Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Tegyük fel,...

Jehova Tanúi! Tegyük fel, hogy alapítok egy egyházat az "Az IGAZI Jehova Tanúi Egyháza" néven. Hogyan döntenétek el, hogy akkor most melyikünké az üdvözítő szervezet?

Figyelt kérdés

Átvenném minden jelenlegi tanításaitokat, hitelveiteket, egyet leszámítva. Azt állítanám, hogy a ti szervezetek felkentjei nem igazi felkentek, hanem hamisak, és a 144 ezres keret még nem telt be, még mindig van lehetőség újjászületni és Isten gyermekévé válni. Isten engem kiválasztott és felkent, hogy elmondjam nektek az igazságot, hogy egy hamis szervezetben vagytok benne, hamis felkentek vezetnek titeket, és gyertek és kövessetek engem. Aki nem csatlakozik az Igazi Jehova Tanúi szervezetéhez, arra Isten ítélete vár. Tanítalak titeket, csinálok nektek folyóiratokat, amit házról házra járva terjeszthettek stb, és gyertek és kövessétek a szervezetemet...


Az, hogy a tiétek a hamis, azzal bizonyítanám, hogy rengeteg hamis jövendölésetek volt, és számtalanszor ide-oda (egyszer A-t állítunk, utána B-t, majd később ismét A-t) megváltoztattátok a tanításokat új világosságra hivatkozva. Én ilyet nem fogok tenni, vagy ha teszek is, azt bűnként meg fogom vallani és beismerem, ha tévedtem (ebből is fog látszani, hogy az én szervezetem lesz az igazi).


Hogyan döntenétek el, hogy a tiétek, vagy pedig az enyém egyedül üdvözítő szervezet?


2011. aug. 21. 13:17
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Szerintem elég sok világméretű szervezet létezik, azokat is elindította valaki - a kérdésem nem ennek lehetőségére irányult, hanem arra, hogy hogyan tennétek különbséget a tiétek és az általam igaznak tartott között, ha csak a felkentekről szóló tanításban különböznénk!


Arra akarok a kérdésemmel rámutatni, hogy a betelt létszámról szóló tanításotoknak nincs semmilyen bibliai alapja.


Az első kiadványom hozzátok szólna, ez lenne a címe:


"Ébredjetek, Jézus ugyanannyit ígért az utolsóknak is, mint az elsőknek!" (Mt 20:1-16)

2011. aug. 23. 19:52
 12/26 anonim ***** válasza:
57%
Kedves tanú barátom! Kérlek a kérdező kérdésére válaszolj, ne térj ki, egy egyenes választ adj neki. Vagy nem lehetséges ez?
2011. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de ha annyira járatos lennél az Örökkévaló útjában, és akaratában, akkor nem neveznéd "Jehovának".


Sajnálatos mód nem tanítanak titeket klasszikus héberre, vagy annak történetére, mert akkor nyilvánvalóvá válna számodra is, hogy a tetragrammaton ezen téves olvasata egy a maszoréták által "kreált" pontozás, nem véletlenül olvassuk ki eredeti nyelven úgy, hogy "Adonáj". Tény, hogy akár a "Jehova" is lehetett ennek a névnek az olvasata, de mivel a hetedik parancsolat is kimondja: "Az Örökkévaló nevét hiába szádra ne vedd!" - ezért nem szokás kimondani a Nevet, mivel akár ez is lehetett az, és lám, már meg is szegtünk egy parancsolatot.


Elnézést a kis kitérőért, de ha ilyen alapvető kérdésekben nincsenek ismereteitek a saját hitetek alapjaival kapcsolatban - mert ez nem csak zsidó alap, ezt neked is be kell látnod - akkor hogy gondolhatjátok, hogy az általatok hirdetett tanok az Örökkévaló tanai, és ti vagytok egyedül, akik üdvözülnek?


