Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki ölt meg több embert a...

Ki ölt meg több embert a Bibliában? Isten vagy az ördög?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 04:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
54%

Isten az embernek teljes szabadságot adott: választhat a jó (Isten és Isten parancsai) és a rossz (a Sátán, a bün követése) között.

De ha a rosszat választja, akkor annak a következményeit viselnie kell!


A halált Isten nem akarta, az csak a bünbeesés óta létezik, mint az emberi bün következménye!

Isten nem öl, legfeljebb a büneink következményeit hagyja bekövetkezni, érvényesülni, visszahullani ránk.

Az ember halálát csak a Sátán akarja, Isten legfeljebb csak engedi, hogy bekövetkezzen...

2011. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
61%

Én egy olyat olvastam régebben, hogy volt egy ember, akinek a fiait és lányait elvette, megölte. Aztán kérdezte az embertől, hogy hisz-e még benne? Azért ez nem semmi szemétség.


Az a lényeg, hogy nem szabad semmit fenntartások nélkül elfogadni, se a bibliát se mást, csak azért mert a helyi atya, vagy helyi közösség azt mondja.


Továbbá a latinban van olyan hogy 'hinni' és 'félni' az istent, ugyanazzal a szóval nem egyértelmű a fordítása.


Útkereső vagyok, Jézus jófej, hiszem, de az apja ... hát ... mondjuk úgy, hogy zord.

2011. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

Trükkös a kérdés.


Emberi viselkedést vetít a természetfelettire, bármelyiket válaszoljuk, téves. :)

Max. a görög istenek voltak ilyenek, náluk lenne létjogosultsága a kérdésnek.


Jób: nem történeti írás, példázat.

Özönvíz: korabeli természeti jelenségeket a saját vallásuk képével mondták el (sumér stb mondákat alkalmazták a saját fogalmaikkal)

Mózes: valóban sokszor előfordul a "haragos" Istenkép, de ez is a kor hatása: minden nép istene harci, politikai módon is "jelen volt" számukra, így tekintett a sajátjukra is a zsidó nép. Jézus egész más istenképet hozott: atyai.


Még az ördögnek sem érdeke ölni, azzal csak egy hullája lesz: sokkal értékesebb, ha élők szolgálják és boldogtalanok.


Isten pedig végképp nem akar ölni, csak (sajnos) komolyan veszi az emberek szabadságát, és nem nyúl bele a döntéseinkbe. Akár jók, akár rosszak.

2011. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
65%

Halló,

teljesen egyetértek a válaszaiddal!!


"...és nem nyúl bele a döntéseinkbe. Akár jók, akár rosszak."


Ezt csak annyival egészíteném ki, hogy ha megtértünk (és kérjük a vezetést), akkor már egészen másról van szó!

Akkor már nagyon is irányít minket Isten, tehát becsuk és kinyit ajtókat a számunkra, nem engedi, hogy a saját fejünk után menjünk.

Az én esetemben ez annyira reális volt, hogy egy teljesen más pályára "kényszerített" engem át, ezen a módon.

Ma, az új pályámon, a világ legboldogabb emberének érzem magam! Isten tudja egyedül, mire teremtett meg minket, melyik munkakör/hatókör a legtökéletesebb számunkra!!!

(Holott én a régit is szerettem és jó is voltam benne.)

2011. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Ez nagyon buta kérdés, válaszra sem érdemes.

Akkor meg miért pötyögtetem most is?

2011. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 10:12!

A gyilkos se bánt embereket, csak ez a mai kor így fogalmazza meg.

2011. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"A gyilkos se bánt embereket, csak ez a mai kor így fogalmazza meg."


Elnézést, ez a mondat számomra nehezen követhetö...

A gyilkos, azzal hogy gyilkol, NEM bánt meg egy embert??!

2011. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
74%

Huhh, nehéz kérdés! :)


De én azt gondolom, Isten senkit nem ölt meg. Egy szerető atya, akit Jézus mutatott be az Újszövetségben, soha nem lenne képes gyilkolni pláne úgy, hogyha Isten jó akkor, hogy jön össze az a rosszal itt a gyilkolással. Mondok egy abszurd példát, mondjuk ha van egy jófej apád és szól: Fiam ne igyál romlott tejet! Akkor te valószínű nem fogsz inni, mert bízol az Atya szavában. Na de ha elfelejtkezel az Atyádról és iszol a romlott tejből, hasmenésed lesz és belehalsz, kérdem én az az Atya hibája volt? Szerintem nem. Szóval ha bűnt követsz el és utána következményei lesznek, persze előtte az Atya próbált figyelmeztetni, akkor ne Istent vond felelősségre. A bűn következménye sajnos a halál és ha nem hagyod, hogy Isten segítsen akkor a halál bocs a morbidságért el is ér. :)

Remélem amit írok nem értitek félre.

És annak az Istenkeresőnek üzenem, hogyha meg akarja Őt találni, akkor egyszerűen fel kell neki tenni egy kérést mondjuk: ha vagy bizonyítsd! Be fogja ezt ígérem. :)


Ja és egy gonosz gyilkos Isten vajon miért gyógyította meg a gerincem és a nővérem lábát? :) Szép napot és életet!

2011. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"...fel kell neki tenni egy kérést mondjuk: ha vagy bizonyítsd! Be fogja ezt ígérem. :) "


Igen, ez így van, én is csak meg tudom erösíteni ezt: Isten valamilyen módon jelentkezni fog és be fogja bizonyítani, hogy létezik!!


Nagyon örülök, hogy a kedves Hozzászóló is ilyen Istenes-tapasztalattal rendelkezik, elég ritka manapság...

Milyen felekezet tagja vagy? Talán a karizmatikusoknál tudtál szert tenni erre az élményedre??

(Èn részben ott...)

2011. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 prominens személy válasza:
belzi lebuktál!
2011. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!