Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent a Jehova szó?

Mit jelent a Jehova szó?

Figyelt kérdés
:)
2011. aug. 13. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
86%

Ez aztán az érv: Ez nem igaz, ez sem, meg ez sem.

Elárulom, az, hogy eredetileg a József név nem így hangzott, hogy József, oké, de mit jelent magyarul, mit jelent a német kiejtésben, avagy mit jelent az arab kiejtésben? Ugyan azt. A jelentése tök mindegy, hogy hogyan ejtjük, ugyan az, így az, hogy Józsefnek hívjuk, az már csak elcseszés. Így kellene ejtenünk: Isten gyarapítson. De ez a jelentése minden nyelvben.

A Jehova névnek semmi de semmi jelentése sincs, nehéz megemészteni, elhiszem. Mozaikszó, melyet emberek raktak ki, Isten soha nem jelentette ki magát Jehovának, melynek semmilyen jelentése sincs.


De használd egészséggel, engem, hidd el nem zavar. Ti erőszakoljátok ezt az emberekre a házalásaitokkal.


Milyen bizonyítékokról beszélsz te itt a görög iratok kapcsán? Miről? Ezt a dumát szinte szóról szóra olvastam már azt hiszem más tanútól. A betanult kiadványos duma tudom, hogy megy, van valami érv is? Nincs irat (és nem is volt), melyben bármely újszövetségi iratban megjelenne a Jehova név, avagy a JHVH tetragramma...Mondj egy iratot, melyben szerepel! Ne vagdalkozz, mert az nem érv, de akkor is biztos benne volt...Különben is sok bizonyíték van erre...Igen? Hol? A buksitokba legfeljebb, már ne haragudj....


Üdv.

2011. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
7%

A Név jelentésével kapcsolatban éppen te beszélsz mellé és eszed ágában sincs bizonyítani, mert hogyan is tudnád igazolni következetlen állításod.


"Nincs irat (és nem is volt)"


Hogy nem is volt? Ezt vajon miért is állítod tényként? Így is lehet "érvelni", csak ez nem több üres fecsegésnél.

Azt viszont határozottan lehet állítani, hogy benne volt az eredeti kéziratokban az isteni név. Ezzel több kérdés is foglalkozott részletesen, de ha érdekel bármikor utánanézhetsz a Tanúknál is.


Egy egyszerű kérdés ehhez: milyen indokkal ne lett volna benne a görög szövegekben a Héber Iratokban majd 7000-szer szereplő JHVH, mely a te indoklás nélküli állításod szerint, még "jelentés nélküli mozaik szó" is persze.

Tán csak nem a háromság-mítosz miatt, amivel évszázadokon át etették a hitehagyott egyházak a nyájaikat. Persze ennek is meglettek a gyümölcsei...


Érdekes, hogy a különböző fordítások mégis inkább a zsidó és a "keresztény" hagyományokra hivatkozva irtották ki sokszor még a Héber Iratokból is az Isten nevét a JHVH-t és annak ismert formáit. Cseppet sem érdekelte őket, hogy bizonyos esetekben milyen durván sérült a szövegek érthetősége és hogy az indokaik emberi indokok, melyeknek az Írások is ellentmondanak!

2011. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
86%

Hiábavaló, tökéletlen vita.


"A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók.

Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld; "


Ez már régen túlment ezen.


"Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.

De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.

A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen. "


Amit ti mondtok sem Pál nem hirdette, sem Krisztus. A ti evangéliumotok nem Krisztus megváltásáról és áldozatáról vallanak, hanem a dogmáitokról, éppúgy, ahogy az általatok példálózott katolikus egyház is tette és teszi.


Térj meg és ne egy szervezet dogmáit kövesd.


Én ide többet nem írok, úgyhogy tied lehet az utolsó hazug szó, ha akarod, átkozott tanításnak hirdetője.



Üdv.

2011. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
6%

No lám! Ennyi lenne az érvelésed? Oda nem illő versekkel dobálózol? Értem én és tudom miért ez a vége...


Arra az egyszerű kérdésre sem tudsz hiteles választ adni, hogy miért ne lett volna benne kezdetben a Görög Iratokban Isten neve, a JHVH?

2011. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Tanú!


Idéznék 'valahonnan'!


""""Azóta utánaolvastam, és teljesen meggyőződtem arról, hogy a Jehova név egyáltalán nem helyes.""


Ez az a része, melyben nem lehet, egyszerűen nem bölcs állást foglalni, mert nincs bizonyosság a kérdésben. """"


Az idézet második fele ami érdekes! Ismerős?

A kedves NEM tanúk is nem ezt mondják, vagy csak nem akarod észrevenni?????


Ki az aki nem tud konkrétan válaszolni egy kérdésre?


Kedeves tanú, tanúk! Te, Ti vagytok akik ebből üdv kérdést csináltok, máskülönben nem foglalkoznátok ennyit ezzel, és nem minden beszélgetés elején erről szólna a téma, ha nem fusztrálna benneteket az, hogy más hogyan is szólítja a mindenható teremtő Istent! Az egyházatok neve is ezt támasztja alá.


Engem nem érdekel, hogy hogyan szólítjátok!

Ne erőszakoljátok rám! Az én életem tanúskodik arról, hogy én kit követek, és miért élek. Úgy szólítjátok ahogy akarjátok!


Ha nem kínlódnál ennyit ezen, akkor talán még el is hinném, hogy nem üdv kérdés számotokra, de így nem...


Ha nem üdv kérdés, akkor miért kötelező a ti egyházatokban így szólítani? Nem kell rá válaszolni!

Mert ha valaki nem így szólítja az nem lehet tanú! Kinek is a tanúja???


Veled értelmesen nem lehet "beszélgetni"! Szíved joga, hogy mit csinálsz!


Minden jót, és Isten áldjon, vagy a Jehovád!


Én sem írók ide többet!


Okoskodhatsz továbbra is, de min is?

2011. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
7%
Tévedsz, nem kötelező így szólítani Jehova Tanúinál!
2011. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
85%

Elnézést de megszegem a szavam!


Ezt írtad: "Tévedsz, nem kötelező így szólítani Jehova Tanúinál!"



Találtam egy "gyönygyszemet"!


"Jézus NEM CSAK "Atyának" nevezte Jehovát, mint ahogy mi sem csak Jehovaként beszélünk róla! Ennek okán senki sem ítéli el azt, aki másként is szólítja Istent, de nem fogadjuk el, ha az isteni név, a Jehova helyett használja valaki, mert az hamis, nem biblia szerinti!"


Kiemelném a "de nem fogadjuk el"!



Nem kötelező így szólítani, de ha nem így szólítják, akkor nem fogadjátok el??? Ez fájt!!!


over

2011. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
26%

"Ennek okán senki sem ítéli el azt, aki másként IS(!) szólítja Istent..."


A gyengébbek kedvéért... De előfordulhat, hogy még így sem érted - ha így lenne, fordulj hozzám bizalommal. :))

2011. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
Jehova szó az a (jahve) névből ered éz Isten neve
2013. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
jehova az másképpen jahve ez isten neve
2013. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!