Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért dobta ki a kereszténység...

Miért dobta ki a kereszténység tanításai közül karma törvényét?

Figyelt kérdés
A karma az ok és okozat a függő keletkezés törvénye annyira egyértelmű és mindent átszövő törvény, miért nehéz ezt elfogadni egyeseknek.Miért menekülnek helyette a vak hitbe?
2011. okt. 13. 19:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
17%
ezzel erővel inkább a karma vak hit,hiszen arról szól, hogy vannak változtathatalan dolgok
2011. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
ja,és nem dobta ki,mivel soha nem is volt benne
2011. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 yuda ***** válasza:
32%

He he- nagyon igaz! Hogy lehetne kidobni valamit, ami soha nem volt benne ?! :D

Ez kész! :D

2011. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem a kereszténységben soha nem volt benne. Voltak olyan, a keresztény egyhát alatt soha el nem ismert irányzatok amelyek tartalmazták. De a keresztény tanításokban soha nem voltak benne
2011. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Uraim nézzenek már utána alaposabban a karma törvényének.

Maguk dogmákban hisznek.


Baktay Ervin ( Szanatana Darma)

2011. okt. 13. 20:33
 6/28 anonim ***** válasza:
42%

ugyyan nem vagyok úr, de elég sokat foglalkoztam különböző vallásokkal,tudom mi a karma törvénye.

Számomra sokkal inkább vak hit, a sors, a megváltoztathatalan.

Ezzel szemben a kereszténység a szabad akarat,a döntés .

2011. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Mondjuk mi lenne, ha az időn kezdenének gondolkodni.

A világban minden ciklikus, így az idő is. Eddig ez rendben és érthető? Ha nem, gondoljanak az évek múlására a bolygók mozgására. Hogyan lehet ezt összeegyeztetni a jutó-keresztény lineáris világképpel, melyen ugyebár a teremtés alapul.

2011. okt. 13. 20:42
 8/28 anonim ***** válasza:
30%

akkor most témát váltottunk hirtelen? oké.

jelenleg a fizikai, csillagászati világkép is lineális, hiszen gondolkodásunkat és észlelésünket az idő determinálja. az pedig lineális nem ciklikus.

Számításokon alapuló ismereteink a további dimenziókról szintén lineálisak (húrelmélet)

Ha te nem így tudod,akkor gyorsan írd le amit tudsz azonnal fizikai nobeldíjat kapsz érte

2011. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"Számomra sokkal inkább vak hit, a sors, a megváltoztathatalan. "


Ha magának ez a karma akkor sürgősen nézzen utána.

Ok és okozat, függő keletkezés, ezen a vonalon induljon el.

Az ember rendelkezik szabad akarattal, de szabad akaratát, döntéseit át meg átszövi szövi a múltjának hozadéka melynek szintén maga rakta le alapjait úgy egyéni mint kollektív szinten. Érti, a pillanata a jelen a lényeg a pillanatban válik el a szar a májtól.

2011. okt. 13. 20:55
 10/28 anonim ***** válasza:
37%
Na akkor én itt fejezem be a vitát, mert a dagályos stílusú, hiányos műveltségű kamaszokkal való vitatkozásból kinőttem.
2011. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!