Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnétek e, hogy a kisebb...

Bolya kérdése:

Szeretnétek e, hogy a kisebb vallásokat felszámolják? Pl: Hit gyülekezett, Jehova tanúi, stb?

Figyelt kérdés
Nagy szükség van , hogy ezeket végre felszámolják , hiszen rengeteg családot tönkre tettek és nem, hogy Istenhez fordulnának hanem még ellene miért engedik ezt ?
2011. okt. 10. 06:22
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
8%

"A történelmi egyházak a történelem folyamán annyi bűnt követtek el, hogy e kis karizmatikus felekezetek, labdába se rúghatnak mellettük. Ugyanakkor ha világméretű befolyásra tennének szert, biztosan még brutálisabbak lennének fanatizmusuk miatt."


Tudod te miről beszélsz? Nem hiszem!

Történetesen a két példa közül Jehova Tanúi a jézusi minta szerint politikailag semleges állásponton vannak. Ők a vérzivataros 20-ik sz.-ban, a legnagyobb próbák idején is bizonyítani tudták, hogy szeretik egymást és az embereket! Akkor is, mikor az ún. "keresztény" keresztényt ölt...


Nem igazán élethű példát hoztál fel, ha jobban belegondolsz.

2011. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
39%

drága 39-es!


A szellemi erőszak melyet képvisselnek (kizárólagosság, fanatizmus) nem vezetne semmi jóra, ha a hatalom közelébe keverednének. Éppen ezen tulajdonságok (hiányosságok?) jellemezték a történeti egyházakat is.

2011. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
12%

"A szellemi erőszak melyet képvisselnek (kizárólagosság, fanatizmus) nem vezetne semmi jóra, ha a hatalom közelébe keverednének. Éppen ezen tulajdonságok (hiányosságok?) jellemezték a történeti egyházakat is."


Konkrétan kire vagy kikre gondolsz, akik "szellemi erőszakot" alkalmaznak? Mert biztosan találsz ilyent (azt nem is vitatom, hogy vannak ilyenek), de tartok tőle, hogy csak felületes vagy és sokkal inkább az előítéletek vezetnek - legalábbis a homályos fogalmazásod ezt sejteti.


A "kizárólagosság" az szerinted egyenértékű a szellemi erőszakkal? Szóval aki nem fogadja el azt, hogy mindenkinek igaza van, az "szellemi erőszakot" követ el? Vagyis ha jól értem, amikor te másokkal szemben valamikor úgy gondoltad, hogy igazad van (biztosan volt már ilyen), akkor szellemi erőszakot alkalmaztál?

A fanatizmus fogalmával pedig szerintem komolyabban foglalkozni kéne, mielőtt ezzel illetnénk másokat!


Egyébként Jehova Tanúi nem "keverednek" a hatalom közelébe még véletlenül sem. Amikor az egyház kezdte elkövetni azokat a szörnyűségeket, melyek annyi visszatetszést ébresztenek az igazságszerető emberekben, akkor már eltértek a krisztusi úttól, mely garancia lett volna arra, hogy ezektől mentesek legyenek.

2011. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


És te hogy gondolod ezt a felszámolást? Mióta van joga az államnak eldönteni, hogy ki miben higgyen - vagy egyáltalán mióta képes beleszólni az emberek gondolkodásába és érzésvilágába? Ha betiltják ezeket a kisebb felekezeteket, akkor az emberek automatikusan nem is hisznek majd a dogmáikban, vagy mi?


Annyi, hogy újabb csoportokat alapítanak... magyarul, a felszámolás semmilyen eredménnyel nem járna, meg amúgy is tiltja a vallásszabadság.

De ha a családok tönkretételéről van szó, akkor csak azt tudom kérdezni, amit egy előző hozzászóló: akkor tiltsuk be a hiteleket is? Meg az alkoholt? Meg azt, hogy valaki másba is beleszeressen az aktuális házastársán kívül?


Őszintén, nem maguk a felekezetek a hibásak, hanem azok az emberek, akik ép ésszel nem tudják felfogni, hogy mit művelnek. Senki nincs kényszerítve arra, hogy miben higgyen, mibe lépjen be, ha megteszi, az már a saját felelőssége.

2011. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


Szerintem nem a kis vallások akarják tőled elszakítani a férjedet. Mert ha jól látom ezt te írtad:


"...én a férjemnek feladtam a leckét válasz a család vagy a hülyeség ?"


Ezt hívják érzelmi zsarolásnak, vagy zsargonnal varázslásnak.

2011. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

Ez a népszámlálás meghozza a gyümölcsét a férjem e Jehova marhaságért elvesztette a szüleit testvéreit mindenkit én mikkor megtudtam ezt mibe van már bele szeretem angyal ember volt eddig míg ki nem találta újra járni akar .

ha 60 éves lenne nem szolnék de igy fiatalon nevetséges

2011. okt. 11. 06:11
 27/57 anonim válasza:
53%
És ki lenne jogosult bármilyen vallást, felekezetet, akár szektát felszámolni? Aki magát ezek felett állónak minősíti, mert hogy ő okosabb talán? Szabadok vagyunk mi, emberek, legalábbis lélekben. Mindenki abban hisz, amiben akar. Valakik kitalálnák, hogy be kell tiltani ezt, mások pedig kitalálnák, hogy inkább ezt tiltsuk be, mert ez nekem nem tetszik, mi lenne akkor szerintetek? Süssön a nap, vagy essen az eső? Nézőpont kérdése minden.
2011. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
30%

Úgy alakítanám a jogot, hogy iszonyat keményen felelősségre vonhatók legyenek morálisan is, és minden egyes fillérrel elszámoltatnám őket. Természetesen, semmilyen egyház nem kapna egy fillér állami támogatást sem. Tartsák fenn a hívek.


Ezen kívül az embereket is valahogyan rá kéne vezetni a gondolkodásra, hogy lássnak a "színfalak mögé".


A szektákra vonatkozólag: egyre jobban terjednek. Mit csinál a titkosszolgálat?

2011. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
*lássanak
2011. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
37%
Életem egyik legjobb döntése az volt, hogy megtértem (HGY), és nincs átmosva az agyam, gazdagabb lettem mind anyagilag és szellemileg (nem azért mert mások pénzét elvettem) és még a szüleimet/családomat sem vagyok hajlandó elhagyni, mert ők nem fogadják el a hitemet, attól ugyanúgy szeretem és tisztelem őket.
2011. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!