Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mérsékelt keresztények!...

Mérsékelt keresztények! Titeket nem idegesít, hogy pár vallási fanatikus emberi jogokat sértve nagyképűen eldönti, hogy ti nem vagytok keresztények, mert nem vagytok annyira mélyen hívőek, mint ő és a hasonló emberek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 14:52
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
68%
Engem az idegesít, hogy éppen vallási témákban vannak a legagresszívebb és legszélsőségesebb válaszolók/válaszadók.
2011. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
60%
Engem az egész kereszténység idegesít!
2011. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
49%

Hát nem tudom. Én nem vagyok vallásos, csak néha felnézek ide, hátha találok valami érdekes kérdést. És akárhányszor válaszolok (pedig nem szoktam sértőn fogalmazni), mindig durván lepontoznak, mivel nem az ő álláspontjukat képviselem. Ahelyett, hogy megpróbálnának érvelni, lenulláznak:)

Amúgy az a Péter akárki nem egészen normális. Szerintem ezért kap fizetést...

2011. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
98%
Tudtommal személyeskedő kérdést nem lehet itt feltenni. De egyébként nekem Péter elég szelídnek tűnik. Nem értek vele mindenben egyet de szerintem egyáltalán nem nagyképű.
2011. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
79%

Értem, mire gondolsz, de azért így túlzás. Pétert én pont nem tartom fanatikusnak, noha sok mindenben különbözik a véleményünk. Másrészt azért az emberi jogok megsértése azért más tészta, mint névtelen kommentelés az Interneten, mivel nem kényszerítenek semmire (én általában manapság már igyekszem ezeket figyelmen kívül hagyni mindenféle oldalról).


De egyébként igazat adok neked, sokszor bántó tud lenni. Akik szokták olvasni a hozzászólásaim, bár manapság már nem vagyok annyira aktív fórumozó, azok tudhatják, hogy katolikus vagyok, és őszintén szólva igenis rosszul esik, ha egyház által megvezetett birkának neveznek, és az általam követett "irányzatot" bálványimádással, népirtással meg romlottsággal teszik egyenlővé.


Persze a legtöbb esetben igyekszem nem tudomást venni ezekről a "rágalmakról". No nem azért, mert nem akarnék tudomást venni a történelemről, meg a valóságról. De egy dolgot nehezen viselek, ez pedig, ha hülyének néznek. Értelmes ember vagyok, el tudom dönteni, miben akarok hinni, és miben nem. El lehet hinni, tisztában vagyok a történelemmel (sokáig fontolgattam az ez irányú pályaválasztást), a vallásommal, és nem Hollywoodon vagy Marxon keresztül tettem szert erre. Nekem ugyanúgy megvannak az indokaim arra, miért ezt választottam, és nem, nem azért, mert kimosták a fejem.


Másrészt pedig azt nem kedvelem, ha vallásom alapján ítélkeznek felettem, mondván az én vallásom hazugságokon alapul. Én bármennyire is nem értettem egyet egy más vallású vagy felekezetű egyénnel, soha nem volt pofám kijelenteni, hogy az ő hite hamis. Ez nem azt jelenti, hogy kételkednék a magam igazában, amit én igaznak vallok, abban én nem kételkedem, de igyekszem tiszteletben tartani, hogy más másképp vélekedik, amit talán ő éppenannyira igaznak vél, mint én a sajátomat. Mégis hogy jön bárki ahhoz, hogy más ember mélyen átérzett hitét szimplán hamisnak bélyegezze? Azt hiszem, ezt egyvalakinek a joga eldönteni ezen a világon, és ha csak nem Isten ül a drót túlvégén, akkor szimplán istenkísértés.


Énnekem az a véleményem, hogy az alapján, amit általában a vallásom vagy hitem ellen kritika gyanánt felhoznak, és elmarasztalnak, azzal a hozzáállással bármilyen vallást vagy eszmét el lehet ítélni. Amíg az emberi tényezőt az eszme fölé helyezzük, addig csak csalódásban lesz részünk, legyen szó akár katolicizmusról, protestantizmusról, buddhizmusról, Iszlámról, demokráciáról vagy monarchiáról. Nekem ne mondja senki, hogy van olyan eszme vagy vallás, aminek követői között nincsenek gazemberek. Viszont az ideákat sem a követői alapján kell megítélni.

2011. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
80%

Az Ige fényében történő dorgálást helyesli az Úr. Persze, nem mindegy a stílus. De sajnos az igazság kimondása fájdalmat okoz. Ezt általában sértésnek veszi, akinek szól. Pedig lehet, hogyha mélyen magába nézne, rájönne, hogy a másiknak igaza van.


