Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Néhány kérdés és válasz...

Néhány kérdés és válasz elolvasása után nem érzed úgy, mintha a középkorban lennél?

Figyelt kérdés
Az összes vallásosnak ingyen logika órákat tartatnék. Komolyan, itt úgy érzem magam, mintha időutazáson mentem volna át és még nem lenne nanotechnológia, időjárás befolyásolás, még nem járt volna ember a Holdon, még nem fedezték volna fel a dinó csontokat. Hogyan képesek az emberek még ezek után is egy 2000 éves könyvben "hinni"? Esetleg nehéz felfogni, hogy ha meghalsz, akkor kész vége? Ez pedig ad egy reményt szebb és jobb létre? Vagy mégis mi az oka?
2011. aug. 9. 04:51
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek veled de itt valószínűleg csak lehordani fognak. Egyébként én nem vetem el azt hogy van egy felsőbb hatalom vagy a halál után van valami de azért 21.században valóban illik helyén kezelni a szavakat.
2011. aug. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon jó, nagyon jó!


Teljesen egyetértek veled. ÉS aki igazán kinyitja a szemét, arra is rájön, hogy a kereszténység egy összelopkodott vallás, hogy teljesen egy követ fúj a zsidósággal és az iszlámmal, és hogy gyakorlatilag egy halálimádás, tele negatívsággal. A félelem viszi oda az embereket, pokollal fenyeget, elnyomja az energiát adó szexualitást, stb.

2011. aug. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
49%
Ezt az fajta Istent központú vallást én is elítélem. Óriási nagy átverést, sőt valaki pénzt is adományoz az egyháznak. Több ezer éve nincs bizonyítékuk, hogy létezik Istent, mégis ezzel etetik az embert. Ez már jogilag sincs rendben.
2011. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 gr. Shadow ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!

Az hogy járt-e ember a holdon szerintem vita tárgya.

Egy felsőbb hatalom szerintem létezik, de biztos hogy nem úgy és nem olyan formában ahogy azt a papok állítják.

Hogy a halál után van-e valami, azt pedig mindketten megtudjuk előbb-utóbb....

A logika órák tartása szerintem is jó ötlet, magam is szoktam tartani a hittérítőknek. :-D Aztán változó hogy meddig bírják.

2011. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
64%

"Az hogy járt-e ember a holdon szerintem vita tárgya"

A holdon járt ember és kész, számtalan bizonyíték van rá.Aki meg nem hiszi az egy üldözési mániában szenvedő paranoid ember.


Hozzászólva a kérdésehez: kedves kérdező az a baj a vallásos emberekkel hogy akár mit mondassz nekik átsiklanak felette, ész érvekkel nem lehet meggyőzni őket, sőt ők még a biblia szavait is kiforgatják.Mert ha megkérdezed tőlük hogy mit gondolnak a földönkívüli életről, azt fogják mondani hogy az univerzumban minden életet isten teremtetett, pedig a bibliában erről nem esik szó, hiszen akkoriban még úgy tudták hogy a föld lapos, illetve fogalmuk sem volt a világ egyetem szerkezetéről.Persze vannak kínos kérdések amikre úgy reagálnak hogy az a "sátán" műve.A klónozásról már nem is beszélve.

2011. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ti is szánalmasak vagytok, hogy a hívőkkel foglalkoztok,biztos nincs jobb dolgotok,unatkoztok vagy nemtudom,de mindenesetre gáz. Néha én is látok nevetséges vallásos kérdéseket, de nem azzal foglalkozok, hogy na most írok egy ellenválaszt amiben jól kioszthatom őket. Lehetnek ők középkori gondolkodásúak, de ti meg gyerekesek vagytok.Szerintem egyik sem jobb.
2011. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó: Itt gyerekes és szánalmas te vagy.Mi csak normális emberek vagyunk akik értelmesen gondolkodnak, és ennek megfelelően értelmes kérdéseket teszünk fel, ti meg csak értelmetlen válaszokat adtok rá.Mi nem hiszünk el vakon mindenféle hülyeséget amire nincs bizonyíték, ilyen pl: isten létezése is.
2011. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok keresztény,sőt,egyik vallást se követem kifejezetten,de vannak dolgok amikben hiszek. Igaz,ezt nem szoktam hirdetni,de ha erre terelődik a szó,nem szégyenlem.


Szerintem nem a vallásos emberekkel van gond,hanem a butákkal. Egy buta ateistának is magyarázhatod a tudományosan bebizonyított dolgokat,azt fogja mondani rá hogy "höezeggyfässág,bäzeg".


Egy utolsó gondolat: én a helyetekben elgondolkodnék úgy igazán hogy miért gyűlölködök ennyire. A negatív gondolatok csak még több negatív gondolatot szülnek,ami mérgezi az elméteket,ti miért tobzódtok a szitkozódásban,haragban? Jobb lesz valami attól hogy leírjátok hogy mennyire rühellitek a keresztényeket?


Béke veletek.

2011. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem nem a vallásos emberekkel van gond"

Dehogynem! veletek van a gond

Amúgy nem gyűlölködünk csak kínos kérdéseket teszünk fel, de ha ezt ti így fogjátok föl akkor az a ti bajotok.

2011. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
19%

Én személy szerint hiszek Istenben (felsőbb hatalomban, nevezd úgy, ahogy jólesik), de csak mosolyogni tudok a keresztény és hasonló istenképen, amivel igyekeznek kordában tartani a báránykákat. :)


A felsőbb hatalomban való hit és tudomány NEM zárja ki egymást, legalábbis szerintem.

2011. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!