Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent a Jehova szó?

Mit jelent a Jehova szó?

Figyelt kérdés
:)
2011. aug. 13. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Péter, ez teljesen mindegy. Mert te meg azt az "apróságot" felejted el, hogy az évszázadok során minden nyelv változik és a több ezer éves nevek kiejtése, nyelvtani szerkezete - átírva a héberből latinra és minden más nyelvre - hatalmas változáson megy keresztül, már csak a héber nyelv ókori sajátosságai miatt is.


Ez mégis megtörtént sok-sok névvel és kifejezéssel kapcsolatban, melyek mai kiejtései a különböző nyelveken hasonlóan "lehetetlen" hangzást eredményeztek! Ezen mégsem akadtok fent, hanem csak azon a néven, melyet a Mindenható Isten ÖRÖKRE nyilatkoztatott ki magának a Bibliában és amelyet minden más névnél és címnél sokkal többször említ az ihletett Szentírás -, vagyis több mint 7000-szer szerepel benne a JHVH.


Igen, vannak akik lázadnak Isten eme neve mai különböző kiejtése és/vagy használata ellen és vannak, akik szeretik és használják, mint ahogy azt az ókorban is tették.

2011. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Tanú!


Te (Ti) ki meritek jelenteni, azt állítjátok, hogy a JHWH-t 100%, hogy Jehovának kell ejteni, illetve így ejtették?

Ha Ezt állítod, akkor hívjad (nekem amúgy is mindegy, hogy Te hogyan szólítod), de ha csak azért mondod, mert kukutyin Béla bácsi mondta, hogy ez a legvalószínűbb, és ezt várják el tőled akkor én elgondolkoznék ezen...


Te 100%-ig meg vagy győződve róla hogy így ejtették?

Engem nem zavar, hogy hogyan hívjátok, benneteket zavar, hogy én nem úgy szólítjuk! A mennyei Atyám miért nem jó?


Azzal ne gyere már megint, hogy nekem is van nevem. Az emberekből van egy pár, Istenből csak egy! Őt nem kell megkülönböztetni a többitől. És ne legyetek felháborodva azon, hogy én hogyan szólítom az egy élő igaz Istent!


Ha azért nem maradt fent a kiejtése, mert ők akik írták, hogy mai szófordulattal éljek nem merték még a szájukra sem venni Isten nevét, Ti pedig gőzötök sincs, hogy valós-e a ti megszólításotok, csak a legnagyobb valószínűséggel, és (elvárással) használjátok?


Ha ők a legnagyobb tisztelettel nem ejtették, nem írták, nem illették az Istent Ti miért teszitek úgy , hogy még csak nem is biztos, hogy helyes ejtitek?


Engem nem zavar, csak kérdezem!

2011. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
0%

"Te (Ti) ki meritek jelenteni, azt állítjátok, hogy a JHWH-t 100%, hogy Jehovának kell ejteni, illetve így ejtették?"



Kedves 19:50-es!

Vajon elég figyelmesen olvastad a válaszaimat? Nem hinném. Arról a problémáról, amit a szövegedben végig feszegetsz, szó sincs! Ez valójában NEM PROBLÉMA.

Próbáld alaposabban olvasni és értelmezni a Tanúk írását, hátha...

2011. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem válasz!


100% hogy így ejették, ez a hejes kiejtés, írásmód vagy sem?


Én azért nem szólítom így mert nem vagyok meggyőződve róla maximálisan.

Ha meg lennék, akkor én is így szólítanám...


De már megint én vagyok a ...! És konkrét választ nem kaptam!


Erre az egy kérdésre várok választ!


Te (Ti) ki meritek jelenteni, azt állítjátok, hogy a JHWH-t 100%, hogy Jehovának kell ejteni, illetve így ejtették?

2011. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted, hogy ez NEM KÉRDÉS? A kérdés inkább az, hogy használjuk-e úgy Isten nevét, ahogy az a saját nyelvterületünkön elterjedt?!

Ezért a tegnapi válaszaimat értelmezd.

2011. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kérdés?


Pontosan a tanuk jönnek ezzel a kérdéssel, akkár hányszor megszólítanak! EZ az ELSŐ kérdésük mindíg! Tudom-e hogy mi Isten neve? Most akkor fontos kérdés számotokra vagy nem fontos?


Pontosan azért érdekel ez a kérdés és ezért szeretnék végre egy konkrét választ kapni (bár úgy látom, hogy ezt szőrös fejjel nem fogom megérni!), mert akár hányszor ez a kérdés felmerül akkor ez a kérdés rögtön nem lesz fontos kérdés!

