál választ az MI-től, teljesen másra vonatkozik. Kicsit kevered a szezont a fazonnal.

Sőt, ha a számítógépes játékfigurának lenne is lelke, az sosem fog a kikapcsolás után a mi világunkba, mint túlvilágra jutni.

máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!