Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent a Jehova szó?

Mit jelent a Jehova szó?

Figyelt kérdés
:)
2011. aug. 13. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:

"De ki foglalkozik ezzel a kérdéssel? Te lovagolsz rajta, de minek? "


Már bocsánat, de én is tanúsíthatom, hogy a Jehova Tanúi becsengetős illetői lovagolnak ezen, nem mi...


Azt, hogy pontosan az első kérdésük lenne, vagy sem, az mit sem számít, de bizony az első kérdéseik közt szerepel a következő mondat: Tudom-e, hogy mi Isten neve?


Ha ezt tagadod, akkor te vagy, ki nem állítasz igazat.


Azért lovagolunk ezen, mert ti lovagoltattok ezen a lovon.


Ember! Mi nem érthető a kérdésben? Biztosan állítod, hogy Isten neve Jehova? Igen, vagy nem? 100%-ig biztos vagy benne, hogy Isten neve Jehova? Igen vagy nem?

Én a magam nevében meg tudom válaszolni: Szerintem Isten neve nem biztos, hogy Jehova, tehát a magam részéről a válasz NEM!


Egy válaszod is lehetne a mellébeszélésen kívűl? Igen, vagy nem?


Üdv.

2011. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
8%

Miért is értetlenkedtek itt? Mert nem vagytok hajlandók elfogadni alapigazságokat? Úgy látom, hogy ez a helyzet.

Ez az ellenkezés olyan gyerekes..., már megbocsáss!


"Milyen kérdéssel jönnek mindig a Tanúk? Azzal, hogy miként helyes kiejteni a JHVH mássalhangzóit, vagy azzal, hogy tudod-e, mi Isten (magyar nyelvterületen elterjedt) neve?!"


Most is magamat idézem és megkérek mindenkit, hogy ne akarjon már meghazudtolni. A két kérdés közül csak a másodikkal foglalkozunk. Az elsővel NEM!

És tudjátok miért nem? Erre is válaszoltam már tegnap, de egy mai kérdésemet idézném:


"Mióta tesszük függővé egy név (bármely név) használatát attól, hogy tudjuk-e az eredeti kiejtését vagy sem???"


Válaszoljatok ŐSZINTÉN a fenti kérdésre és megkapjátok a választ.



Ja és végül:

Nem Gizikének és Józsikának írtam eddig sem, hanem egy nyilvános oldalon bárkinek, aki elolvassa. Feleslegesen nem fogom ismételni magam, mikor az oldal fenntartó szerint sem kéne, mellesleg pedig csak néhány válasszal kellett volna visszakeresni, tehát fél másodpercbe telt volna.

2011. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:

Drágaságom, fogd már fel, hogy az általatok feltett kérdés a házalásotok kapcsán ez: "Tudom-e, hogy mi Isten neve?"


Nem érdekel a mellébeszélés. Ez a tény. Lehet mellébeszélni, de ez a kérdés nem egyszer, nem kétszer, nem egy tanútól hangzott el felém. Természetesen a tanúk válasza, hogy Isten neve Jehova, ezért meg azért...


Ezek után a kérdésem a következő, mint ahogy kedves testvérem is feltette neked (nektek): 100%-ig biztosak vagytok-e benne, hogy Isten neve "Jehova"?


Hogyan van az, hogy megint nem jön ki az ujjaidból valószínűsítem, hogy a szádból sem épeszű válasz, ami egész egyszerűen igen vagy nem?

2011. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
100%
Egy szót kérek: igen vagy nem!
2011. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
0%

A válasz épeszű volt, de a megértésének a hiánya nem vall ép észre!


Még egyszer felteszem a kérdésem, mert nagyon szerettek "mellébeszélni", hogy finoman fejezzem ki magam:


"Milyen kérdéssel jönnek mindig a Tanúk? Azzal, hogy miként helyes kiejteni a JHVH mássalhangzóit, vagy azzal, hogy tudod-e, mi Isten (magyar nyelvterületen elterjedt) neve?!"


Azt állítjátok (ami nyilvánvalóan NEM IGAZ), hogy a két teljesen különböző kérdés ugyanaz. Ez nem tűnik fel nektek?


