Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent a Jehova szó?

Mit jelent a Jehova szó?

Figyelt kérdés
:)
2011. aug. 13. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
47%
az Isten egyik (héber eredetű) neve.
2011. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
és ez istenkáromlás akkor? isten egyik gúnyneve?
2011. aug. 13. 17:56
 3/74 anonim ***** válasza:
36%

Gyúnynév, mert Istent akar jelenteni, ugyanakkor formailag a héber nyelvtan szerint nőnemű szó. Női isten gondolata meg azért felér egy istenkáromlással a zsidók és sok más hívő szemében.


Dilettáns hebrasisták találmánya.

2011. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
100%
Gúnynév-e? Attól függ, hogy ejted ki. Már nem úgy értem, milyen akcentussal, hanem hogy tisztelettel használod-e ezt a szót, vagy vicceket gyártasz belőle, esetleg káromkodsz rá. Nem az a lényeg, hogyan nevezed Istent, hanem hogy hogyan viszonyulsz hozzá.
2011. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
53%

Akkor tisztelettel lehet Istent "Senkiházinak" is szólítani? Ha mögötte a legteljesebb tiszteletet adom, mert tételezzük fel, hogy szerintem és senki vagyok és a testem a temploma, akkor szerintem tisztelettel hívom Senkiházinak? Na ne szórakozzunk már teológiai nyelvtanon...

A Jehova szó egy kreált szó, ezt már mindenki tudja, aki ezeket az oldalakat olvassa. Nem bűn így szólítani, csak nem igaz. Ha viszont tudjuk, hogy nem igaz, akkor hazugság, hazugsággal szólítani az Urat, viszont bűn.


Üdv

2011. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


A JEHOVA egy műszó, ami úgy képződött, hogy a héber JHWH tetragarmmaton alá az Adonaj (ÚR) szó magánhangzóit punktálták. Ezt úgy hívják, hogy Kötib és Köré, vagyis aki olvasta a szöveget és ehhez a szóhoz ért, az rögtön látta, hogy ez nem egy valós szó és a JHWH helyett az Adonaj (ÚR) szót olvasta.


A JHWH jelentését pontosan ismerjük, a szótárakban megnézhető, jelentése: aki volt aki van és aki lesz, egy szóval: Örökkévaló. Az Isten minden esetben értelmes nevekkel illete magát, amelyek valamelyik tulajdonságát fejezték ki. Hogy ez mennyire így van bizonyítja az alábbi bibliai szakasz:

"Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes." (2Móz 6,3).


Tehát Isten a "Mindenható" és az "Örökkévaló", de van egy olyan nézet amit elsősorban a Tanúk szeretnek terjeszteni: "aki előidézi, hogy legyen", vagy röviden: "Teremtő". Persze ők ezt így nem igazán használják sajnos...


Üdv. Péter

2011. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 Sághegyi Csaba ***** válasza:
53%
Amikor Isten bemutatkozott Mózesnek, akkor azt olyan szóval tette, amelynek héber írásmódja, mivel abban nincs magánhangzó, a következő, latin betűkkel: JHVH. Isten azt mondta, ennek a nevének a jelentése: "vagyok".
2011. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
35%

Ugye a Péter mai formája is csak egy "műszó" az eredetihez képest? És te sem a neved eredeti jelentését használod, mikor bemutatkozol, igaz? Vagy ha kérdi a rendőr, azt mondod, hogy engem "sziklának" hívnak?!


Milyen sokféleképpen ejtik az idegen nyelvi változatait is, tessék:

Peter (angol)

Petr (cseh)

Pierce (ír)

Peter, Pieter, Piet (holland)

Pierre (francia)

Peter (német)

Petrosz (görög)

Pietro (olasz)

Pedro (portugál)

Petru, Petre (román)

Piotr (orosz)

Peer (skandináv)

Pedro (spanyol)

Petro (eszperantó)

Pietari, Pekka, Petri, Petteri (finn)

Pétur (izland)


Ezek közül MELYIK A HELYES VAGY HELYESEBB???

2011. aug. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!


Kedves tanú testvérem egyetlen apróságot elfelejtesz: az én nevemet a szüleim adták, akik nem foglalkoztak a jelentésével...


Üdv. Péter

2011. aug. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
71%

Isten Héber neve.

ez kötelező! : http://www.youtube.com/watch?v=OiIFx2lAAf8

2011. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!