Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet bebizonyítani...

Izidorkata kérdése:

Hogyan lehet bebizonyítani hogy Isten nem létezik? Másképp: van bizonyíték ami cáfolná Isten létét?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 14:34
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
91%

Mivel Isten kívül esik a fizikai világon, nem bizonyítható sem a létezése, sem a nemlétezése.

A középkorban filozófus teológusok gyártottak istenérveket, de később mind megcáfolták azokat.

Szóval mindösszesen hit kérdése. Van aki abban hisz, hogy van Isten, van aki abban hisz, hogy nincs isten. Mind a kettő hit, és egyik sem erősebb, mint a másik filozófiai szempontból.

2011. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen bizonyíték.
2011. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
82%

Na álljon meg a menet! Valaminek a nem létezését nem lehet bebizonyítani, ez nem is dolga senkinek. Azt kell bizonyítani, hogy van, nem azt hogy nem.

A bíróságok sem úgy működnek, hogy a vádlottnak kell az ártatlanságát bizonyítania, hanem az ügyészségnek a bűnösséget.

2011. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
47%
Isten nem esik kívül a fizikai világon.pontosabban éppúgy jelen van a látható fizikai világban is,mint a nem láthatóban.Isten mindenben benne van.Ha az Isten nevű fogalmat bekategorizálja valaki,ráhúz egy bizonyos sémát pl.,hogy "nem látható",akkor egy másik nézőpontból lehet rá bizonyítékot találni,hogy nem létezik,hiszen nem látható.de egy másik kategórikus nézőpontból nézve azonban be lehet bizonyítani,hogy létezik,mert jelen van a látható,érzékelhető fizikai világban.ezért voltaképp sok tudós is istenben hisz,ezt el is ismerik,hiába ellentétes ez a felfogás a klasszikus vallásos nézőpontokkal.De ezek még mindig csak részleges igazságok,mert valójában Isten minden létezőre kiterjed.
2011. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
57%
Meghallgatok egy híradót, és ez nekem már elég bizonyíték. Ha létezne Isten, nem hagyná ezt a sok borzalmat. Ha mégis létezik, és eltűri ami a világban zajlik, akkor meg megvan róla a véleményem. (bocsánat, ha bárkit megbántanak a szavaim, de nekem ez a véleményem)
2011. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
81%
Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani. Ezt még sosem tette meg senki, semmilyen témában. Egy olyasminél, mint egy isten, vagy épp az Isten, ez még bonyolultabb, mert nincs olyan általánosan elfogadott definíciója, amit fel lehetne használni az eljárás során.
2011. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
41%
Isten létezése bizonyítható, ha megfelelő spirituális szinten vagy, akkor tapasztalhatod, ez nincs elzárva senki elől. Mivel ő nem csak fizikálisan van/volt jelen világunkban, hanem magasabb szinteket is képvisel, ezért érdemes nem csak a fizikaival foglalkozni.
2011. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
93%

Számodra bizonyosság, de ezt másnak nem tudod átadni, ergó nem bizonyítható. A bizonyosság nem bizonyíték.

Ha én összekeverek egy rész oxigént, két rész hidrogént, és begyújtom, akkor az felrobban. Ha te utánam csinálod, akkor neked is felrobban. Vagyis bizonyítható.

2011. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
49%

"Palm válasza:



Ez nem matek édes fiam/lányom, hanem logika. Tudod mit, ha ennyire okos vagy, akkor bizonyítsad már be nekem, hogy van isten. Én elismerem, hogy nem tudom bebizonyítani, hogy nincs, de ha te most nem tudod az ellenkezőjét bizonyítani, vagyis azt hogy van, akkor én nyertem. Hajrá Béla!

2011. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
92%

11. parancsolat

Ne etessétek a trollt!

/N. Jézus/

2011. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!