Világosan közöltem, hogy a második kérdés egy jó kérdés és alkalmasint feltesszük, de az első nem jó kérdés. Az elsőnek nincs értelme!

És ne mondjátok, hogy nem indokoltam meg elégszer, hogy miért nincs értelme, mert akkor meghazudtoljátok az igazságot.

2011. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem érted, hogy ti nem azt kérdezitek, hogy mi Magyarországon jelenleg használatos kiejtése Isten nevének, hanem azt, hogy mi Isten neve???


Itt nem arról van szó, hogy akár szólíthatjuk-e így vagy úgy.


Tudod, hogy miért nem felelsz? Megmondom, nem mintha nem tudnád.

Azt állítjátok, hogy Jehova Tanúi szerint Isten neve Jehova, akit így kell szólítani (itt Magyarországon). A kérdésem, hogy 100%, hogy Isten neve Jehova?


Ha a válaszod nem, akkor meghazudtolnád az egyik alapvető hittételeteket.


Ha a válaszod igen, akkor meghazudtolnád magatokat, hiszen töbször kifejtettétek, hogy nem az a fontos, hogy helyesen ejtsük, és nem is az a fontos, hogy hogyan szólítsuk. Illetve magatok is írtátok, hogy ez a kiejtés és szólítás a legvalószínűbb (nem a tuti, csak mint lehetőség).


Erről ez jut eszembe...


"Jézus pedig felelvén, monda nékik: Én is kérdek egy dolgot tőletek, a mire ha megfeleltek nékem, én is megmondom néktek, micsoda hatalommal cselekszem ezeket.

A János keresztsége honnan vala? Mennyből-é, vagy emberektől? Azok pedig tanakodnak vala magukban, mondván: Ha azt mondjuk: mennyből, azt mondja majd nékünk: Miért nem hittetek tehát néki?

Ha pedig azt mondjuk: emberektől; félünk a sokaságtól; mert Jánost mindnyájan prófétának tartják.

És felelvén Jézusnak, mondának: Nem tudjuk. Monda nékik ő is: Én sem mondom meg néktek, micsoda hatalommal cselekszem ezeket."



Én sem mondom meg neked, hogy melyik név van elterjedve ma magyar nyelvterületen. :)))

2011. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
7%

"Miért nem érted, hogy ti nem azt kérdezitek, hogy mi Magyarországon jelenleg használatos kiejtése Isten nevének, hanem azt, hogy mi Isten neve???"


Ne akard már tőlem ezt a kérdést jobban tudni! Miért vagy ilyen öntelt? Ha hiszed, ha nem, a "mi Isten neve" egyértelműen arról szól, hogy miként nevezik ma Magyarországon Istent a legelterjedtebb kifejezéssel.


"Itt nem arról van szó, hogy akár szólíthatjuk-e így vagy úgy."


Már annyiszor kitárgyalt téma és itt is érintettem a kérdést. Csakis a legelterjedtebb kifejezés számít a névhasználatban. A Jehova alak (különböző kiejtései és írott alakjai) nem csak magyarban, de nemzetközi szinten is a legismertebb forma, így a Tanúk ehhez ragaszkodnak.


Így aztán az okoskodásod nem más, mint értelmetlen szemfényvesztés!



Ha észrevetted volna, az érvelésed egy fabatkát sem ér teljes logikai zűrzavar.


"Azt állítjátok, hogy Jehova Tanúi szerint Isten neve Jehova, akit így kell szólítani (itt Magyarországon). A kérdésem, hogy 100%, hogy Isten neve Jehova?"


Igen, erre a válasz: igen! Ma magyar kiejtésben, ez Isten nevének a legelterjedtebb alakja.


"Ha a válaszod igen, akkor meghazudtolnád magatokat, hiszen töbször kifejtettétek, hogy nem az a fontos, hogy helyesen ejtsük..."


Látod? Ha gondolkoznál is, mielőtt vagdalózol...

2011. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
81%

"Azt állítjátok, hogy Jehova Tanúi szerint Isten neve Jehova, akit így kell szólítani (itt Magyarországon). A kérdésem, hogy 100%, hogy Isten neve Jehova?"


Igen, erre a válasz: igen! Ma magyar kiejtésben, ez Isten nevének a legelterjedtebb alakja.


