Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki tiszta szívű,...

Ha valaki tiszta szívű, szeretetteljes és segítőkész hívő, de egyben meleg ember is, öt miért veti meg a Biblia?

Figyelt kérdés

A Biblia azt írja hogy "mocskos" és "tisztátalan" aki meleg, s hogy "Halállal lakoljon", de kérdem én, kinek mi köze van ahhoz hogy ki mit csinál magánéleti ügyeiben? Ennyi erővel vessük meg azokat az embereket akik rendszeresen néznek drámákat, mert ott (csak mint felszín, illetve tartalom kiemelés segítő) embereket gyilkolnak le sokszor stb...


Arról nem tehet egy meleg ember sem hogy fiúként a férfiak érdeklik, nőként a csajok, mert ez hajlam. Nem akar senkinek se rosszat. Mindössze szeretettben szeretne élni valakivel.


Tegyük fel, hogy valaki meleg, de egyben jóságos ember, tiszta lelkű, szeretetteljes és segítőkész, öt mégis "Halállal lakoltatna" a Biblia, csak azért, mert egy olyan hajlama van, amiről nem is tehet!


Ez mégis hogy lehet?


2012. jún. 26. 22:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Nos, ajánlom erről egy tapasztalt lelkész alábbi írását:


[link]

2012. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
53%
Az csak egy könyv.
2012. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Srapnel ***** válasza:
55%
A kereszténység egy intruzív vallás, magyarul "szereti" a hívők életének minden aspektusát kontrollálni. Az meg, hogy olyanért büntetne, amiről az adott egyén nem tehet... Az egész hitvilág erről szól: bűnösnek és gyarlónak születsz (mert csak), aztán ha mindent jól csinálsz, akkor még esetleg kijöhetsz ebből. De akkor nincs színes ruha, nincs bármiben hívés, nincs buzulás.
2012. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:
77%
A Biblia a meleg szexet nevezi utálatosságnak. Függetlenül attól, hogy szerencsétlen ember önkéntelenül szenved-e ilyen hajlamtól. Mást ehhez nemigen tesz hozzá, csak annyit, hogy Jézus elhordozta a világ minden bűnét, így egy bűnös hajlam többé nem tud elválasztani Istentől. Inkább Isten ereje az, ami meggyógyítja az embert ebből. Személyesen is találkoztam gyógyult meleggel, boldognak tűnt.
2012. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem az embert veti meg, hanem a bűnt, elég nagy különbség. A Biblia azt tanítja, hogy szeressünk mindenkit, akár meleg, akár nem.
2012. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fontos tisztázni, hogy a Szentírás soha nem az embert ítéli meg, hanem a gondolkodásmódját és cselekedeteit. Minden ember bűnre hajló emberi természettel születik, mindenkinek vannak gyengeségei. Ettől még az Isten minden embert szeret. Az Isten a bűnt gyűlöli.


A jóságos, tiszta szívű és szeretetteljes és segítőkész ember az Isten előtt kedves. Azonban ha az ilyen ember tisztátalan cselekedeteket végez, akkor már nem lesz kedves Isten előtt.


A bűnre való hajlam nem bűn. Arról nem tehet senki ha egy madár a fejére száll. A probléma akkor van, ha az ember hagyja, hogy a madár fészken rakjon a fején. Luther Márton után szabadon... ;-)


Üdv. Péter

2012. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, de a valláskritika tudomásom szerint nem arról szól, hogy téves vagy félinformációk alapján kritizálunk...

A leírásodból pedig úgy tűnik, nem ismered pontosan azt, amit kritizálni próbálsz, pedig ez lenne az alap.


Mutatok neked egy linket, amin A homoszexualitás bibliai megközelítése címmel olvashatsz egy nagyon alapos tanulmányt:


[link]


Ez nem sok, csak 11 oldal; de mivel tudom, hogy sokan még ennyit sem képesek elolvasni, ezért leírok néhány alapinfót (nem a linkből):


1. Nem a hajlammal van probléma, hanem a gyakorlati homoszexualitással.

Egy régebbi kérdésből idézek egy ateista (!) válaszolót: "A kutatások szerint genetikailag HAJLAMOS lehet rá valaki, de senki sem születik ßuzinak, ahhoz kedvezőtlen környezeti hatásokra is szükség van (30/70 arány). Olyan mint a cukorbetegség. Nem születik senki cukorbetegnek, de hajlamot örökölhet rá. Aztán lehet, hogy egészségesen éli le az életét, de ha olyan hatások érik, akkor kialakul nála a betegség."


(A tanulmány részletezi a lehetséges okokat is.)


Ha pedig a kedvezőtlen hatások miatt ki is alakul, nem kötelező a gyakorlati kivitelezés, azaz nem kell feltétlenül homoszexuális kapcsolatokat létesíteni.


2. Nem az emberekkel van baj, hanem magával a cselekedettel. Az embereket Isten ugyanúgy szereti, mint a többieket. A bűnök elkövetésétől pedig mindenkinek tartózkodnia kell, a heteroszexuálisoknak is. Pontosabban erre kell törekedni, de mivel az ember bizonyos területeken lehet gyenge, ezért alkalmanként el is eshet. Ha ezt megbánja, feláll és továbbmegy, nincs semmi gond. De ha esze ágában sincs megbánni, megváltozni, az gáz.


