Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondanátok olyasmit, ami...

Mondanátok olyasmit, ami bizonyíthatóan alátámasztja Isten létezését?

Figyelt kérdés
Hiába keresek, nem találok ilyet, még csak közvetett bizonyítékot sem. Egy kétezer éves összetákolt mesekönyv, meg pár hallucináció meg orvosilag valószínűtlen gyógyulás az nem bizonyíték. Ellenben az evolúciót gyakorlatilag bizonyították, az univerzum keletkezését majdnem teljesen sikerült már bizonyítani... akkor most hogy is van ez?
2011. okt. 11. 03:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:

Igazad van, rosszul fogalmaztam.

"talán" törölve.Ilyen nem fordulhat elő, mert az igaz hit és a gyilkosság egymást kizáró fogalmak.

Igaz hit alatt értem azt, ha valakiben munkálkodik Isten lelke, nem azt ha valaki betartja a törvényeket, de nincs személyes kapcsolata Istennel.

2011. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

"Ez nem így van. Mivel az Isten Lelke minden emberben munkálkodik, így természetes hogy olyan emberben is, aki soha életében nem hallott még az Istenről. Ezeket az embereket a lelkiismeretük alpján ítéli meg az Isten."


Azt mondod a Biblia szerint nincs pokol,viszont ez a válaszod ellentmond a Bibliában olvasottakkal, miszerint:

"„A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés. Mert ezzel szereztek jó bizonyságot a régebbiek. Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő. Hit által vitt Ábel becsesebb áldozatot Istennek, mint Kain, a mi által bizonyságot nyert a felől, hogy igaz, bizonyságot tevén az ő ajándékairól Isten, és az által még holta után is beszél. Hit által vitetett fel Énokh, hogy ne lásson halált, és nem találták meg, mert az Isten felvitte őt. Mert felvitetése előtt bizonyságot nyert a felől, hogy kedves volt Istennek. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.” (Zsid 11, 1-6)

Ha nem lenne szükség hitre az üdvösséghez, akkor a kereszt áldozatra miért volt szükség? Jézus áldozata tette lehetővé számunkra, hogy újra közösségünk lehessen istennel.

2011. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
46%

Ez a kérdés egy nagy baromság.

Isten létezését nem kell bizonygatni,alátámasztani.

Isten letekint a menyből és jót röhög rajtatok.

Te ember palánta ,ki e kérdést feltetted,tudod e kivel állsz szemben? A világmindenség teremtőjével,a te alkotóddal.Nagyot fogsz nézni amikor megkell előtte jelenned és számot adni az életedről.

Valaki azt irta ,sajnálja azokat akik nem akarnak hinni,,,hát végül is övék a döntés joga.

2011. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim válasza:

Ha mindenki olyan okos, akkor miért nem tudjátok azt is hogy darwin visszavonta csodás elméletét!!!!!

És miért kell mindent látni, megtapogatni ahhoz hogy bízzál, remélj, higgy Benne????

2012. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

"Ha mindenki olyan okos, akkor miért nem tudjátok azt is hogy darwin visszavonta csodás elméletét!!!!!"


Nagyon egyszerű. Mert nem vonta vissza.

2012. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
:)
2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Kedves kérdező,első sorban mit jelent számodra az,hogy bizonyítani valamit?Ezt át kellene fogalmaznod.Azt mondod,hogy az evolúciót bizonyították...mivel?Az evolúció is ugyan úgy hiten alapszik mint Isten és a teremtés.Csak egy érdekesség,C.S.Lewis ezt mondja/ugyan úgy hiszek Istenben mint ahogy hiszem,hogy a nap felkelt,de nem csak azért hiszem mert látom,hanem azért is mert általa minden mást is látok../ :)Képzeld csak el,probálj úgy megtudni mindent a napról,hogy egyenesen belenézel,ez lehetetlenség!Kiégetné a retinánkat,megfosztana attól a képességünktől,hogy vizsgálódni tudjunk.Igyhát a Nap létezéséről,erejéről,minőségéről sokkal többet tanulhatunk,ha az általa megmutatott világot vizsgáljuk.Ne próbálj tehát a Napba nézni,és megtámadhatatlan istenbizonyitékokat követelni,ehelyet inkább figyelj oda,hogy mit mutat meg a nap.Ha a Biblia Istene létezik,nem a padláson bujkál az biztos.Ő a dráma író.Ez azt jelenti,hogy nem tehető kutatás tárgyává.Istenre nem lehet rábukkanni,mint valami passzív tárgyra.Inkább arra kell törekedni,hogy megtaláljuk Isten valóságának világegyetembe írt nyomait,így beleértve önmagunkat is.Stephen Hawking így fogalmaz.../Rendkívül kicsi a valószínűsége annak,hogy az ősrobbanásból egy miénkhez hasonló világegyetem alakuljon ki.Úgy gondolom,hogy ennek egyértelmü vallásos következményei vannak./Máshol meg ezt mondja.../Nagyon nehéz megmagyarázni,hogy a világegyetem miért éppen így fejlődött,kivéve ha ez nem Isten akaratából történt,akinek az volt a célja,hogy olyan lényeket teremtsen mint mi./ Szóval kedves barátom,döntened kell,hogy miben hiszel,és a döntésed majd meghozza gyümölcsét ha eljön az ideje. :) Remélem segíthettem.
2012. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim válasza:

Én lusta vagyok és nem olvastam el mindenki válaszát, de én úgy vélem ISTEN LÉTEZIK és erre létezik egy egyszerű bizonyíték:

Menj ki ember egy állatkertbe vagy a természetbe. Hogy néz ki egy állat arca? Van két szeme két füle egy orra egy szája. Az élőlények sztem nem tévedés ha azt mondom 90 százalékának ilyen az arca.

Ha az élet véletlenek közjátéka lenne "összevissza" néznénk ki. Lennének háromszemű, két orrú stb lények teljesen szabálytalanul.

Ha vki írta akkor elnézést, ha nem akkor gondolkodjanak el rajta.

Képzeljétek el milyen lenne az élet ha minden ember engedelmes birka lenne?

Minden korban az egyéniségeket szerették az emberek( bizonyára Isten is így van vele).

De a lényeg: van egy Isteni igazság amit nem érthetünk, mert bevezettük magunknak az idő fogalmát. Emiatt nem bizonyíthatjuk az univerzum keletkezését.

2013. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
EZ a ketezer eves osszetakolt mesekonyv teljesen megvaltoztatta az eletemet nem kicsit hanem teljesen 180 fokos fordulatba habar valamikor en se hittem gondoltam volna hogy ilyen is letezik de minden lehetseges annak aki hisz Hisz Istenben es a szavaban a bibliaban aki nem hisz sose fog maskepp Isten letezeserol megbizonyosodni viszont a hitet jelek kovetik nagyon nagyon sok atelesem megtapasztalasom van Istennel napi renden kapcsolatba vagyok Vele O let eletem ertelmea vilagon mindennel jobban szeretem Ot a legkedvesebb a szamomra es legvalosagosabb a foldon barkinel es a legjobb barat is naponta erzem kozelseget szeretetet nagyon sok csodat imameghalgatast megtapasztaltam mar naponta vele jarok O a legfontosabb az eletembe es celt remenytkaptam mindent megtudok imaba beszelni vele minden nehezsegem soha senki nem volt ilyen huseges csodalatos Isten nagyon szeretem Ot
2014. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire szereted, akkor próbáld a magyar nyelvet is tisztelni...
2014. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!