"Ha a válaszod igen, akkor meghazudtolnád magatokat, hiszen töbször kifejtettétek, hogy nem az a fontos, hogy helyesen ejtsük..."


Isten nevét szólítjátok Jehovának, de nem szóltál valót, mert a válaszod nem lehet arra a kérdésre igen, hogy Isten neve 100%, hogy Jehova, mivel több gigszer is van ebben, leszámítva, hogy ti magatok is állítjátok, hogy ez 'csak' a legvalószínűbb, legelfogadottabb kifejezésforma.


A többi fals érv az az, hogy nem csak magyarországon használatos kifejezés ez, éppúgy nem, mint ahogy például a Jahve sem, Izrael, Kéfás, Jákob, Simon, stb. sem. De maradjunk csak a Jehovánál. A jehova kifejezést mint az arab országokban, mint Izraelben, mint az olaszoknál így ejtik. Jehova. Viszont ha így ejtik Jeruzsálemben is, akkor nagyon is kell, hogy jelentése legyen. A JHVH tetragrammát hívják Jehovának, tehát Isten nevét nevezik Jehovának. Ha van jelentése, akkor mi? Elárulom, semmilyen jelentése sincs, sem héberűl, sem semmilyen nyelven sem. Ez egy összetett, mesterségesen előállított szó. Ezt adta volna Isten magának? Jelentés nélküli mozaikszót?


De visszatérve értetlenségedre. Mit nem tudsz felfogni abból, hogy a tanúk ezt a kérdést teszik fel: Mi Isten neve? Ne humbukkolj, ne beszélj mellé, ezt kérdezitek, és nem vagyunk gondolatolvasók, hogy azt halljuk meg belőle, hogy hogyan nevezhetnénk Magyarországon magyar nyelvterületen Istent például? Ha én megkérdezem tőled, hogy mi a neved, te mit mondasz? Nem tudom, hogy hogyan hívnak, tételezzük most fel a példa kedvéért, hogy Bélának. Mi lesz a válaszod? Béla. Én meg elkezdek veled vitatkozni, hogy nem, mert Bob. Vitatkozunk, majd a fejedhez vágom, hogy mennyire kötekedő, roszhiszemű, értetlen, és ahogy engem hívtál öntelt vagy, te felfuvalkodott ember, hiszen és azzal, hogy azt kérdeztem, hogy hogyan hívnak, úgy értettem, hogy Angliában hogyan hívnak, márpedig az Bob.


Mit nem értesz? Isten neve szeintetek 100%, hogy Jehova? Ezt mondta az Úr, hogy én nevem Jehova? Ezt hallotta mindenki, ki hallotta a hangját? Isten neve Jehova szerintetek? Vagy csak választottatok egy kifejezést a sok közűl, amivel cseszegetitek a csengetésre kijövő embereket?


Egy más kérdésre kommentálnék, biztos tudod, hogy miről írok:

"Hogy semmitől sem vonogattam magamat, a mi hasznos, hogy hirdessem néktek, és tanítsalak titeket nyilvánosan és házanként,"


Nem házról házra: "kat oikous" jelentése házakBAN, és nem házról házra...ahogy néhány száz évvel fordították, házak szerint, házanként, de ez atól még házakban...


Isten neve szerintetek Jehova? Ez bonyolult kérdés neked, vagy mi a baj? Ne bontogasd el nem hangzott kérdésekre ezt a kérdést. Isten neve szerinted biztos, hogy: ..........


Kedves versenyző, töltsd ki a pontozott vonalat, hátha könnyebben tudsz válaszolni.

2011. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
7%

Ostoba kötözködőnek tartalak, aki nem akarja megérteni a lényeget! És igazad van: nem én foglak téged megítélni, de jelen állás és tapasztalatok szerint ez a véleményem.



"Isten nevét szólítjátok Jehovának, de nem szóltál valót, mert a válaszod nem lehet arra a kérdésre igen, hogy Isten neve 100%, hogy Jehova, mivel több gigszer is van ebben, leszámítva, hogy ti magatok is állítjátok, hogy ez 'csak' a legvalószínűbb, legelfogadottabb kifejezésforma."