Mindezeken felül nem vagytok tisztába a saját szektátok (és ne haragudj, de ez nem egyház, ez egy szekta) történetével, hiszen ti is jól tudhatnátok, hogy a vérátömlesztés kérdésében számos vitán ment keresztül a szervezetetek, számtalan véleményt hoztak fel, melynek következményeképp a mai hozzáállásotok látszott körvonalazódni, amit ugyancsak esélytelen "bibliai" alapon magyarázni, hiszen az egy dolog, hogy a vér fogyasztása tórai alapokra hivatkozva tiltott, ugyanakkor be kell látnod, az életed árán élhetsz csak az Örökkévalónak tetsző életet, így logikus, hogy ha épp' egy vérátömlesztésre lenne szükséged, amivel meggyógyulhatnál, de te megtagadod magadtól a lehetőséget, eldobván az életet, melyet az Örökkévalótól kaptál gyakorlatilag öngyilkosságot követsz el.


Szóval, ami azt illeti ha tudnád, hogy ki is az általad "Jehovának" titulált személy, akkor azzal is tisztában kellene lenned, hogy Ő nem ezen utat jelölte ki neked. Ha mégis egy olyan istenben hiszel, aki ezt várja el tőled, akkor bizonyos vagyok benne, hogy a kérdés feltevője is jobban tudná irányítani az általa kreált világot, mint az, aki felé a te hited irányul.

2011. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!


Segítek neked a megfogalmazásban:igazhitű Jehova Tanúi.

Létezik egy ilyen csoport kb. 15 000 fő világszerte.


Más: valószínűleg nem ismered Jehova Tanúi tanításait, mert mind a mai napig lehetséges, hogy valaki felkent legyen, ha ő úgy érzi Isten erre őt kiválasztotta és rajta teljesedik a Jelenések 14:3.


Hogy mi segítene döntenem?

Már ne haragudj, de a kérdésed központi témája nem Isten, hanem te személy szerint:átvenném, állítanám,Isten engem kiválasztott,...stb.

jelenlegi biblia ismereteim alapján semmiképpen nem követnék egy olyan személt aki ennyire középpontba állítja magát és nem mutat semmilyen mértékű alázatot.


A bibliára alapozva elsőnek a János 10:13 ra hívnám fel a figyelmedet.


Kedves rockerboy800!

Ha valaki nem válaszol azonnal egy kérdésre az nem azért van mert egy lapító kutya, hanem mert ezen a fórumon kívül is van élete.

Család, munkahely....-lehet, hogy ebből az aspektusból kellene nézned a válaszadókat.

Bár tudom, hogy sokkal egyszerűbb és talán még felsőbbrendűséget is ad ha valakiknek a hitét lábbal tiporhatod.


További békés, szép napot kívánok mindenkinek!

2011. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző válaszóló! Nézd meg kérlek hogy mikor írta a kedves kérdező a kérdést. Jó hát lehet igaz hogy nem léptek fel tanúk ennyi idő alatt, de szerintem ennek kicsi az esélye, hisz sokszor válaszolnak.


Egyébként meg, nem tiprom én senkinek sem a hitét, hanem az igazakat írom le. Az igazakat és a tapasztalatokat, amikért a tanúktól azt kapom hogy hazudozok meg rágalmazok. Persze, ők sosem hazudnak(beteljesületlen próféciák, felelősség elhárítésa és még sorolhatnám saját tapasztalataimat is...) Egyébként meg nem csak nekem mondták itt a gyakorikérdéseken hogy össze-vissza hazudozok, mert éppen a átnéztem több ötmillió éves kérdést amit itt tettek fel nekik, és ott is hazudósnak tartották azokat az emberkéket akik ellenük beszéltek és hoztak fel dolgokat.


És ez a hit tiprás is inkább fordítva van. A tanúk azt vallják hogy minden más vallás sátáni vallás, kivétel az övüké. Szerinted hogy esik egy buzgó, más vallásban hívő embernek hogy sátántól valónak mondják a vallását a tanúk? Nem hiszem hogy ez szép dolog, sőt nagyon is megbántják az embereket...

2011. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ráadásul nem értem, hogy feltételezhető a "sátán" léte, ha egyistenhívő vallásról beszélünk, és én számtalan tanútól hallottam már a "Jehova megszabadít a Sátántól..." - kezdetű mesét.


