Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondanátok olyasmit, ami...

Mondanátok olyasmit, ami bizonyíthatóan alátámasztja Isten létezését?

Figyelt kérdés
Hiába keresek, nem találok ilyet, még csak közvetett bizonyítékot sem. Egy kétezer éves összetákolt mesekönyv, meg pár hallucináció meg orvosilag valószínűtlen gyógyulás az nem bizonyíték. Ellenben az evolúciót gyakorlatilag bizonyították, az univerzum keletkezését majdnem teljesen sikerült már bizonyítani... akkor most hogy is van ez?
2011. okt. 11. 03:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, csupán a magam válaszát írnám le:


A régi indiánoknak is volt hitük. A régi aztékoknak, majáknak is volt hitük. Az európai mitológiákat is ismerjük. Valaha épp annyira hittek ezekben emberek, amennyire ma nagy részük kineveti, történelemnek tekinti. Ha úgy gondolják a keresztény hívők, hogy azok nem igazi vallások, akkor miből gondolják, hogy az övék az? Ha azokat nem hisszük el, ezt miért? Mennyiben más? Logikátlanabb, csak ennyiben, de ez engem épp arra enged következtetni, hogy több értelme volt a politeista vallásoknak, ahol minden természeti erőnek és dolognak saját istene volt. Számomra ez logikusabb. Az pedig, hogy ő érzi Isten jelenlétét... ez teljesen szubjektív dolog. Ezzel magának bebizonyította, hogy létezik, globálisan azonban nem. Vegyünk két példát: elkerülsz egy szörnyű, valószínűleg halálos kimenetelű balesetet. Te Isten közbenjárásának gondolod. Én hatalmas szerencsének. Más őrangyalnak tulajdonítja. Ez nem bizonyíték. Másik példa: fekszel éjjel az ágyadban, nem jön álom a szemedre, és néha apró pici neszeket hallasz. Te bogárnak, egérnek véled. Én a külső-belső hőmérséklet, és egyéb szerkezeti felépítés ilyen formában megnyilvánuló reakciójának. Más szellemeknek tulajdonítja, és ezzel is bizonyítja magának a létezésüket. Magának, és nem globálisan.

2011. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 Advocatus Diaboli ***** válasza:
25%

A keresztény vallás "Istene" szerintem nem több, mint más korok istenei, ugyanolyan mítosz, csak ez tovább bírta mint pl. az aztékoké, görögöké stb. Rengeteg hasonlóság van a régi egyiptomi történetek, régi sumér történetek ésa bibliai történetek közt. Továbbá Luficer nem egyenlő a Sátánnal és így tovább. A Bibilia éppúgy egy marhaság ahogy a vicckönyvek. A kereszténység szerintem régen volt használható erkölcsi nevelésre, továbbá a politikában.


Tehát summa summarum, Isten nem létezik és a vallásoknak sincs semmi értelmük. Az embereknek szimplán csak kell valami amibe kapaszkodhatnak, mert ez egy szar világ. Ezért én úgy gondolom, az ember teremtette meg istent.

2011. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező! Az előttem szólók nagyon jól leírták. Ha neked bizonyíték kell Isten létére, akkor valójában nem vagy hívő, vagyis neked nem kell semmilyen bizonyíték. Én ateista vagyok, de úgy gondolom, a vallásnak, Istennek megvan a maga szerepe. Nem a felhők felett vagy az Univerzum peremén kell keresni, hanem mi magunk vagyunk Isten. Ha kicsit hívő vagy (úgy értem, hajlasz rá), akkor nézz magadba, keresd magadban a jót, érezd az érzést, milyen adni, segíteni, keresd a szépet, élvezd az apró örömöket, stb. Ez maga Isten.


(Kicsit vicces ez egy ateista szájából, de hát ez van. :D)

2011. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
53%
DNS. Információt hordoz. Információ nem keletkezhet a semmiből, és az anyag nem tud önmagának információt gyártani előre. Ott a fizika törvényszerűségei. Nincs törvény törvényalkotó nélkül. Lehetne sorolni, de akinek nem adatott meg a hit, annak hiába jelenne meg az Isten, akkor sem hinne.
2011. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
29%
Ha Darwin tudott volna a DNS-ről, csendben maradt volna. Az evolúció nem bizonyított. Az univerzum keletkezése "majdnem" bizonyított, ami azt jelenti, hogy nem bizonyított. Mikor láttál már olyan robbantást, amiből épület keletkezik, nem pedig összedől és szétszáll? Akkor most hogy is van ez?
2011. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 menta34 ***** válasza:
55%

Az evolúció nem bizonyított? hát azért még mindig nagyságrenddel hihetőbb és logikusabb mint az isteni teremtés.


Univerzum keletkezése. Erre rögvest fogsz választ kapni, amint elmondod, hogy isten hogyan keletkezett :P Viccet félretéve ha sok mindenben nem is, de abban gondolom egyetértünk, hogy a semmiből semmilyen ráhatásra nem lesz valami. Ahhoz valami kell, hogy abból újabb vagy másabb lehessen, innen kezdve a keletkezésre vonatkozó kérdések feleslegesen sarkítottak.

2011. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 menta34 ***** válasza:
előzőhöz: a valami alatt értem adott esetben istent is. Ha van/volt még ha egyedül egy porszem nélkül is, az már _valami_ :)
2011. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:

"Mikor láttál már olyan robbantást, amiből épület keletkezik, nem pedig összedől és szétszáll?"


Csomó bányászfalu a robbantásnak köszönheti a létét, szóval igen, láttam már.

2011. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
36%
Akkor add be találmánynak, Nobel díjat kapsz érte.
2011. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 Advocatus Diaboli ***** válasza:

Úgy érzem eltértünk a tárgytól emberek...

Kérdező: Nincs bizonyíték Isten létezésére, vannak emberek akik bizonyos dolgokkal magyarázzák a létét (teremtés, özönvíz, bibliai események, stb.).

De ennyi az egész. Nyilván vannak megválaszolatlan kérdések, de a jelenleg elfogadott magyarázat, az ősrobbanás, lehet mert a tudósok hülyék, ezt ki-ki eldönti, de talán majd később lesz bizonyíték Isten létezésére, most nincs.

2011. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!