Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes hívő csoportok azt...

Egyes hívő csoportok azt hirdetik, hogy az utolsó időkben élünk. Ez mennyi időtartamot jelent (10, - 100,500 év)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt az időpontot pontosan senki nem tudhatja ! Mt 24,36

Van még jópár prófécia aminek be kell teljesednie.

Ilyen pl hogy az evangéliumot hirdetni kell minden népnek. Állítólag a fordításokkal 2015-re végeznek. Ha végeznek biztosan felgyorsulnak az események.

A kulcskérdés az hogy az Antikrisztus a Földön van-e már és mikor jelenik meg nyilvánosan ?

Bizonyos jelek arra utalnak, hogy már itt van, nézd meg ezeket:

[link]

[link]

De vannak még más beteljesedésre váró próféciák is. Ezért aztán nem tudni, tényleg. Saját tipp: 10-20-30-50 év.

2011. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vree ***** válasza:

Valahol olvastam egy statisztikát, hogy az amerikaik

ak 30-40%-a hiszi hogy jön a világvége és 15%-a hiszi, hogy még az ő életükben bekövetkezik, de nem tudnám pontosan idézni. :D


Várj csak: megvan: Chip Berlet a Political Research Associates (PublicEye.org) nonprofit kutatócsoporttól jutott erre az eredményre. Mondjuk az ő csoportja már máskor is produkált "érdekes" eredményeket (pl. a megválasztása előtt a New Jersey-i republikánusok 1/3-a azt byilatkozta, hogy lehetséges vagy valószínű hogy Obama az antikrisztus.) XP


Amúgy én nem hiszem hogy ezt le lehetne szögezni. :D Van aki abban hisz hogy már most itt van, van aki azt hiszi hogy majd csak a messzi jövőben. Időnként egy szekta kitűz egy dátumot és felvonul egy hegyre megöngyilkolni magukat, de ezek nem a hívők főáramlata.

2011. júl. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Nézd meg ezt, de főleg a második részét ajánlom:


http://www.youtube.com/watch?v=NiovjUAfB2g&feature=related


Ez nem egy szekta véleménye, hanem komoly tudósoké. Nem egyedülállóak ebben - ezt tegyük hozzá.


A pontos dátumról természetesen nem tudhatunk, de a Biblia szerint csak néhány próféciának kell teljesednie már. Az egyik a "béke és biztonság" kikiáltása. Vagyis egy olyan világhelyzet, amikor a hamis "béke" illúziója fog dominálni.

2011. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én határozottan érzem, hogy valóban az utolsó időket éljük. Amúgy sok jel már bekövetkezett, állatok tömeges pusztulása, földrengések mindenfelé, éhínség, nemzet-nemzet ellen támad, ország- ország ellen. De ez még nem a vég. Csak beindultak a "szülési fájdalmak". Ami az idő elteltével egyre erősebbek. Napról napra, és összeadódnak.
2011. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem tudom ez mit jelent, de én azt olvastam, hogy a világ végének egyik jele, hogy a fehérek vezére lesz egy fekete. Hát ha a világot nézzük, akkor átvitt értelemben Obama a világ ura és akárhogy nézem, az amcsi elnök fekete.
2011. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt mondta Jézus: mikor látjátok mindezeket(amiről akkor beszélt Máté24.) meglenni tudjátok hogy közel van, az ajtó elött a ti váltságotok." Jézus az Ö visszajöveteléről beszélt itt.


Személyes tipp arra hogy mikor jön Ö vissza: 15-40 év.

2011. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 20-ik sz. borzalmai csak előjelek voltak. De a 16:17-es válaszomban írtam, hogy a bibliai prófécia szerint éppen az fog sokakat megtéveszteni, hogy sokat beszélnek majd a "világbékéről", ami mint tudjuk (legalábbis Jehova Tanúi tudják), csupán emberi erőfeszítéssel nem érhető el sohasem.
2011. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A középkori pestisjárványokban meg tatárjáráskor meg méginkább okuk volt világvégézni az embereknek. Na ezt add össze.

Borzalmak meg "jelek" mindig voltak. A többi belemagyarázás, hogy fenntartsák az érdeklődést.

Manapság sincs több "jel" mint bármikor régen.

2011. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt több a szörnyűség és ez nem indokolható azzal, hogy többen vagyunk, vagy hogy a technikai eszközök fejlődtek, városiasodás, stb.

Másrészt minden jel együtt van, egy koron belül!

2011. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!