Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki ölt meg több embert a...

Ki ölt meg több embert a Bibliában? Isten vagy az ördög?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 04:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%

"Nem az igazság él benned" - és majd ettől megérti. Ha te keresztény emberként a vallásodat az Üdvözülés útjának tartod, akkor annyit tudhatnál, hogy az ilyen kijelentésekkel megerősíted az ellenszenvét. Vagy talán a kárhozatba akarod küldeni? Ugye nem.

Sorry... de így te is bizonyságot nyújtasz az ellentáborod "igazának". :)

2011. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 saqseq ***** válasza:
42%
Mindkettő az emberi agy szüleménye.A BIBLIA MEG EGY NAGY KAMU.Hiszek a teremtőbe,de nem az ember által kreált emberi tulajdonságokkal felruházott mitológiai lényben.Kérdésed értelmetlen.
2011. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
65%
Kedves kérdező! A saját parancsai ránk vonatkoznak,és nem önön magára,hisz csak Ő veheti el az életet,hiszen ő adta,általa vagyuhnk!Egyébként is hogy kérheted Őt számon,ki mindenek felett áll?
2011. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%
kemény vagy, jól beszóltál Istennek, meg pár hívőnek. Most már jobb neked?
2011. okt. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
77%

Jób Könyve:Az Úr válaszolt Jóbnak a viharból és mondta:



"Övezd csak föl derekadat férfiasan!Én kérdezlek te meg oktass engem!semmivé akarod tenni az én igazságomat?Bűnösnek mondasz hogy te lehess Igaz?..


Öntsd ki dühös haragodat ,láss meg minden gőgöst és alázd meg!..



Az Ördög a pusztító amely a Lelket elveheti .Isten az Igazság amely a Lelket mentheti.Nem a test teszi Igazzá az embert hanem a Lélek.

2011. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
47%
"Embereket teremt, hogy utána gyilkolhasson? ÉS ti ezt a szadista barmot imádjátok." Valahol meg tudom érteni az ilyesféle kitörést. Ha például valaki hirtelen sorscsapásban elveszített valakit, aki a legkedvesebb volt számára a Földön...
2011. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
48%

Egyszer olvastam egy idézetet:

"Isten nincs.Meghalt ha volt is."

Én így gondolom.Nem tudom milyen bűnök miatt zúdította az özönvizet az emberekre isten,de biztos eltörpült a mai világban létező bűnőkhöz képest(Háborúk,rengeteg emberölés,orgia.satöbbi).Az istenetek meg nem tesz ellene semmit sem.

Furcsa,hogy régen isten csapása követte azt,ha valaki megölte a rokonát,vagy ilyesmi,most meg semmi sincs,ha valaki elrendeli több százezer ember halálát,nem?

2011. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
54%
Az Úr sosem ölt meg senkit!!!Voltak akik meghaltak az özönvízben pl, háborúkban, meg vulkán kitörésben és stb az Úr döntötte el, hogy kiket tartott meg. Az élet része a halál, aki megszületik az meg is hal. Hitünk szerint a feltámadásért.
2011. okt. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
61%
egyértelmű hogy az ördög, isten nem öl meg senkit!
2011. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó két válaszoló,akkor Mózes hazudott a Móz.4;15 32.36-os Bibliai fejezetnél?
2011. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!