Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva majom volt?

Ádám és Éva majom volt?

Figyelt kérdés
Ha az ember a majombol lett akkor Ádám és Éva majom volt mivel ők voltak az első élőlények. erre a kérdésre egy lelkész zavarba jött és azt válaszolta hogy nem szó szerint kell érteni Ádám és Éva földrészek voltak. FÖLDRÉSZEK!!!!!!!!!!!!! egy ellkész ezt mondta. szerintetek is földrészek voltak vagy majmok?
2008. febr. 16. 22:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%

A válaszom az, hogy mindent Isten Szavából, a Bibliából kell megállapítani, hiszen ez egy bibliai kérdés.

Ádám és Éva nem volt majom, mivel a Mózes első könyve első fejezet 21-es vers arról beszél, hogy Isten mindent a maga neme szerint teremtett, ami azt jelenti, hogy fajtája szerint. Az ember mindig ember volt, a majom, pedig mindig majom. Ha végig olvassuk a MÓzes első könyvét, abból világosan megállapítható, hogy az ember embernek lett megteremtve.


Valóban nem az ember volt az első élőlény a földön, mivel Isten megteremtette a növényeket, az állatokat, és legutoljára az embert. De ez még önmagában nem igazolja azt, hogy majmok lennénk, és majmoktól származnánk. Mégpedig azért nem, mert bár az állatok tudnak szeretni, kommunikálni, de családot alapítani, JÖVŐT TERVEZNI, GONDOLKODNI nem tudnak. Ez már önmagában megkülönbözteti az embert az állattól. Szerintem ez logikus.

2008. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%

Az ember nem a majomtól származik. Az embernek és a majomnak közös őse volt; attól származunk. (Bár az is valami hasonló volt. :) )


Az ember viszont szerintem semmivel nem több, mint az állat (vagy a többi élőlény). Sokan szeretik ezt hinni, de nem vagyunk többek. Csak erősebbek. Ez az egyetlen dolog, ami felsőbbrendűvé tesz. És ez az agyunk miatt van. Mi azt fejlesztettük; na meg a kézügyességet. A tigris a karmait és az izmait, más élőlény mást. A mostani körülmények között mi bizonyulunk erősebbnek. De lehet, hogy párezer/millió év múlva ez megváltozik. (Lehet, hogy akár holnap.) És az eddigi előnyünk lehet, hogy hátránnyá válik.


Az előző hozzászólóhoz. Irtad:

"Mégpedig azért nem, mert bár az állatok tudnak szeretni, kommunikálni, de családot alapítani, JÖVŐT TERVEZNI, GONDOLKODNI nem tudnak."

Segítek. Az állatok családot alapítanak (nem mind ugyan, de van rá jópár példa). Jövőt is terveznek. Ugyan nem olyan szinten, mint mi, de tervezik. Néha ösztönösen, de néha elgondolkodom rajta, hogy egy-két fajnál ez akár tudatos is lehet. Gondolkodás: bizony, hogy van. Talán csak fejletlenebb. Persze lehet, hogy csak nem ismerjük őket teljesen, azért hisszük, hogy fejletlenek; valójában viszont lehet, hogy igenis fejlettek.


"Damnant quod non intelligunt."

2008. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
A papok, meg az egész egyház már azt sem tudják, hogy mit hordjanak össze, hogy az emberek még higyjenek nekik! Ez az egész egy nagy mese! Honnan tudják, hogy létezett-e egyátalán Ádám és Éva!?
2008. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
igen igen! én is az utolsó válaszadóval értek egyet. az egész biblia egy kamu csak arra megy ki hogy az embereket megfélemlitsék, visszatartsák, hogy ne legyenek melegek mert azért isten büntet, jó kis politika elakarok érni valami hatalmat kitalálok valami istent és az embereket az által befojásolom, azok meg ugy is olyan hülyék hogy elhiszik az egészet.
2008. febr. 17. 21:33
 5/31 anonim válasza:
75%
Én nem keverném össze a Bibliát a evolúció-elmélettel.A kettőnek semmi köze egymáshoz.A Biblia/szerintem/ mondagyűjtemény, míg az evolúció tudományosan bizonyított tény. De ez az én véleményem. Nem akarok senkit vallásában megsérteni!
2008. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem az evulóció létezett, de mikor elértük a mostani ember szintjét akkor az első pár volt Ádám és Éva, szerintem Isten addig alaktítgatta az embert, és az ember is egy állat más állatok is gondolkodnak.
2008. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem hiszel az Isten Igéjében, a Bibliában, minek érdekel a kérdés?

Az, hogy melyik vallás mit mond, az egy dolog. Az, hogy Isten mit mond, az az igazság. Az igazság pedig benne van a Bibliában. Ádám és Éva ember volt! Nekik normális identitásuk volt, teljesen tisztában voltak vele, hogy Isten képére vannak megteremtve. Néhány embernek azért van identitászavara, mert azt hiszi, hogy a majomtól származik, és nem az Istentől.

2008. febr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
17%
Én nem származhatok "Isten-től", mert nem hiszem hogy létezik! Ennyi! Ez a valóság, a többiek, meg mind álomvilágban élnek!
2008. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
én nem származok istentől. de büszke lehetsz rá hogy te onnan származol, elvégre az azember gyarlo szemét tehát isten is az. te mondtad a saját képére teremtette az embert. tehát olyan mint mi.
2008. márc. 12. 00:25
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ádám és Éva majom volt,akkor mi is azok vagyunk.:DDDDDD
2008. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!