Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateista emberek miért...

Az ateista emberek miért kritizálják folyamatosana a hívő embereket? Valláskritika kategória is van. Tudománykritika kategória miért nincs? Talán mert a hívők nem azzal foglalkoznak, hogy folyamatosan a tudományt kritizálják?

Figyelt kérdés
Sajnos ez fordított esetben nem így van! Én hívő ember vagyok, de senkire sem akartam még ráeröltetni a hitemet, de az ateista emberektől (tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára!) folyamatosan csak támadás éri a hívőket, kötekedés, kritizálás...
2011. dec. 8. 13:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Mindig az vitázik, aki fél.

Ha ateista, akkor attól fél, hátha van isten.

Ha hívő, akkor attól fél, hátha mégsincs.

Aki biztos a hitében, az nem vitázik, legfeljebb beszélget azokkal, akik érdeklődéssel fordulnak felé.

Egy hívő bönpó. :D

2011. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
18%
Mert magyarok vagyunk!
2011. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Van tudománykritika, nem is kevés: Feyerabend. Olvasd el. :)
2011. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A tudománykritika kategóriát itt a gyakorin értettem.

Az első válasz találó...


Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 8. 13:55
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
A valláskritikában nem hívők járnak, mi értelme velük vitázni ?
2011. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

"Talán mert a hívők nem azzal foglalkoznak, hogy folyamatosan a tudományt kritizálják?"


Találkoztam én már olyan válaszokkal melyekben hívő emberek az evolúciós elméletet kritizálják. Szóval akkor hogy is van ez?

2011. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hívők és nem hívők közt szerintem semmi különbség nincs e tekintetben. Vannak kulturált hívők, akik nem erőltetik rá a meggyőződésüket másokra, és vannak kulturált ateisták, akik szintén. És mindkettőből van ostoba, szűk látókörű, aki meg csak egyet tud: harsogva a saját igazát bizonygatni. Az én szememben ateizmus és hit közt egyébként sincs sok különbség, az egyik fél abban hisz, hogy van Isten, a másik meg abban, hogy nincs. Tudni meg az egészről mindenki pontosan ugyanannyira keveset tud.
2011. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudománykritika meg gondolom azért nincs, mert voltaképp értelmetlen. Mit kritizáljak mondjuk a Pitagorasz-tételen? Kritizálni olyasmit lehet, amiben bármilyen szubjektív vonás van. Hiszen ha nincs, akkor objektíven kimutatható, hogy az állítás igaz vagy sem (legalábbis valamilyen rendszeren belül), s kritikának nincs értelme. Az evolúcióelméletre bármennyire akarják ateisták és nem ateisták ráhúzni, hogy az aztán minden "tudás" és "eredet" kútfeje, nem az. Egy olyan tudományos munka, ami megfogalmaz állításokat, megfigyeléseket, következtet dolgokra, a természet működéséről de semmiféle kinyilatkoztatást nem tesz Isten létére vagy nemlétére. Nem is célja.
2011. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom... azért azt sem érzem túl szépnek a hívők részéről, hogy megkapom, hogy a pokolra fogok jutni, mert nem vagyok hívő. Annyi a különbség, hogy az ateista azt mondja, hogy hülye idióta a hívő, a hívő meg azt, hogy a pokol tüzén fog égni az ateista. Engem őszintén szólva baromira idegesít mindkettő.
2011. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Aki ateista,az nem véletlenül ateista.Azért kritizálják vallást,mert problémájuk van vele,sokuk vallásos nevelést kapott,de a későbbiekben kiábrándult belőle.(én magam nem vagyok ateista)a valláskritikával semmi probléma nincs,amennyiben nem szegi meg az oldal szabályzatát a kérdező.A kritika pedig kritika,és nem azért van,hogy rózsaszín felhőbe csomagolják.én viszont azt figyeltem meg,ha egy ateista feltesz egy Bibliát,vallást kritizáló kérdést ami nem egyezik a hívők felfogásával,akkor rögtön támadásnak,kötekedésnek veszik,pedig csak arról van szó,hogy rávilágítanak olyan,egyébként sokszor logikus,jogos dolgokra,amiket a hívők nem látnak át,vagy nem akarnak átlátni.Arról nem az ateisták tehetnek,hogy a hívők nem tudják elviselni,hogy meg lehet cáfolni a Bibliában leírtakat,lehet kritizálni egyéb vallásos dolgokat.

egyébként ahogy az egyik válaszoló írta, a hívők is szokták kritizálni az ateistákat,tudományt,igaz nem olyan mértékben,mint az ateisták a vallást,de gondolom ha lenne ateizmuskritika,vagy tudománykritika,akkor ott a hívők sem fognák vissza magukat túlzottan.

Hozzáteszem,amit a hívőkről írtam,arra mindenre vonatkozik nálam is a "tisztelet a kivételnek"

2011. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!