Ha létezik az Örökkévaló, mint egyetlen jó princípium, akkor nem létezhet mellette egy ellentétes pólus, hiszen abban az esetben vallási dualizmusról beszélnénk...

2011. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
33%

Az igaz vallást a jellemvonásairól lehet felismerni!Mint a hamis és az igazi pénzt vagy bármi eredeti és hamisítvány dolgot. Mindennek vannak jellemzői!

Ezen elgondolkodva vizsgáld meg hogy te melyik vallásba. vagy. Az egyetlen IGAZban vagy egy hamisban a sok közül

Jehova Tanúi Jézus parancsolatának megfelelően prédikálják a jó hírt mindenféle embereknek. Máté28:19-20 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.

Jehova Tanúi világméretű szervezetében szeretet és béke van, az eltérő kultúrájú és hátterű nemzetiségű, bőrszínű emberek közt. János 13:34-35 Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”

2011. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de te azt keresztényinek és békésnek nevezed, ami nem engedi a kapcsolatot tartani más felekezetek hívőivel, ráadásul ahogy előttem is említették, abszolút kirekesztően viselkedik minden más vallással?


Már bocsánat, de ha te szeretetről, és békességről prédikálsz egy "egyházban" akkor nem kellene minden más hívőt elítélni. És most ne mondd, hogy a térítés mutatja, hogy nem ítélitek el őket, mert az csak egy eszköz az anyagiak megszerzésére.


Ráadásul miért nem reagáltál az ellenetek felhozott érvekre?

Te sem vagy tisztában a saját vallásod kultúrkörének alapjaival, így nyilvánvalóan nem is tudsz érvelni ellenük. Annyira elvakultan hiszel valamiben, amit tudatlan, pénzéhes emberek találtak ki felbuzdulva a régebbi "jónak tűnő ötleteken" hogy mindennemű józan észtől sikerült téged megfosztania a szervezetnek.


Az nem igaz hit, ami családokat és barátokat szakít el egymástól, azért mert felekezetbéli különbözőségek vannak közöttük, és ha komolyan gondolnád a keresztény létet, vagy akármilyen istenben hívő életmódot, akkor te is rájönnél, hogy egy isten sem akarhatja tőled azt, hogy megfoszd magad a saját családot okozta örömöktől, és bizonyos esetekben a saját életedtől is...főként nem az Örökkévaló.

2011. aug. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

Hála Istennek 17éve az ő gyermeke vagyok ,Jézus vére által.

Mint aki a Bibliáról semmit nem tud,és járatlan a tanítások sokaságában ,elkeztem beszélgetni egy Jehova tanúval, hogy érdekelne kinek van igaza , mert az egyik ezt mondja ,a másik azt,é shova kéne be álnom ha hívő lennék.Na a válasz figyelemre méltó: Mivel "övék az igaz vallás" ezért ,nem is kell a többi vallást,vagy felekezetet figyelembe venni,mivel minden hamis ami a tanúkon kívűl van. Ezért nem fogadnak el könyveket ,és olvasnak más írásokat ,mert az mind "hamis" az őszemszögükből.

Ha valaki a hamisságot igazság gyanánt fogadja el, az nem más mint ítélet az ő életa felett,mivel nemfogadta el Jézus Krisztust mint URAT,vagyis mint Jehovát.Hisz maga Jehova mondta Jézusban fogok lakni.

Figyeljétek meg egy tanú gondolkodását menyire bevan szűkítve arra amit csak az ő tanuk hírdet,vagy olvaasatok bele a kiadványaikba és vesétekössze a Bibliával a magyarázatukat.A Bibliai igék igazak,csak a magyarázat ,szőrnyen szánalmas és elferdűlt,amit csak egy kívűl álló lát meg ,mivel ők elvannak vakúlva.ha hizsikha nem

2011. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. De ha annyira követnék az igazságot, igazán megtanulhatnák a bibliai szent nyelveket, és rögtön világossá válna a szándékosan manipulált szövegek jelenléte, és az ezek által ferdített tanítások.
2011. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!