Szeretném megérteni miért gondoljátok azt, hogy az a fontos, hogy én hogyan szólítom. Én ha valakinek nem tudoma a PONTOS nevét akkor nyílvánvaló, hogy nem fogom a nevén szólítani! Vagy Te igen?


Te hogy éreznéd magad, ha Isteni csoda folytán megtudnád, hogy nem is Jehovának kell ejteni? Én elléggé sz.... érezném magam a helyedben.


Azt szeretném megérteni, hogy mert XY professzor szerint a legvalószínűbb ez a kiejtés miért fogadjátok el? Ha YX rofeszzor erről másként vélekedne akkor melyiket fogadnád el? Amelyik neked jobban tetszik?


1 Isten van 1 névvel, amit nem tudunk, hogy hogyan helyes kiejteni! Én tiszteletből ezért nem szólítom Jehovának!


Talán tartozhatok-e a ti gyülekezetetekhez úgy, hogy én nem Jehovának szólítanám az Isten, de minden mással egyetértek???


Ha biztosan tudnám, hogy így helyes akkor nyilván így szólítanám!



Nem gondolom, hogy ez üdvösség kérdése!


Azt hiszem túl sok kérdést tettem fel megint. De tényleg szeretnék válaszokat kapni! Bár Te bizonyára kötekedésnek veszed! Nem az!

2011. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
8%

"Pontosan a tanuk jönnek ezzel a kérdéssel, akkár hányszor megszólítanak! EZ az ELSŐ kérdésük mindíg! Tudom-e hogy mi Isten neve? Most akkor fontos kérdés számotokra vagy nem fontos?"



Kedves válaszoló! Te most nem mondasz igazat.

Milyen kérdéssel jönnek mindig a Tanúk? Azzal, hogy miként helyes kiejteni a JHVH mássalhangzóit, vagy azzal, hogy tudod-e, mi Isten (magyar nyelvterületen elterjedt) neve?!


Na, melyik kérdést szokták alkalomadtán feltenni? Ne mond, hogy nem tudsz különbséget tenni két különböző kérdés között.

2011. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
100%

Akár hányszor becsengetnek, a jó napot utáni első kérdés így hangzik: "Tudja-e mi Isten neve?" Ez nekem nem úgy hangzik, hogy hogyan is kell helyesen ejteni!


Kérdéseimre is kapok választ?


Én nem vádoltalak hazugsággal! Miért kéne hazudnom?

2011. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
0%

Nem állítottam, hogy szándékosan hazudsz, hanem azt mondtam, hogy nem igaz az, amit mondasz.


"Ez nekem nem úgy hangzik, hogy hogyan is kell helyesen ejteni!"


De ki foglalkozik ezzel a kérdéssel? Te lovagolsz rajta, de minek?


Mióta tesszük függővé egy név (bármely név) használatát attól, hogy tudjuk-e az eredeti kiejtését vagy sem???


Kértelek, hogy a tegnapi válaszaimat nézd át és értelmezd, benne van a választ.

2011. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm!

Ennyi tellik a tanuktól!


Ennyi erővel a fallal is "beszélgethetnék", tŐle is ennyit lehetne megtudni!


Előbbi kommentemhez odaírtam, hogy valószínű azt a választ fogom, kapni, hogy "ezeket már megválaszoltam". (Csak, hogy ne érezd, kötekedésnek, mert nem is annak szántam, inkább kitöröltem!)


Elég egyértelmű számomra, hogy ha felteszek egy kérdést, azt azért teszem, mert még nem kaptam rá kielégítő válasz! Nem gondolod!


Elég szomorú, hogy ha kérdez az ember, akkor vagy kötekedésnek gondljátok, vagy már válaszoltatok rá, vagy ez nem fontos kérdés, vagy egyéb válaszok születnek...


Valószínű, hogy amikor te jársz házról-házra akkor te nem így kezded a mondandódat, de úgy tűnik, hogy mifelénk ez a trendi.


Vagy nem akarsz válaszolni, vagy nem tudsz, de úgy látom, hogy ílyen hozzáállással felesleges is!


Én nem más kérdéseire adott válaszokra vagyok kíváncsi, hanem konkrétan az én kérdéseimre várok válaszokat!

Vagy te úgy szoktál valakivel beszégetni, hogy az illető kérdez valamit , te meg azt mondod, hogy tegnap ezt már elmondtam a Gizikének, vagy a Józsinak, kérdezd meg tőlük?


Majd talán valamelyik tanú megválaszolja vagy nem...

2011. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!