Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Erről mi a véleménye az...

Erről mi a véleménye az itteni katolikusoknak és más keresztényeknek?

Figyelt kérdés

[link]


Röviden: Szerinte régen a pedofília teljesen normális volt, csak mostanság találta ki ezt a világ, vagy legalábbis nem annyira rossz, mint ahogy mondják.


Lehet, hogy van a pedofil bűncselekménynél rosszabb (tudtommal többfajta dolog is idetartozik, nem csak a halállal végződő brutális nemi erőszak, ezért mindig másféleképp rossz), meg én nem akarnék minden ilyen bűnt elkövető embert megölni, hanem az okozott lelki/testi sérülés mértékének megfelelő mértékben megbüntetni, de ezzel védi a szexuális bűnelkövetőket az egyházon belül. És mivel sok ilyet véd, talán ő maga is rosszabbá vált, mint egy pedofil. Az lehet, hogy morális pánik van a gyerekmolesztálás körül, aminek hatására sokan rosszabbnak gondolják, ahogy az valójában (pl. egyik ismerősömnek nem akarták elhinni, hogy őt molesztálták, mert szerintük többször meg kellet volna kisérelnie az öngyilkosságot, ő meg egyszer sem tette), de attól még közös érdekünk megvédeni a gyerekeket.

És ezzel nem a katolikusokat vagy a keresztényeket támadom, hanem akik annyit bújtatják az ilyen bűnözőket, hogy ők maguk rosszabbá válnak tőlük.


20/F/ateista



2011. dec. 4. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"régen a pedofília teljesen normális volt"


Röviden? Pokoli nagy baromság. (ezt a provokálók. aláásók találják ki)

A pedofília a legnagyobb bűn – ezt minden keresztény (is) tudja és mindig is tudta.

Soha nem mentették fel ezeket a bűnözőket!


Jézus mindenkinek megbocsátott, aki halálra kínozta azoknak is, a rablógyilkosnak is,

kivéve: aki gyereket bánt!!!

Azokak és csak azoknak NEM!

Ezt jól jegyezze meg minden keresztényellenes. Mert sok ilyen aljas vádaskodást lehet mindenfelé hallani,

de a ki hiszi Jézus Krisztust, az megtartja szavát:


Jézus mondja: a gyerekeké az Isten országa- csak aki olyanná válik, úgy fogadja, olyan létszemlélettel, az jut el oda


Mk 10,14-15

Ekkor gyermekeket hozának hozzá, hogy illesse meg őket; a tanítványok pedig feddik vala azokat, a kik hozzák.

Jézus pedig ezt látván, haragra gerjede és monda nékik:


Engedjétek hozzám jőni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa.


Bizony mondom néktek: A ki nem úgy fogadja az Isten országát, mint gyermek, semmiképen sem megy be abba.


Lk17,1-2

Monda pedig a tanítványoknak: Lehetetlen dolog, hogy botránkozások ne essenek;

de jaj annak, a ki által esnek.

Jobb annak, ha egy malomkövet vetnek a nyakába, és ha a tengerbe vettetik, hogynem mint egyet e kicsinyek közül megbotránkoztasson.


Mk9,42

42. A ki pedig megbotránkoztat egyet ama kicsinyek közül, a kik én bennem hisznek, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakára, és a tengerbe vetik


nincs bocsánat

2011. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1: Ismered Rómeó és Júlia sztoriját? Ott Júlia 14volt, mikor házasságot kötött. Az emberek nem ismerték a pedofília fogalmát, amíg az átlagéletkor 30-35év volt.

2: A szemet-szemért elv már rég kiment a divatból.

3: Ha jól értem, a pedofil papokra vagy kibukva. Nem akarom csökkenteni az "érdemeiket" a témában, de szerintem (és ez magánvélemény) a szülők, és a mai értékrend is bűnös. Megmagyarázom. Egy gyereknek nincs hite, vallása, erkölcsei. Csak az van, amit a szüleitől tanul, lát. Mára a meztelenség szinte normálisnak számítt. Amikor a strandhoz vezető utcán, meztelenül sétáltatják a 3-4 éves kicsiket, akkor miért csodálkozik valaki, ha a gyereknek természetes a meztelenség. És így nem lessz neki semmi kivetnivaló abban, ha le kell vetkőznie valaki, pl a papbácsi előtt. De az a gyerek, akit úgy neveltek, hogy nem szabad mutogatnia magát, ezért a strandon is fel kell venni a fürdőruhát, akkor is ha az kényelmetlen, nos az a gyerek nem fog levetkőzni sem pap, sem más előtt, és szólni fog, ha valaki hasonlót tesz vele szemben.

