Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen hazug, képmutató,...

Miért ilyen hazug, képmutató, kétszínű a kereszténység, egyház?

Figyelt kérdés

Nem ismerem az összes keresztény vallást, igazábóla kereszténységet sem nagyon.


De, nem tetszik, hogy Ők "jónak" mondják magukat, amikor a kereszténység se a jóról szólt, amikor megalakult.


Hogy mire gondolok?


1. Régen hogy is volt? Ha fizettél az egyháznak, templomnak, akkor elmondták, hogy "Köszi, a lelked a mennybe fog jutni"


2. Aki nem azt csináltam amit parancsoltak, azt kikiáltották sátánistának, aki az Úr és az egyház ellensége. Azt megkövezték, máglyára küldték.


3. Aranyból építettek templom részeket, meg kegytárgyakat.

De mégis minek? Ki parancsolta, hogy a lehető legdrágább, és legértékesebb dologból csináljanak oda dolgokat?


4.Miért mennek körbe a templomba tartva egy tálat, hogy adományozzak? Párszor voltam templomba, ilyen keresztelőn, meg elsőáldozáson, és körbe vitt egy gyerek egy tálat, hogy adjak pénzt. De miért is? Ha nem adok pénzt a templomnak, pokolra jut a lelkem?

5. És az a keresztes háború? Amikor Isten nevébe öltek le másokat? Az is nagyon rendes dolog lehetett.

6. Azt hallottam A a Vatikán az egyik leggazdagabb ország, mert ilyen sok pénzük van másokból. És tök szépek, ott az épületek, meg csicsásak.

7. Miért kell lehúzni az embereket, a hitük alapján?


Szóval ezt nem értem, miért kéne adakozni, meg miért kell minden más vallást sátánistának nevezni, meg ha nem azt teszi valaki amit a kereszténység csinál, javasol, akkor miért mindenki más a Pokolra jut, meg a kereszténység ellensége, meg minden?

Miért ilyen hazug, képmutató, kétszínű a kereszténység, egyház?


Ez a egyház, kereszténység vallás miért szól ennyire a pénzről, adakozásról?


2011. aug. 15. 09:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
62%

figyelj, ezekre a kérdésekre soha nem fogod megtalálni a választ, mert nem vallásos nevelésben részesültél.

az adakozásról csak annyit, hogy a misén összegyűjtött "aprót" a templom általában virágokra, gyertyára költi, ami a mise kelléke...de nem kötelező adni, senki nem fog lenézni vagy beszólni, ha nem adsz...az meg, hogy az épületek milyenek...hát nem is értem a problémádat...

másrészt, még elég sok olyan vallás van, ahol a hívek anyagilag támogatják azt. sőt, máshol még el is várják

2011. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
hol várják el?
2011. aug. 15. 10:05
 3/40 anonim ***** válasza:
68%

túl buta vagy, hogy megértsd az alapvető tételeiket, és a 2000 éves múltját.


Az állam is a te adódból élősködik, a képviselők a te adódból veszik a huszadik mercijüket, és az ötödik Villájukat horvátországban, méghozzá kényszerítenek, hogy fizess. Nem bántja a csőrödet?

2011. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
56%

Tanulmanyozz meg ezekrol a dolgokrol, eloszor is soha nem gyilkoltak Isten neveben!

A kormany kemenyen adoztatja az embereket, es nem egy tanyert hordozz korben, hogy adakozzatok!

TEhat ez sem mindegy, hiszen a templomban lehetoseged van arra, hogy eldonsd azt, hogy bedobsz egy par Ft-ot, vagy sem, de abbol valoban nem fog meggazdagodni a pap pl., hiszen kellekekre kolti.

Te ne foglalkozz szokasokkal, legyen hited, az a fontos!

Ha elmesz a templomba, akkor ne a tanyert figyeld, hanem Jezus tanitasara koncentralj, a tanra!

2011. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%

Erre elég egyszerű a válasz. Mert emberekből áll. Mióta világ a világ, az embert 1 dolog érdekli, hogy a szükségleteit minél jobban elégítse ki,mindenkinek ez célja neked is,nekem is. A szükséglet megjelenhet hatalomban,pénzben,valaki sportkocsikat gyűjt,valaki drága nyaralókat az Adrián stb...

Felesleges illúzió, hogy az egyházak kivételek lennének.

De én ezzel nem bántom őket,hiszen teljesen törvényszerű amit csinálnak,semmiben sem különböznek, mint más szervezet vagy állam, viszont magát a vallást,a nézeteket ettől külön kell választani.

2011. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%

A perselybe nem kötelező pénzt dobni...


Egyébként meg az ilyen perselypénzekből vagy egyházi adóból (mert van olyan is, azt is önkéntesen lehet fizetni évente akármekkora összegben), szóval ezekből nem gazdagodik meg az egyház. Gondolj csak bele, mondjuk egy falu templomán le kell cserélni a tetőt, mert beázik... Hány millió forint is lehet vajon? És alig járnak rendszeresen templomba. A perselybe is inkább csak ünnepekkor dobnak papírpénzt... Azt hiszed olyan sok sok bevétel keletkezik???


Mondjuk én sem vagyok egy nagy szentfazék, és engem is zavar egy s más, de nem az ilyen fakultatív perselypénzek. Oké, hogy régen háborúztak, stb. De mikor minden vallás azt hirdeti, hogy legyél jó, akkor tényleg, miért is háborúznak egymással még mindig a különböző vallásúak? Ez engem is zavar, ezért nem tartom magam vallásosnak. Inkább csak történelmi szépségét/értelmét látnám jónak. Jó, hogy vannak vallási épületek, legyenek is, kell, mert szerintem történelem. De az agymosást soknak tartom.

