Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben hiszünk? Istennek...

Miben hiszünk? Istennek nevezett láthatatlan erőben, vagy az ember által megírt bíbliai történetekben.

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 09:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
én magamban hiszek egyedül
2009. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%
én egyikben sem...abban hiszek, amit látok vagy megtapasztalok, vagy amit tudományosan alátámasztanak
2009. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Én hiszek Istenben, és az erejében.
2009. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
Én nem hiszek Istenben, csak abban amit látok, vagy legalább szól hozzám. A Biblia egy nagyon szép történelmi "könyv", de nekem semmi több.
2009. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
mindenki abban hisz amiben akar, az teljesen mindegy hogy azt Istennek, Allahnak, Buddhának, Jahnak, teremtő erőnek, vagy bármi másnak hívjuk.
2009. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

A Biblia az egyház által szelektált történeteket tartalmazó könyv, szerintem igen csekély valósághűséggel. Istenben sem hiszek, mert nem fogadom el, h vki ártatlan gyerekek halálával "tanít", vagy nem értem pl, h miért a jóknak kell elmenni, a rosszak meg 100 évig is élnek. Ezen kívül felháborít, h pl a pedofil pap megbánja bűneit, és az megbocsáttatik ilyen egyszerűen (szerintük). Milyen Isten az, aki ezeket elnézi? Ha ez így van, miért?

Szóval szerintem kamu az egész.

2009. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Van egy érdekes dolog amit sosem értek meg keresztényeknél. Megölsz egy embert, elmész a templomba megyónod és a gyónás után elmondod a kiosztott imákat, utána közlik veled, hogy bűneid meg vannak bocsátva. Ám ha nem hiszel , de a légynek sem ártasz, pokolra jutsz.
2009. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%

Az utolsó előttinek :

A mi Istenünk jó Isten és nem rossz,neki a rossz emberek nem kellenek, azoktól eltávolodik és soha nem segít rajtuk,a rossz emberek az ördög emberei,és ők azért élnek sokáig,mert az ördög élteti őket,de amikor meghalnak,akkor elkárhoznak a pokolba.Ezért van az,hogy a rosszak nem kellenek Istennek,csak a jók..,mert a mennyben minden jóból áll és nem rosszból. ennyi

2009. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Én amúgy meg hiszek az Atyában,a Fiúban és a Szentlélekben,vagyis a Szentháromságban,a Szenléleknek az erejében,hatalmában és jóságában és abban is,hogy Isten számára nincsen lehetetlen,visszafordíthatatlan,és annak az embernek is minden lehetséges,aki hisz,ez a Bibliában meg van írva!

Aki ezt nem hiszi el,annak hite sincsen még egy kicsit se,ezért nem lehetséges neki sok minden.

2009. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
BUDDHIZMUS!!!!!!!!!
2009. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!