2011. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár én ateista vagyok, de egyetértek a 2. válaszolóval.
2011. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért vagyok kibukva a pedofil papokra, mert néhány őrült rejtegeti őket.


A Rómeó és Júliás dolog meg teljesen más, egy tizenévesnél már előfordulhat a pozitív végkimenetel, sokkal fejlettebbek szexuálisan. Csak ebben az esetben sokkal fiatalabbakkal csinálják.

2011. dec. 4. 23:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nem más. 14évesen sem biológiailag, még kevésbé pszichikailag nem alkalmas az ember. De ha ezen megyünk tovább: a 10évesen férjhez adott lányok esete is ok?
2011. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Régen a felnőtté válás a lányok esetében a menstruáció megjövetele volt. Ez 11-14 éves kor között történik kb. Ez valóban csak a test érettsége és nem a léleké, de az is igaz hogy a mi anyáink, nagyanyáink 18 évesen szültek, ma meg a 18 éves lányok hello kittis pizsiben rohangálnak otthon és egyetemi felvételire készülnek, a szülők pedig úgy kezelik őket, mintha 14 évesek volnának.


Hol van a határ? Ennek van egyfajta társadalmi egyezség jellege is. Az a 14 éves lány,aki férjhez készül nem szenved akkora kárt a szexuális élettől, mint az az 5 éves, akit molesztálnak.


Ne keverjük azért a dolgokat. A mi normáink szerint 18 év a legalacsonyabb a házassághoz, az övéik szerint egy 14 éves már asszony lehetett.


Ja, és még valami: a meztelenség természetes dolog. A pedofília nem az. Ennek ellenére én sem járatom a gyerekemet csupaszon, pontosan a pedofília veszélyei miatt. De elég szomorú hogy egy 5 éves nem rohangálhat ruha nélkül a szabadban :-(

2011. dec. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

re#Kérdező 4:

Aki rejteget egy bűnöst – az bűnrészes. Történnek bűnök és azt kezelik is – polgári peren is, egyházon belül is–azt mi kívülről viszont nem ismerjük.

Tény, hogy minél nagyobb a felelőssége valakinek – annál nagyobb a bűne is. Egy tanító, nevelő nemcsak az elkövetett bűnért felel, hanem a munkaköréből eredő visszaélésért is, ami meghatványozza súlyosságát! A polgári pereken is, és még a közösségen belül is.


1.Atyámfiai, ne legyetek sokan tanítók, tudván azt, hogy súlyosabb ítéletünk lészen - írja Jakab apostol (Jk3,1)


Ez nagyon fontos – (ajánlom a levelet a nem keresztényellenes de materialista érdeklődőknek, mert nagyon racionálisan fogalmaz és fontos dolgokról ír)

2011. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ehhez röviden még annyit: 60-70 évvel ezelőtt egy 16 éves lány sokkal érettebb volt lelkileg, mint ma. A középkorban pláne. Egyébként úgy tudom, a magyar Btk. sem bünteti a 14 évet betöltött személyjel való szexuális kapcsolatot.
2011. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező?nem vagy te pedofil? és csak magad akarod védeni?

szerintem nálad valami nincs rendbe ,és félsz,mert nemsokára találkozol Istennel.

2011. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

re #9 - nem értek egyet, hogy így letámadni a kérdezőt (20 éves!??!).

Ez - most eléggé be lett dobva a köztudatba- rengeteg áldozatot szedve. A gyurcsányrezsim alatt a Táncsics alapítvány által fizetett provók egyik feladata volt (van) hogy minden úton-módon minden keresztény hírre a neten bedobni: "inkvizíció" "pedofília" a két adukártya.

Egy bedobott vírus- ami most terjed, szedi áldozatait.

És mit számít, hogy valójában sokkal kevesebb ilyen bűn van, mint máshol, ahol a gyerek kiszolgáltatott az ilyennek: iskolák, nevelési intézmények és mindenek előtt a családon belül elkövetett gyerek elleni bűntett. Amit rendkívül nehezít, hogy a szegény gyerek, mérhetetlen kiszolgáltatottságában, maga is bűntudattal takargat.

2011. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!