Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember "jobb", mint Isten?

Az ember "jobb", mint Isten?

Figyelt kérdés

Kissé leegyszerűsítve az Isten-ember-megváltás kapcsolatot:


A Biblia alapján (és mi más alapján véleményezhetnénk a keresztény hitvilágot? ), ha az ember (Isten gyermeke) nem fogadja el Istent és Jézust személyes megváltójául, ha nem cselekszik akként, ahogy meg van írva a nagykönyvben, ha elutasítja a segítségüket, akkor automatikus eldobja magától az örök életet, a megváltást, a feltámadást is, hisz elvileg ez csak azoknak jár, akik hisznek. Magyarul, a többiek, akik tévedtek és ezt nem hajlandóak beismerni, minthogy elutasították őket, Pokolra jutnak (legyen az akár hely, akár állapot).


("Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.")


Na már most, folytatva:

Ha az ember gyermeke rosszat cselekszik, és nem hajlandó beismerni, hogy téved, hanem dacosan hajtogatja a maga igazát, és nem kér a segítségből, az útmutatásból, nem érdekli más - a szülő akkor is megbocsát.

Nem ellöki magától, mert "én megmondtam, hogy mit kell tenned, most tudjál rá", nem száműzi örökre, hanem egyszerűen megbocsát a gyermekének és minden erővel azon van, hogy segítsen neki. Akkor is, ha a gyermek nem kér a segítségből, a szülő remél, bízik és próbálkozik, egész egyszerűen azért, mert szereti azt a gyermeket.

Ha százszor eltaszítják, akkor százszor megbocsát és próbálkozik tovább. Pont azért, mert szereti, nem elhagyja egy pont után, hanem továbbra is a jót akarja neki, arra törekszik, hogy a gyermeke megtalálja a helyes utat, és a megbánás legkisebb jelére örömmel fogadja vissza. Újabb és újabb esélyt ad neki, és nem magára hagyja, hanem ott áll, hogy megmutassa az utat, akkor is, ha már ezredszerre utasították el.

Ahogy Hamvas Béla mondja: "Lehet, hogy Te elhagytál engem - de én nem hagylak el Téged!"


Mert aki szeret, az megbocsát. Nem büntet és cserbenhagy, hanem addig küzd, amíg a másik meg nem érti, hogy mit kellene tennie. Épp azért, mert szereti és a legjobbat akarja neki.


Ha az ember képes minden megbocsátani a gyermekének, akkor is, ha az nem kér ebből a megbocsátásból, ha még így is küzd érte, újabb és újabb esélyeket ad neki, amíg az fel nem fogja a dolgokat - akkor Isten miért nem képes erre?

Hogy lehetséges, hogy egy földi szülő jobban szereti a gyermekét, mint Isten?


2011. okt. 16. 23:23
1 2 3
 11/26 izidorkata ***** válasza:
igaza van Hamvas Bélának, az ember olyan sokat nem tehet, a legnagyszerűbb élet is múló álom csupán.
2011. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: Ne egyszerűsítsd le se kissé, se nagyon, mert ebből adódnak az ilyen félremagyarázások. Első állítás kilőve, tehát a többiek nem kerülnek automatikusan a pokolba, bármi is legyen az. :)


2. pont: Ez elméletben nagyon szép, amit leírtál. De válaszolj őszintén: Eddig hányszor játszotta el ezt veled a gyereked (már ha van egyáltalán)? Ha válaszolsz, utána gondolkodhatunk tovább együtt, addig felesleges.


@izidorkata: Eddig úgy láttam, ismered a Bibliát valamennyire.

Gondolom, a János 3:16 nem új számodra: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött fiát adta érte, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

Tehát itt a szeretet egy cselekedetben nyilvánult meg.


János 1. levele 4:7 - 8: "Szeretteim, szeressük egymást: mert a szeretet az Istentől van; és mindaz, aki szeret, az Istentől született, és ismeri az Istent. Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert AZ ISTEN SZERETET."


Tehát itt van megírva, hogy Ő maga a szeretet. Ezért cselekedett és cselekszik; és ezért van az, hogy nekünk sem kizárólag érzelmekkel kell(ene) szeretnünk egymást, hanem cselekedetekkel is kifejezve.


Szép estét! :)

2011. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 izidorkata ***** válasza:

amikor arra gondolok hogy minden élőlény sorsa a küszködés, kínlódás, és végén a pusztulás akkor rájövök, semminek sem látom a miértjét, nem tudom a célját. Ezért úgy vagyok mint Hamvas: akkor is hiszek ha ez teljesen abszurd dolog.

az hogy nem látom a dolgok igazi arcát, és értelmemmel képtelen vagyok felfogni hogy ezt a világot hogyan teremtette egy olyan Isten aki a szeretet, mégis remélem hogy a dolgok valahol úgy kiteljesednek mint ahogy a hullámverés is elcsitul, vagy feloldódik valami harmóniába.

2011. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 izidorkata ***** válasza:
100%
„Maga a természet sóvárogva várja Isten fiainak megnyilvánulását. A természet ugyanis mulandóságnak van alávetve, nem, mert akarja, hanem a miatt, aki abban a reményben vetette alá, hogy a mulandóság szolgai állapotából majd felszabadul az Isten fiainak dicsőséges szabadságára.” (Róm 8,19).
2011. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%

Ne személyként fogd fel istent..

Isten az az erő amitől életben vagy.

2011. okt. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Ez olyan mintha az kérdeznéd az azstal jobb e az asztalosnál vagy a patkó jobb e a kovácsnál?
2011. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Isten is ad időt a megtérésre.

Van aki 20 évesen tér meg de van aki 50 évesen és mindkettőnek megbocsát de egyszer bezárul az "ajtó".

2011. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

szerintem Isten is ugyan ezt teszi az emberrel, mint az anya a gyermekével...(csak ő egész életeden keresztül!!) akárhányszor elutasítod Istent, következőnek mehetsz hozzá. a Biblia azt mondja, hogy Isten türelme határtalan, és hogy szeretete minden emberi értelmet meghalad. Ha egy kisgyermek felnő, és felnőttként teszi ugyanazokat a dolgokat, hogy engedetlen és lázadó, egy anya is tud "goromba" lenni (bár ha bocsánatot kér a gyermek megbocsát neki általában)

Én biztos vagyok benne, hogy Isten minden embernek elég lehetőséget ad arra, hogy megváltozzon(megtérjen). Vannak pontok az ember életében, amikor döntési lehetőség elé kerülsz. Isten ilyenkor szeretné, ha mellette döntenél. ezek a döntések határozzák meg az életedet.

2011. nov. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A semminél minden jobb.
2011. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az ember képes megbocsátani a gyerekének mint ahogy Isten is kész és képes megbocsátani bárkinek aki akarja.

A kérdés az, hogy mi van akkor ha ez a gyermeket nem érdekli. Pl. ha a gyermeked elmegy és elköltözik pl. egy másik városba és ott teljesen lezüllik te megbocsátasz neki, utána mész és hazahívod de ő nem jön hanem önként meghal a mocsokban akkor mi van? A megbocsátást és a helyreállás lehetőségét el is kell fogadni, mindkét félnek akarni kell, hogy értelme legyen.

2011. dec. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!