Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik tagadják a teremtéstörtén...

Akik tagadják a teremtéstörténetet, és elfogadják az evolúcióelméletet, azok mit gondolnak az első állat, ill. növény kialakulásáról?

Figyelt kérdés
Ugyanabból az élőlényből alakultak ki az állatok is, és a növények is?
2011. szept. 8. 22:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%

Mi lenne, ha utánaolvasnál a dolgoknak, mielőtt buta kérdéseket teszel fel? Az élet nem állatokkal vagy növényekkel indult, hanem előbb valamiféle probiotikus replikátorokkal, aztán pedig egysejtűekkel és sejtszerveződésekkel. Ezek pedig még sem állatoknak, sem növényeknek nem nevezhetőek - viszont ezek egy része alakult tovább növényekké, egy másik része állatokká, egy megint másik része meg sejtként/sejtkolóniaként alakult-változott tovább.


És ha most azt kérdeznéd, hogy utóbbiak miért nem fejlődtek tovább valamivé, akkor a válasz egyszerűen az, hogy nem volt rá szükségük, mert olyan élőhelyen voltak, ahol az adott szintjükön is tökéletesen ellehettek. Fejlődés, változás, alakulás mindig akkor van, amikor a körülmények ezt kikényszerítik. Márpedig ugye a Föld elég nagy volt már régen is, különböző színterekkel és különböző körülményekkel. Volt, ahol teljesen jól meg lehetett maradni sejtszinten is (vagy akár csak úgy), máshol meg változni kellett. Ennyi.

2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Pardon - nem pro-, hanem prebiotikus.
2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Kedves első! Köszönöm a "válaszod"!


Ezek az első sem nem állatok, sem nem növények hogyan táplálkoztak, szaporodtak? Növényi vagy állati jellemzőjük volt? Akkor mi a megnevezése az első állatnak illetve az első növénynek? Mi volt? És közvetlenűl az első állat és első növény előtt mi volt, mielőtt még növénynek vagy állatnak lehetett volna nevezni? Mikortól (nem időben) nevezhetjük állatnak illetve növénynek?


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire vagyok hülye, hanem feltettem egy kérdést.

2011. szept. 8. 22:49
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem ártana elolvasnod, kedves kérdező egy-két középiskolás biológia könyvet. Ott minden ilyen nemű kérdésre megtalálod a választ.

A legelső élőlények a prokarióták voltak. [link] Azaz sejtmag nélküliek.


Most én kérdeznék vissza. Hogyan magyarázható a teremtéstörténettel egyes fajok kialakulása és mások kipusztulása. És miért ilyen soká jelent meg az ember, miért nem a prokariótákkal egyidejűleg?

2011. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
78%

Ha valóban el akarsz merülni a témában, akkor linkelek neked.

http://www.youtube.com/watch?v=PNGjjoXvdLE&feature=related

[link]

[link]

2011. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Oké, lapozzunk, hülye vagyok, provokálni akarok, téríteni, sötét vagyok, és nem tudok kérdést feltenni.


Ennek egy része igaz, de hogy ti meg nem tudtok válaszolni egy "hülye" ember "hülye" kérdésére, az is biztos. Mi lenne, ha egy okos ember tenne fel nektek egy okos kérdést???


Válaszolna valaki a kérdésemre? Csak a kérdésre?

2011. szept. 8. 23:13
 7/37 anonim ***** válasza:
84%
Már megválaszoltuk. Viszont te sem válaszoltál nekem!
2011. szept. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Azzal válaszoltad meg, hogy hülye vagyok, és egy sejtmag nélküli élőlény az, ami egyszer csak sejtmagos lett, ráadásul ez a sejmag nélküli még most is itt van köztünk sehová sem fejlődve? És az a sejtmag nélküli élőlény egyszer csak mi lett? Növény vagy állat?


Hogy nem válaszoltam meg a kérdésedet? Ez az én kérdésem és nem a tied, oké? Ha nem tudsz válaszolni, ne tedd. Ha kérdezni akarsz, akkor tegyél fel egy kérdést valamilyen kategóriában.

2011. szept. 8. 23:22
 9/37 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj kérdező,de vagy nagyon buta vagy vagy egyáltalán nem vagy hajlandó meghallgatni semmit ami nem a teremtéstörténetről szól
2011. szept. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

OFF

Az első válaszoló az első bekezdésében leirta a választ.

Elhiszem, hogy azt várod mibe köthess bele először, hogy utána igazad lehessen a teremtéstörténetben.


ON

Ugyanabból a sejtből lettek a növények és az állatok is. És még a gombák is, mivel azok se nem növények, se nem állatok. Biológia órán figyelj többet. Volt 4,5 milliárd évük kifejlődni. És ez a fejlődés nem állt meg.


Nagyobb kérdés lenne az hogy hogyan fejlődtek ki a Neander völgyiek és hogyan pusztultak ki. Vagy erre is választ ad a biblia?

2011. szept. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!