Nem kell gondolatolvasónak lennie senkinek, mert a kérdésünk nyomán a beszélgetésből azonnal kiderül, hogy nem azt kérdeztük, miszerint "mi Isten négy mássalhangzójának a pontos kiejtése?". Nem ezt kérdezzük, mert ugyanis EZT SENKI SEM TUDJA megmondani teljes bizonyossággal!!!


Ha azt kérdezzük, hogy mi Isten neve, akkor nyilván csak a kötözködők fognak ebbe a kérdésbe belehallani más értelmet, mint amit jelent.


Így aztán abban sem foglalunk állást (a hamis feltételezéseddel ellentétben), hogy "mi a legvalószínűbb kiejtése". Egyszerűen ez a kérdés a rendelkezésre álló tények alapján, nem fontos. Az elterjedtség volt az elsődleges oka annak, hogy nemzetközi szinten a Jehova formát használjuk!


Nincs olyan ókori név, melyet teljes bizonyossággal úgy ejtünk ki vagy olyan nyelvtannal írunk, mint annak idején. Ez többek között igaz Ézsaiás, és Jézus nevére is. Akkor miért ez a szembetűnő ellenségeskedés a JHVH-ból kialakult számtalan formációval szemben?!

Ostoba szóharcok a Legfelségesebb neve ellen...


A házról házra szolgálatra pedig itt találsz pontos választ:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2011. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
84%

Én viszont nem tartalak ostobának, de nyugodtan tarts annak, ha van kedved hozzá. Én egy egyszerű kérdezőnek tartom magam, egy egyszerű kérdést tettem fel arra a "válaszotokra", hogy Isten neve Jehova, arra a kérdésetekre, hogy mi Isten neve.

Szerintem logikus a kérdés erre, hogy szerintetek 100%, hogy Isten neve Jehova? Erre válaszolsz erre, válaszolsz arra, csak egy egyszerű igennel, vagy nemmel nem tudsz felelni, de én kötekedek, ostoba vagyok, mellébeszélek, és különben is esküdt ellensége vagyok az igazságnak, igaz?

Vigyázz, gyermek!

Máté 5,22: Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik atyjafiára, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette, aki pedig azt mondja atyjafiának: Ostoba! - méltó a főtörvényszéki eljárásra; aki pedig azt mondja: Bolond! - méltó a gyehenna tüzére. "


Ha nem tudsz, vagy nem akarsz felelni arra az egyszerű kérdésre, hogy szerintetek biztos, hogy Isten neve (még ha magyar nyelvterületen magyarosítva is) Jehova, akkor miért felelsz minden félét, miért nem hagyod valaki másra a feleletet? Nem vetted észre, hogy én nem veled akarok beszélgetni, hanem a tanúkkal? Nem egy emberrel, hanem többel? Vagy te méltónak találtattál képviselni minden kérdés felett a szervezetedet, egyházadat?

Mit húzod fel magad? Ha kötekedésnek veszed, miért folytatod? Ki kért erre meg?


Ezt talán nem olvastad?

"A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók.

Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld;

Tudván, hogy az ilyen romlott, és vétkezik, önmaga is kárhoztatván magát. "


Ha szerinted ostoba, kötekedő vagyok, akkor miért idegesíted magadat velem? Ha nem tudsz felelni a kérdésemre, akkor ne erőlködj! Nem kötelez senki erre!

Csitulj...mert kárhoztatod csak magadat, de ezt én nem akarom...

Esetleg tud egy tanú válaszolni a saját egyháza állítása után feltett kérdésre?


Az állításotok: Isten neve Jehova.

A kérdésem: Teljesen biztosak vagytok abban, hogy Isten neve Jehova?

Egyszerű, nem? El sem merném képzelni, hogy ha bonyolult kérdést kapnátok mi lenne, de hagyjuk, végül is, lehet, hogy olyanok vagytok, mint a tapasztalt jó szakember, aki egy probléma esetén nem biztos, hogy a kézenfelkvő, egyszerű megoldású gondokat tárja fel, hanem rögtön lehet, hogy a bonyolultabb hibákat keresi... De mondjuk én ezt kétlem...


Üdv.

2011. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!