Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem "vicces", hogy a katolikus...

Nem "vicces", hogy a katolikusok elítélik ha egy fiú és egy lány házasság nélkül szexelnek miközben a papjaik kisfiúk péniszét fogdossák?

Figyelt kérdés

Melyik nagyobb bűn? Szerintem az utóbbi, sőt az elsőt nem is nevezném bűnnek.


Én hiszek Istenben, de abban is biztos vagyok, hogy ő nem a bibliai kitalált Isten.


Isten azért adta nekünk a szexualitást, hogy élvezzük de úgy, hogy ne ártsunk vele másoknak.(Mint a papok a fiúknak)


2012. jún. 7. 17:56
1 2
 1/14 Ozmium42 ***** válasza:
75%
A kisfiúk péniszének fogdosása nem vallási előírás
2012. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
teljesen egyetértek a kérdezővel, rátesz egy lapáttal minden meggyőződésemre, hogy a római katolikus egyháznál álszentebb dolgot még életemben nem láttam.
2012. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok sem keresztény, pláne nem katolikus ( nem is szimpatizálok velük), de azért az meglehetősen durva általánosítás hogy a "papjaik".


Ők is emberek, köztük is van mindenféle fajta.Aki bűnt követ el ( nem csak vallási értelemben) azt büntessék meg. A többi attól még lehet normális ember.


Ilyen visszásságokat mindenhol lehet egyébként találni, csak azt a média nem annyira kapja fel.

Vajh' miért?

2012. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2012. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Azért nem kellene általánosítani, a papok többségére egyáltalán nem jellemző, hogy ilyesmit tesznek. Mellesleg más keresztény közösségek ugyanúgy elítélik a házasság nélküli (és előtti) szexuális kapcsolatot, mint a Katolikus Egyház.
2012. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is gusztustalan ez az általánosítás. A másrészt szerintem azoknak a pedofil papoknak is a fele nem az, csak rágalmazzák őket, szinte biztos vagyok. A papokat a legkönnyebb bántani, őket rögtön felkapja a média, ők ugyanis tökéletes céltáblák, hiszen bármit nem csinálnak jól, felelősségre lehet vonni, h "ejj pedig nem ezt képviseled". Pedig ők is emberek. Olyan papról is hallottam pedofilos gúnyolódásokat, aki a legkevésbé sem volt az, csak mert kedves volt és időnként mondjuk megsimogatta a fejét egy-egy diáknak. És ez így jött vissza, hogy azzal poénkodtak, h ő a pedofil.

És a katolikusok sem a papokban hisznek - jó lenne, ha ezt megértenék végre - hanem Istenben, és az ő Fiában Jézus Krisztusban és a Szentlélekben.

2012. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak a katolikusok ítélik el.


"miközben a papjaik kisfiúk péniszét fogdossák?"

A kérdés ezen része erős általonsítás.


A kérédés első és a második része között nincs semmilyen összefüggés. Már leírták páran, hogy nem azt tanítják, hogy fogdosni kell a kis fiúk péniszét.


Egyébként az utóbbi nagyobb bűn lenne.

2012. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6/7 Abszolút egyetértek!

A kisgyermekek ilyen zaklatása az egyház tanítása szerint égbekiáltó bűn, ami az erkölcsi rendet súlyosan sújtja, akárki kövesse el.

2012. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Az elhanyagolható számú ilyen eset napjainkban szélsőségesen nagy publicitást kap. E mögött katolikus egyház megsemmisítésének szándéka húzódik meg. Valójában a katolicizmusban nem gyakoribb az ilyen jelenség, mint bármilyen más vallási, vagy nem vallási közösségben, holott ott nincs cölibátus.


A pedofil papokat a saját környezetük is kitaszítottként kezeli és ha tudja, csendben kivonja a forgalomból. Azért csendben, mert a megbocsátás és a bűnbánat erény, és nyilvánvaló az is, de a bűnösnek vezekelnie kell.


------------


A házasság előtti szex gyakorisága mögött pedig a társadalom baja húzódik meg. Régen az emberek korán házasodtak, addig meg kibírták, mert tudták, hogy van miért.

2012. jún. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
A katólikus vallás alapjaiban elég képmutató.
2012. jún. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!