Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Isten csak a Föld nevű...

Az Isten csak a Föld nevű bolygón teremtett embert, vagy másik csillag, - naprendszerben is?

Figyelt kérdés
Ha máshol is van teremtvénye miért nem akarja elárulni nekünk.
2011. aug. 29. 21:27
1 2
 1/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
69%

Ebben nem hiszek. A Biblia szerint a csillagokat, azaz a világegyetem többi részét a negyedik napon teremtette.

Az ufójelenség mögött még nem tudhatjuk pontosan, hogy mi van. Mindenesetre a kanadai AVRO cég a háború után valódi repülő csészealjakat épített. Magad is láthatod, ha beütöd a youtube-ba, hogy avro saucer. Egy igaz történeten alapuló film szerint a kanadai kormány számolta fel a céget, és minden gépet szétszedtek, de az ez mögötti tényeknek utána lehet nézni. A jellegzetes alakú csészealjak miatt motoszkál nálam a kisördög, hogy az ufók titkos emberi kavarások.

2011. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Embert - a szó szoros értelmében - nagyon valószínű, hogy csak a Föld nevű bolygón teremtett, és máshol nem.


Az viszont biztos, hogy vannak más élő teremtményei is, és nem igaz, hogy semmit nem árult el róluk, mert a Biblia tele van angyali jelenésekkel és több más természetfeletti élőlény leírásával. Maga az "angyal" szó 295-ször fordul elő a teljes Biblia Károli-féle magyar fordításában, és az is kiderül, hogy többféle rendbe, esetleg fajra tagozódnak. További különleges lények a kérubok (pl. 99. zsoltár), szeráfok (Ézsaiás 6.), a furcsa kinézetű "lelkes állatok" [nevük szó szerint élőlényt jelent - pl. Jelenések 4.], valamint a 24 Vén, akiknek a kilétéről, természetéről keveset tudunk [pl. Jelenések 4:4: "És a királyiszék körül huszonnégy királyiszék [vala]; a királyiszékekben látám ülni a huszonnégy Vénet fehér ruhákba öltözve: és a fejökön arany koronák valának."].

Ezek a Biblia szerint elsősorban mennyei, azaz tükörfordításban égi lények. A Biblia 1. égnek nevezi az atmoszférát, 2. égnek azt, amit ma világűrnek hívunk, és 3. égnek az "egek egeit", amit Mennyországnak szoktak hívni. Az angyalok nagy része ebben a 3. szférában lakik, de egy része a Biblia alapján a számunkra is ismert "második égben", azaz a világűrben lakik (vö. Efézus 6.), de mivel szellemi lények, ezért fizikailag láthatatlanok.


Hogy ezeken és rajtunk kívül vannak-e, és ha igen, milyen teremtményei vannak Istennek, az valóban rejtély. Erre egy egyszerű nem tudommal felelhetek csak, mert a Biblia elsősorban az emberiségről szóló, az emberiséggel foglalkozó szent könyv, amit Isten nyilatkoztatott ki az embereknek. A többi munkáiról biztos jó okkal nem nyilatkozott benne, de azok, akik üdvözülnek, sok kérdésükre választ fognak kapni a nem földi dolgokkal kapcsolatban.


(Tp.)

2011. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Mivel fingunk nincs arról,hogy mi lehet a világűrben,pökhendi kijelentés lenne azt mondani,hogy biztos,hogy nincs más bolygókon is ember,vagy hozzánk hasonló humanoid lény.merthogy Isten számára mi lenne az akadály,hogy máshol is teremtsen ilyesfajta életet?

a Biblia sem érinti az élet minden területét,ezen kívül szándékos manipuláció is van benne.Tehát ha a Biblia nem is ír róluk,de más könyvben már elárulta.

2011. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
a kislányommal nemrég pont arról beszélgettünk, hogy Isten máshol is teremtett-e Földet, Évát, Ádámot? aztán konstatáltuk, hogy elég nagy szégyen, hogy valószínűleg másik Évácska vagy Ádámka nem követett el bűnt, nálunk meg nincs alsó határa a bűnözésnek.
2011. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-30 19:55


Szövegértelmezési problémáim támadtak. :(

Megtennéd, hogy kicsit bővebben kifejted, amit írtál?

Előre is köszönöm. :)

2011. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

jaj, mikor egyeztettem, hogy a számok az én számaim, amit írtál, azt hittem, le akarsz oltani, de aztán a kedves kérdés :)

szóval arról beszélgettünk, hogy a hatalmas Isten, akinek ilyen hatalmas világmindensége van, talán nemcsak egy Föld bolygót teremtett, hanem kettőt vagy többet is. egymástól olyan távolságban, hogy lehetőségünk sincs egymásról tudni. mindegyik Földre ugyanolyan Édenkertet, ugyanolyan Évát és Ádámot, Ádámnak ugyanazzal a paranccsal, hogy a kert minden fájáról ehetsz megelégedésig, de ami a kert közepén lévő fát illeti, arról ne egyél, ne is érintsd, mert amely napon eszel róla, bizony meghalsz. nos elképzeltük, hogy egy másik Földön élő másik Ádám és Éva okosabban viselkedett, mint a mi Földünkön, így nem hagyták, hogy a kígyó elcsábítsa őket, így nem is fogyasztottak abból a gyümölcsből, így nem is haltak meg, tehát az örök élethez való jogot nem veszítették el, ráadásul hozzájuk hasonló tökéletes utódokat nemzettek, akikkel megtöltötték azt a másik Földet tökéletes emberekkel, akik tökéletes uralom alá hajtották az állatokat, boldogan élnek míg soha meg sem halnak.

