Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihet valaki istenben...

Hogy hihet valaki istenben meg a bibliában?

Figyelt kérdés
Azé megkérdezném azt a sok pedo papot hogy ádám és éva meg a gyerekeik káin ábel hogy a bubánatban csinált gyereket. Meg nem is értem pl: Mel gibson nagy keresztén és utálja a zsidókat de könyörgöm az zsidóság az a biblia első fele vagy nem. nem vágok ilyen fasságokat. Kérdezik tőlem: keresztény vagy? mondom nem. mivel fehér vagyok egyből jön a másik kérdés. Akkor zsidó vagy. Miért kell minden áron hinni valami szarban. Nincs valami ultranacionális vallás ami azt jelenti, hogy az evolúcióban hiszek. ami bizonyított tény.
2011. jún. 14. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
58%

Én meg azt nem értem, hogy miért kell az embereknek háborogniuk azon, hogy valaki vallásos? Nekem inkább az a fura, mikor valakinek se Istene, se hazája. Mellesleg Isten nagy betű, mert egy név.

A papos részt nem értem: a papok nem azt prédikálják, hogy no szex, még a bibliában is benne van, hogy sokasodjatok....

A zsidók nem fogadják el, hogy Jézus lejött közénk, ők még mindig várják a messiást. (logikus magyarázat, így óvják magukat a tudattól, hogy ők nyírták ki...)

Az, hogy valaki miért utálja a zsidókat, az más téma. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért rühellik egyesek a romákat.

ez az én véleményem, lehet lepontozni.

2011. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem minden ember abban hisz amiben akar. Az ő dolguk. Abban viszont igazad van, hogy másokról véleményt alkotni nem kéne csak úgy látatban, értem ez alatt "ha fehér vagy és nem keresztény, akkor zsidó". Ez teljességgel hülyeség. Sőt, ahogy mondtad van aki, mint te is, aki nem hisz ebben az istenek teremtették a világot dologban. Szóval megértelek.
2011. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
66%

"Miért kell hinni valami szarban?" Kérdezed. Aztán a következő mondatodban: "...az evolúcióban hiszek, ami bizonyított tény".

Mielőtt legközelebb kérdeznél próbáld meg összeszedni a gondolataidat, már, ha vannak.

Mindenkinek hinnie kell valamiben, mindenki hisz valamiben, még az ateista is, aki próbálja elhitetni magával, hogy nincs Isten.

2011. jún. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 Vree ***** válasza:
0%

első: nem akartalak lepontozni, de ha kérted :)


monjad azt hogy nem vagy vallásos. :) Mondanám hogy mondd hogy ateista, de sajnos mi is szektásodtunk, mint a Biblia-hívők, és sok embernek már saját címke kell hogy "szkeptikus" "agnosztikus" "bright" "szabadgondolkodó" meg minden más ami arról szól hogy "én okosabbb vagyok mint te".


Szóval mondd csak hogy "nem hívő". Esetleg meg is mondhatod kerek perec hogy te nem hiszel ebben az isten teremtette dologban. Ahogy én láttam a legtöbb hívő ezt annyira nem tudja felfogni hogy ilyenkor meghátrál. (nehogy mér sérüljön a hite mert egy percre arra gondolt hogy mégiscsak mást mond a tudomány)

2011. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
0%
Én is irdatlan baromságnak tartom az egész Bibliát, mikor irodalomra el kellett olvasni, többet röhögtem rajta, mint egy vicckönyvön. Én sem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet egy olyan egyházhoz tartozni, ahol a papoknak egy olyan hülyeséget kell fogadniuk, amitől a gyengébbek pedofilok lesznek... DE (és itt jön a kulcsszó) SZ*RD MÁR LE! Foglalkozz normális dolgokkal. Mondd azt, hogy ateista vagy, és ennyi. Egyébként, mi nem próbáljuk elhitetni magunkkal, hogy nincs isten (ebben a vonatkozásban bizony kisbetűvel, mert nem a keresztények nagyon fantáziadús nevű Istenéről van szó, hanem bármilyen istenről), hanem nem hisszük, hogy van, azaz tudjuk, hogy nincs. Ha valami 100%-ig biztos, abban nem kell hinni, ha már hinni kell benne, akkor ott sz*r van a bicikliben.
2011. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valami 100%-ig biztos, abban nem kell hinni, ha már hinni kell benne, akkor ott sz*r van a bicikliben."


Biztos vagy te ebben?

100%, hogy nincs?

Érdekes.

1 hete néztem egy műsort, ahol tudósok folytattak eszmecserét az élet eredetéről. Frankón megmondták, hogy fogalmuk sincs, h hol keletkezett az élet, és, ha találnak más bolygón is életet, akkor sem jutottak előrébb egy lépést sem.


Ezek szerint a tudósok felett állsz, ha ennyire biztos vagy benne.

2011. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti, téged a disznópajtából szalasztottak?
2011. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
49%

El vagy tévedve kicsit.

Az eredeti kereszténység a zsidóság ellentéteként jött létre, nem pedig belőle, ahogy hazudják. Jézus végig a zsidó vezetők ellen lépett fel, és végül ők is ölték meg.

A zsidók a mai napig f.ttyúnak és k.rva fiának nevezik Jézust. Az Ószövetséget ne vedd komolyan, azt Jézus maga törölte el.

Mondom, az eredeti kereszténységről beszélek, nem pedig az egyházról és a mai judeo-kereszténységről!

A kettőt ne keverd össze!

Ennek fényében talán érthetővé válik számodra, Mel Gibson miért is utálja a zsidókat: mert VALÓDI keresztény.

Ahogy az ősmagyarok is és a szkíta népek is egyistenhitűek voltak, nem pogányok és nem is judeokeresztények.

Ennyi a kulcsa az egésznek.


Az meg hogy fehér vagy-e vagy sem, egyáltalán nem ide tartozik.

2011. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
vallásban ne keress logikát,hagyd meg azoknak akiket kielégít a színvonala.bár az evolucionizmus sem visz messzebbre,szerintem.én alapban azt nem értem miért nem képesek az emberek csak élni,és élvezni az életet,elfogadni,és hálát adni,hogy egyszerűen van,és kész.
2011. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
Az elöttem szólónak. Pusztán csak annyit kérdeznék, hogy biztos, hogy az ősmagyarok egyistenhitűek voltak? Én úgy tanultam, hogy a sámánizmust folytatták.
2011. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!