Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most ez igaz? Azt olvastam a...

Most ez igaz? Azt olvastam a Wiliems nővéreknél, hogy nem egy Jehova tanúi vallás van, hanem kettő.

Figyelt kérdés
Mi a különbség?

2012. aug. 16. 22:36
 1/5 A kérdező kommentje:
privát, köszönöm
2012. aug. 17. 09:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltál? (11. válasz):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Az biztos, hogy több csoport is van az USA-ban; de azt nem tudom, hogy a testvérpár melyikhez tartozik.


Egy régebbi kérdésben találtam anyagokat az "igazhitű JT-kről", de ez egy romániai közösség, nem amerikai:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


És Google barátom segítségével még egy kis olvasnivaló:


[link]


Üdv. :)

2012. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha ez az akkor igen. Tényleg kettő van.O


Még ilyet....:O

2012. aug. 18. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Bizony bizony,kettő van!

Mégpedig van egy igazi,és egy hamisítvány.

Az igazi ismertető jele ,hogy náluk:Jézus Krisztus Úr,az Atya Isten dicsőségére!

A hamisat pedig nagyon könnyű azonosítani,mivel Jézusról azt állítják hogy egy "főangyal".És persze azt is ,hogy csak egy halandó ember volt!

2012. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen kettő van.


Személyesen is találkoztam velük itt Magyar országon.

Nagyon kedves emberek voltak, eredeti őrtorony volt náluk, elmondták, hogy miért szakadtak le.

Ők megmaradtak az igaz hitben, az eredeti tanításban.

Ezért is nevezik magukat Igazhitű Jehova Tanúinak. Valószínű, hogy nem voltak megalkuvók.

Egyébként abban az időben még volt hazánkban is pár család, azt nem tudom, hogy ma vannak-e.

Azt hiszem Romániában van gyülekezetük.

Egyébként a leszakadás oka a neten megtalálható.

2012. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!