Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik lehetnek az okai annak...

Mik lehetnek az okai annak hogy sokszor egymással szemben vallás terén az emberek intoleránsak egymással, lenézik a másik hitét?

Figyelt kérdés
Nem egyszer előfordult, hogy véres háború lett a nézeteltérés vége, vagy pedig napjainkban is sokszor tapasztalni hogy valakit hite miatt megvetnek! Mi lehet ennek oka?
2012. máj. 15. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mostanában ez inkább csak ürügy.
2012. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát ha az én hitem igaz (márpedig mindegyik ezt állítja) és a másik mást mond, akkor nyilvánvalóan nem lehet neki igaza.
2012. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

15:32


Szerintem mindenkinek az az "Igaz hit" amit szíve annak érez

2012. máj. 15. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez vallás. Elég ha máshogy öltözködsz,más zenét hallgatsz, más focicsapatnak szurkolsz, más nemzetiségű vagy, homoszexuális, gazdag-szegény, fiú vagy lány.


És hogy miért? Tudja a fene ilyennek születtünk. Valamilyen szinten mindenkibe benne van.

2012. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

a válasz egyszerű.


az emberi elme a tapasztalatában megjelenő kontraszthatás miatt úgy véli a dolgok különállóak, önmagát elkülöníti, önmagát azzal azonosítja, amin át tapasztalathoz jut(test), s ezért saját érdekét, véleményét automatikusan elsőrendűnek tartja mások véleményével, érdekével szemben, megkülönböztet és válogat.


ha valaki átlátja a rendszert, átlátja az Egészet, a szubjektív meglátását az objektívvé terjeszti ki, mindez megszűnik, és képes lesz elfogadni, megérteni mást és másokat, képes lesz józanul ítélni.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen!


egyébként pl a katolikusoknál létezik a vágykeresztség fogalma

csak körülírni tudom, kb: nem a mi vallásunkat hiszi, de ő is a világ ura, teremtőben hisz, ha nem is keresztelik a mi vallásunk szerint, akkor is juthat arra az ígért jóra, ahová mi törekszünk


azaz lehet ő is "jó ember"

szerintem ez nagyszerű! ha nem lenne ilyen gondolkodás, kiiratkozhatnék mindenhonnan...

2012. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!