nos. erre mondtam a kislányomnak, hogy elég nagy szégyen, hogy a mi Földünkön viszont a mi Évánk, hagyta, hogy a kígyó megtévessze, és a mi Ádámunk hagyta, hogy a felesége arra csábítsa, hogy egyen ő is a gyümölcsből, hiszen az utódok megbetegszenek, meghalnak, véres verítékkel kénytelenek eltartani a családjukat, az asszonyok fájdalommal szülnek stb, ráadásul borzasztó a bűnözés a mi csodálatos kis bolygónkon.

szóval így értettem a fenti hozzászólásomat.

köszönöm az érdeklődésedet, jól esett

2011. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:11


Köszönöm a magyarázatot. :)

Kb. erre vagy ilyesmire gondoltam én is, csak nem ennyire részletesen. Úgy értem, hogy magát a sztorit ismerem, de így legalább szép kerek lett. :)

Meg főleg "a bűnözés alsó határát" nem tudtam értelmezni.


Azért hadd mentegessem már egy kicsit ősszüleinket, ha már itt vagyok: Egy nagyon sötét és ravasz szellemi lénnyel / erővel álltak szemben. Persze, az Úrra kellett volna hallgatniuk, engedelmeskedni Neki; de azért nem gondolom, hogy túl sokan lennének olyanok, akik nem buktak volna el akkor és ott...

De ezt nem vitaindítónak szánom, csak egy kis infónak.


Én még elég friss hívő koromban ismertem fel, hogy ugyanolyan gyorsan el tudok hasalni, mint bárki más. A konkrét példa az Egyiptomból való menekülés volt: Ahogy átértek a túlsó partra, örömtánc, dicséret éneklése, nagy buli Mirjam dobol... Aztán nem sok idő kellett, és máris zúgolódtak, elégedetlenkedtek az ellátás miatt; aztán meg kikövetelték az aranyborjút...

Én is sokszor gondoltam magamról, hogy én vagyok a "Jani"; de nem tudnám megszámolni a két kezemen, hogy hányszor jártam már hasonló cipőben... :(


"azt hittem, le akarsz oltani"

Húha, úgy látszik, sokakat oltottam le mostanában, hogy erre gondoltál. :(

De ne aggódj, csak azokat szoktam, akik ... hm, hogy úgy mondjam, megérdemlik. Nekem nincs annyi türelmem hozzájuk, mint itt több kedves válaszolónak; de tényleg csak akkor szólok be, ha már nagyon kiakasztanak. Vagy ha éppen túl sok időt töltöttem előtte a Politika rovatban; lehet, hogy kissé ragadós az ottani stílus; de azért nem vettem át teljesen... :(


Köszönöm még egyszer. Üdv. :(

2011. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, kimaradt egy vessző:

"nagy buli, Mirjam dobol"

2011. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Van egy novella, inkább "SCI"mint ""FI",de érdekes dolgot vet föl.

Hangsúgyozom, irodalom, és nem valláskritikai értekezés, sajnos nem emléxem ki írta, talán a Gyilkos Idő c. antológiában van.

Az a lényege, hogy Isten szanaszét, mindenhol, milliószámra teremtett különböző értelmes létformákat,-megtehette-, és ami az ijesztő, hogy ők is elbuknak mind, és Jézusnak MINDEN NAP el kell viselni a kínhalált különböző létformák testét öltve, hogy megválthassa őket.

Egy gondolatfuttatást megér, mégha soha sem tudjuk meg így van -e!?

2011. dec. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Minden olyan bolygónak amelyik egy meleg csillagtól megfelelő távolságra van és a bolygó anyaga megfelelő egy élet születésére, illetve a belsejéből energia szabadulhat fel-- ott Isteni teremtő ERők keletkeznek -- Így minden bolygónak más és más az Istene és teremtő Energiája.


Földünknek van saját két isteni Teremtője-- ha viszont a bolygónk meghal, kiég mint a Vénusz-- a szellemi isteni energia kilép a bolygónkból és elzúg valahová a kozmoszba élhetővé tehető alkalmas bolygót keresni- ott újra születik az élet a már istenné vált holt lelkeknek köszönhetően is!


Miért nem árul el bármit is-- mert Isten nem valami személyes lény, hanem Mágneses Energia a Bolygónk szívében, csak védőn öleli az életet,l de nem avatkozok bele az élet folyásába.

2012. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!