3. Mindezen túl pedig volt homoszexuálisok a bizonyságai annak, hogy ki lehet jönni ebből az életformából, meg lehet szabadulni a homoszexualitástól.

De ha nem is szabadul meg valaki, attól még nincs bünti, ha nem folytat szexuális gyakorlatot. (Emiatt szoktak egyesek felháborodni, mondván, nem lehet szex nélkül élni; pedig de: ha heterók tudnak, akkor a homóknak is tudniuk kell.)


4. Én nem szeretek Istent játszani, nem az én dolgom az ítélkezés. Én nem tudom megmondani, hogy ha egy ember jóságos, szeretetteljes, segítőkész stb., de meleg, akkor mi a helyzet. Pláne úgy általánosságban; de egy-egy embernél sem lehet, hiszen nem ismerem az összes szükséges információt, meg nem is vagyok olyan okos, stb. Viszont Isten igazságos, és mindenkinél figyelembe veszi az összes körülményt, a befolyásoló tényezőket, mindent.

(Szintén egy régebbi kérdésben írta valaki - ha jól emlékszem, egy érintett -, hogy azért ez a jóságosság, kedvesség stb. a melegek többségénél csak addig tart, amíg a saját akaratukat érvényesíteni tudják; ha ellentmondanak nekik, egyből megváltozik a viselkedésük. Nem szó szerint idéztem, mert nem találom a kérdést, de ez volt a lényege.)


Ehhez a dilemmához egy személyes dolog: Fiatal tinikoromban ismertem meg egy akkor a húszas évei vége felé járó hölgyet, elég közel laktunk egymáshoz. Sokszor voltam nála korombeli haverok társaságában, de néha egyedül is. Többnyire nagyon kedves és segítőkész volt, nem csak velem, másokkal is. Plusz pártfogó szülő volt, azaz rendszeresen hazavitt egy állami gondozásban élő fiút; majd később, amikor az intézetből már el kellett jönnie a srácnak, hosszabb időre be is fogadta.

Alkalmanként ivott a hölgy, az évek előrehaladtával egyre többet. Az ő saját baráti társaságában ez természetes is volt, de a foglalkozása is ezzel járt. Ugyanis szállodai prostiként dolgozott hosszú éveken át.

Hogy ilyenkor mi van, azt passzolom. Nem tudom, most mi van vele, hogyan él, mit csinál; az biztos, hogy már abbahagyta az ipart.

Az ilyen esetek miatt sem szeretek elhamarkodottan véleményt formálni. És tényleg örülök, hogy nem is az én dolgom. :)

2012. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Szió Berta és Kedves mindenki.

Ha a Bibliát vesszük alapul, mivel az az irott útmutatás a Teremtőről, akkor hasonlóan az elöttem szólók némelyikéhez, annyit, hogy soha nem az egyénnel van ugy gond, hanem a felfogással, gondolkodással. Magam Tanú vagyok, és nem egy élet tapasztalatot olvastam azokról a ma már keresztény testvéreimről, aki ebben az életvitelben voltak benne, de változtattak ezen, összhangba hozták a gondolkodásukat, a teremtö gondolkodás módjával és aktiv keresztény életet élnek.Söt mitöbb Némelyek meg is Nősültek, vagy Férjhez mentek és gyönyörü családjuk van. Emberként nem elitélni kell ezeket a személyeket, hanem segiteni kell a gondolkodásukat a helyes irányba terelni, ha megakarnak felelni Isten irányadó mértékeinek.S ezt minden emberre értem aki valamilyen Isten ellen elkövetett dolgokban "foglalatoskodnak". Kinevezett testvéreink vannak akiknek engedélyük van Börtönökbe is bejárni, és ott az elitéltek közül vannak akik elfogadták a Biblia oktatását, és olyan is aki még a világban elkövetett büneiért büntetését tölti, de keresztény mert már megkeresztelkedett, és már oda bent változtatott az életén, s mikor kijön folytathatja a keresztény életét.köszönöm.

2012. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Srapnel ***** válasza:
32%

"A bűnre való hajlam nem bűn. Arról nem tehet senki ha egy madár a fejére száll. A probléma akkor van, ha az ember hagyja, hogy a madár fészken rakjon a fején. Luther Márton után szabadon... ;-)"


Értem, egy deréktól lefelé béna és egy egészséges ember futóversenyében nem azért nyer az utóbbi, mert egészséges, hanem mert tud futni. A béna meg nem azért veszít, mert béna (tehát elméletileg nem tudja használni a lábait), hanem mert nem tud futni (vagyis gyakorlatlilag nem tudja használni a lábait).


Magyarul, ha elvben meleg vagy, az nem bűn, csak az, ha gyakorlatban is. Az meg már legyen a melegnek a pechje, hogy ő szándékán kívül végül meleg lett.

2012. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
22%
Úgy néz ki páran félre értették a kérdést, nem az a kérdés,hogy bűn/természetes-e hanem,hogy mi az indok amiért "írtani" kell.
2012. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!