Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még vallásos...

Miért vannak még vallásos iskolák?

Figyelt kérdés
Nem kéne tiltani a 18 évesnél fiatalabbakon végzett agymosást? És főleg egy ISKOLÁBAN?

2012. szept. 23. 19:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
43%
HA kicsit is mögé látnál a dolgoknak akkor még örülnél is neki.De sajnos manapság a túlbuzgó ateizmus is a sötétség egyik alappillére..
2012. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Agnosztikus vagyok, lehetségesnek tartom egy isten létezését, de az biztos, hogy isten nem olyan, ahogy azt a bibliában leírják.
2012. szept. 23. 19:37
 3/44 anonim ***** válasza:
18%
Már megint egy Hit Gyülekezetét szapuló kérdés. Te magad is tudod a választ. Nem kell kiírni!
2012. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
70%
Nos azért a Hitgyülit ne említsük egy lapon a vallással..
2012. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
70%
Nem az egyházi iskolák létével van a baj, hanem azzal, hogy sok nem ad igazi emberi értékeket, és csak képmutató keresztények mutatják a diákoknak,hogy hogyan kell viselkedni. És most nem arról beszélek,hogy minden vasárnap templomba járni, hanem normális emberi értékekről.
2012. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
26%

Igen ebben is van valami a legtöbb csak képmutató,de vannak kivételek.És inkább legyen az iskola egyházi,mint állami kézbe.

Az egyházi iskolákban valahogy a tanárverés-késelés és egyéb csalafintaságok sem oly jellemzőek.

2012. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
65%

Vannak kivételek,de én pont egy egyháziból mentem államiba. De tudom,hogy vannak rendesek is.


Az egyházi iskola a tanárok szempontjából is jobb, ahogy hallom. Ofőnek mindig késik a fizetése, meg az érettségiért járó pénz, a felesége egyháziban tanít, és Ő mindig megkapja. Szerintem stabilabb ilyen téren.

2012. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
52%

Nemes egyszerűséggel azért vannak "vallási" vagy "egyházi" iskolák, mert nekik van pénzük arra, hogy fenntartsák az intézményt. Ha az egyházak nem tartanának fennt több 100 intézményt, akkor megszűnnének...Ami pedig nem lenne éppenséggel kedvező fejlemény. Minden intézmény más és más. Szerintem az nem agymosás, ha heti 1 vagy 2 alkalommal van hittan óra. Magyarországon ráadásul nem jellemzőek az irdatlanul kemény szabályok. Nincsenek tarthatatlan öltözködési szabályok, imák órák előtt, stb...

Szóval inkább örülni kéne, hogy az egyház besegít olyan intézmények fenntartásába, ami a kormány feladata lenne...

2012. szept. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Én egy nem egyházi iskolába járok, mégsincs se tanárverés, se késelés. Egyszerűen csak egy jobb iskola, okosabbak járnak oda. Ahhoz, hogy valaki kultúrált legyen, nem vallásra van szükség, hanem tudásra.
2012. szept. 23. 19:57
 10/44 anonim ***** válasza:
55%
kell a pénz az egyháznak, ősrégi probléma ez...
2012. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!