2011. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

"Tanulmanyozz meg ezekrol a dolgokrol, eloszor is soha nem gyilkoltak Isten neveben! "

a keresztesek sem Isten nevében gyilkolták az arabokat?

2011. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, az, hogy emberek hogyan használják a vallást és a kereszténységet, az nem feltétlenül ugyanaz mint amit tanít. Ezt tudnád, ha ismernéd, amiről beszélsz. Fogalmad sincs milyen volt amikor megalakult, az nem a középkorban kezdődött, amikor mondjuk pénzt kezdtek semmit..előtte volt több mint 1000 év történelme.

Az, hogy a középkorban mit cselekedtek (és ez majdnem minden másik vallásra is igaz) nem egyenértékű a vallás alapjaival.

Minden vallás alaptételeiben vannak nagyon jó dolgok és a legtöbb dologban ezek hasonlítanak is egymásra. A Te döntésed, hogy azt mire használod fel. Attól, hogy valaki pap lesz, még nem biztos, hogy a Mennyországba fog jutni, teszem azt.

Amikor tisztelsz valamit (akár egy állatot is), akkor megpróbálsz olyan emléket állítani neki, ami szerinted Hozzá méltó. A pogányok is arany szobrokat emeltek, a többi vallás miért ne tehetné meg ezt? A fényűzés persze nem jó, de ha tanultál történelmet, akkor tudod, hogy az emberek templomba vonzására találták ki. Jah..és ha nem adsz pénzt a templomban, nem jut pokolra a lelked, de én azt a 40-100 Ft-nyi összeget annyira nem szoktam sajnálni.

Amikor a keresztes hadjáratról olvasol, gondolom kimaradt az iszlám hódítás rész.. arról nem is beszélve, hogy Te csak a középkorról tanultál vagy a vallásról is vannak ismereteid? Mert én inkább az előbbire tippelek.

Még nem jártam a Vatikánban, de elég sok adomány érkezik a pápának, én nem mondom, hogy jónak találom a fényűzést, csak azt nem értem miért a kereszténységet vetted górcső alá, mert így elég nagy százalékot alá vehetnél. Sok ember van, akinek nagyon fontos a hite és képes rengeteg pénzt feláldozni érte. Ez az ő magánügye.

Csak azt lehet lehúzni aki fanatikus és hagyja magát. Aki pedig fanatikus, azzal ugyanúgy vannak problémáim.


Jah és nem tudom kit honnan vetted, hogy aki nem keresztény az sátánista :D Ez butaság... az egy külön vallás :) Pogánynak nevezték őket réget, esetleg ateistának (isten tagadónak). A keresztény vallás lényegébe pedig bele tartoznak a szentségek (pl. keresztelés), ami nélkül nem léphetsz a Mennyországba.


Ha nem tetszik így ismeretlenül, keress egy másik vallást, de talán mielőtt ítélkezel forrásokat és ismereteket kéne gyűjtened, vagy teszem azt elolvasnod a Bibliát. Akkor talán rájönnél, hogy nem mindig igaz, amit el akarnak hitetni velünk.

Hisz ma nagyon divat egyházellenesnek lenni. Amikor én 10 évvel fiatalabb voltam (22 vagyok) ciki volt nem hittanra járni. Most meg az a ciki, ha jársz, pedig az nem volt egy rossz dolog.


Mondom ezt úgy, hogy hiszek sok mindenben, kereszténynek vallom magam, de nem járok sűrűn templomba. Ugyanis a papok többségéről nekem is megvan a véleményem.

2011. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
82%

Amiket írtál kilencven százalékban a középkorra jellemzőek. Akkor az Egyháznak rengeteg stiklije volt. Amikért az előző pápa, II. János Pál bocsánatot is kért. Az adakozás nem kötelező. A befolyt pénzt az adott egyházközösség fenntartására illetve jótékonykodásra költik. Szörnyű nem?

A Vatikán jelentős részét( mármint ami ma látható) a reneszánsz idején építették. Mint mondtam, más idők jártak. A keresztes háborúk politikai célokból indultak a kereszténység, mint összefogó erő felhasználásával. Pár ostoba király, pápa bűnéért ne a kereszténységet okold. Meg aztán a muszlimoknak is voltak ilyen "szent" háborúi.

Ma már nem ugyanarról szól a katolicizmus mint anno. Mert te nem az egész kereszténységről beszélsz hanem a római katolikus hitről. Ha meg annyira pénz böki a csőröd nézd meg a Hit Gyülekezete nevű szektát. Az a pénzről szól. Zavarnak a régi kincsek? A reformátusoknál, evangélikusoknál nincs. Az ortodoxnál még több van.

Nem mondom a "nagyok"(bíborosok, érsekek, püspökök) valószínűleg ma is megcsinálják a maguk bizniszeit, de ezt ne azonosítsd a kereszténységgel. Ja és olvass kicsit utána a dolgoknak mielőtt vádaskodsz.

Az Úr legyen veled! 16/f

2011. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

10:48, teljesen egyetértek!

Emberek alkották ezeket a dolgokat, Isten nevében.

Templomokat építettek, amire rámondták, hogy ez Isten háza, ide kell jönnöd imádni őt, és itt mondjuk meg, hogy pontosan hogy is kell hinned benne.

Én hívő vagyok, de nagyon ritkán járok templomba. Pont azokért a dolgokért, amit a kérdező is leírt. Miért kell azt hinnem, hogy Isten olyan "házban" lakik, ami tele van tömve arany csecsebecsékkel?

Ha Istennel akarok beszélni a dolgaimról, soha nem a templomba megyek, hanem egy erdőbe, mezőre, vagy olyan helyre, ami kicsit távolabb van az ember alkotta dolgoktól. Ott érzem a közelségét, de egy templomba beülve nem.

2011. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!