Én úgy látom a helyzetet, hogy aki betartja hite törvényeit, azt már meg is bélyegzik itt, hogy vallási fanatikus. Pedig Isten ezt kéri. Minden egyes törvényt tarts be! Nem csak azt, amelyik Neked belefér, vagy nem esik nehezedre. Mindet.


Ami Pétert illeti. Hm. Azt gondolom, hogy sem ő, sem más nem azért mondja, hogy a másik ember nem keresztény, mert nem annyira mélyen hívő, mint ők. Hanem mert egyszerűen a másik nem tartja be az Ige törvényeit, akkor ne vallja magát kereszténynek.

2011. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

"nem tartja be az Ige törvényeit, akkor ne vallja magát kereszténynek."


Azt nem veszed észre hapsikám, hogy szólásszabadságra épülő demokratikus jogállamban élsz, nempedig valami teokráciában és ha valaki teljesen úgy él, mint egy ateista, de kereszténynek vallja magát, akkor el kell fogadnod, hogy ő keresztény. Ellenkező esetben sérted az ő személyes szabadságát.


És nehogy elkezdj azzal védekezni és mosdatni magad, hogy az is a szabad véleménnyilvánításba tartozik, hogy azt vallod róla, hogy nem keresztény, ugyanis a gyűlöletbeszédet nem legalizálja a szólásszabadság törvénye.


Rólatok senki sem mondta azt, hogy nem vagytok keresztények, pont azért mondjuk, hogy vallási fanatikusok vagytok, mert tőletek mélyebben már nem is lehet valaki hívő. Ezt dícséretnek kéne vennetek, nempedig valami degradáló megjegyzésnek, hiszen ez azt jelzi, hogy a közösség is elfogadja, hogy ti vagytok a keresztény vallás leghűségesebb követői.


Te mit szólnál hozzá ha valaki kijelentené, hogy pl. csak a római katolikus vagy mondjuk az unitárius egyház által propagált teológiai nézetet vallók számítanak kereszténynek és a többiek nem?

2011. nov. 16. 15:45
 8/58 anonim ***** válasza:
64%

Én azt hiszem, nem lehet "mérsékelt" kereszténynek lenni. Valaki vagy keresztény - vagy nem. A kereszténység a türelem, szelídség emberszeretet tanítása: rengeteg gondolkodással jár követni, pedig látszólag egyszerű, előre kijelölt út.


Péter tekintetében nem ítélnék ilyen keménységgel (ítélni meg..végül is sehogy. Beszéljünk inkább véleményalkotásról). Én őt tiszta szándékúnak és hitét gondolkodva megélőnek látom, sokakkal ellentétben, akik valóban fanatikusok.

Egyébként érdekes: ha idetéved valaki, egyszercsak az a benyomása, hogy a kereszténység újra az árnyalati nézeteltérések, - kis túlzással: az "eretnekségek" közti vehemens polémiák korát éli. Pedig erről szó sincs. Mindig keletkeznek új értelmezések, kisközösségek..a média-felület pedig mindenkinek adott. A "fundamentalizmusok" amúgy is divatosak mostanában (az iszlámmal kapcsolatban új jelenségként szokás emlegetni - pedig, én azt hiszem, más fajta iszlám, mint "fundamentalista", nem létezik, hisz az iszlám egy - a teljes életet, magán- és társadalmi értelemben - átfogóan szabályzó, "fundamentumra helyező" alapvetés - mint a klasszikus judaizmus.)

2011. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
90%
:-)) Erről beszéltem. Az igazság fájdalmat okoz. Bocsáss meg, hogy fájdalmat okoztam Neked.
2011. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

"Én azt hiszem, nem lehet "mérsékelt" kereszténynek lenni."


Lehet. El lehet járni templomba, lehet hinni Istenben és lehet másokon segíteni, adakozni. De ezek mellett lehet rendszeresen szerencsejátékot játszani, maszturbálni és szellemet is idézni, hiszen simán lehet azt hinni (magyarul elképzelni) hogy Isten helyesen néz ezekre a dolgokra? Ki állít meg benne?


"én azt hiszem, más fajta iszlám, mint "fundamentalista", nem létezik"


Akkor még nem jártál Nyugat-Törökországban pl. Isztambulban, vagy nem beszélgettél olyan iráni fiatalokkal akik ellenzik az Ayatollah által megalapított rezsimet és annak teológiai nézeteit.

2011. nov. 16. 16:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!