Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a legnagyobb kritikák,...

Mik a legnagyobb kritikák, amikkel Jehova tanúi viselkedését, tanításait illetnétek?

Figyelt kérdés
Valláskritikai rovatban vagyunk, tehát akinek nem tetszik a kérdés, megvan a lehetősége arra hogy átballagjon egy másik rovatba, ahol számára kedves kérdések vannak.
2012. okt. 2. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A tolakodó, tapadós viselkedésük. És bigott szemlélet világuk amit másra akarnak erőltetni.


Tanításait illetően pedig a vallásosok szerint rossz Bibliát vagy Biblia fordítást használnak.

2012. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagyok, neked volt már velük személyes tapasztalod, vagy csak hallottál róluk?
2012. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy van igazság abban, amit mondasz.
2012. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés lényegébe az volt ,hogy általánosságba mik a kritikák. Nem az én véleményem.
2012. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Erőszakosan akarnak téríteni;

Az Új Világ Ferdítés, és az Őrtorony a szentírásuk;

Mindig nekik, illetve az említett két kiadványnak, van igazuk, még akkor is, ha százan cáfolják.

2012. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Bunkónak is nevezik őket, mert nem tisztelegnek az ország zászlaja és himnusza előtt, és hazaárulónak is bélyegzik őket, mert megtagadják a katonai szolgálatot.
2012. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondjak én pl. eléggé meglepődtem, amikor megtudtam, hogy a Jehova Tanúi nem ünnepelnek szinte semmit. Ezt is valami olyasfajta hülyeséggel magyarázzák, hogy minden ilyen ünnep keresztény (és így pogány) eredetű. Ez egyrészről hihetetlenül gőgös, másrészt ostoba gondolkodásmód. Ugyanannyira pogány eredetű a Jehova tanúi vallás, mint a kereszténység többi verziója...


Aztán a vérátömlesztés tilalmát sem tudom mire vélni. Az ilyen ember alapból minek foglal kórházi ágyat? Bocsánat, ha primitívnek tűnök, de az ilyenfajta, irracionális nézeten alapuló hülyeséget nem tudom tisztelni. Azt még igen, ha valaki vegetáriánus, vagy egy csöpp alkoholt sem iszik. De ez, hogy gyakran csak kórházakba derül ki, hogy nem kér vérátömlesztést?! Hát ilyen alapon nyugodtan foghatná magát, és kimehetne az utcára...


A legundorítóbb azonban mégis az, és ennek sajna "tanúja" voltam, amikor rákényszerítik a gyerekekre. Tudniillik egyik osztálytársam anyja hozzáment egy JT-hez, és így természetesen a gyereknek is ehhez kellett alkalmazkodnia. Szerintem nincs szörnyűbb annál, mint mikor a gyerek nem ünnepelhet szülinapot, karácsonyt...komolyan már csak lépésre vagyunk attól, hogy házi őrizetbe kényszerítsük.


Plusz még azt se nagyon tudom mire vélni, miért kell ilyen zárt közösséget létrehozni. Miért baj az, ha egy Tanú kavar egy nem-Tanúval...


hirtelen ennyi :D peace!

2012. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Viselkedés:


- Sokukra nagyfokú arrogancia jellemző, ami valószínűleg abból fakad, hogy "az egyedüli igaz vallásnak" tartják a sajátjukat, minden mást hamisnak, sátántól valónak. Megjegyzem, az Egyházak Világtanácsa nem ismeri el őket keresztény felekezetnek, csak keresztény jellegűnek; ha pedig benézel ide, evidens, hogy egy szektáról van szó:

[link]


- Szinte az összes tag önálló gondolkodásra képtelen (vagy szándékosan nem akar gondolkodni...), csak szajkózza az Őrtorony-irodalomban leírtakat. Ez főleg akkor nagyon gáz, amikor kívülállók darabokra szétcincálják egy-egy tanításukat, de ők (a JT-k) egyszerűen nem értik (vagy nem akarják érteni...). Ilyenkor vagy ismételnek, mintha attól igazzá válna bármi is, hogy többször elmondják / leírják; vagy benyögnek valami inadekvát dolgot; vagy egy kilométeres válaszból belekapaszkodnak egy-két mondatba, amire válaszolnak néhány sort, a többit pedig figyelmen kívül hagyják.

Kb. ugyanilyen szintű probléma, hogy a hozzájuk intézett kérdésekre többségében nem érkezik normális válasz; főleg csak a mellébeszélés megy, de az nagyon. (Más kérdéseknél is sokszor előfordul, hogy a válasznak köze nincs a témához.)


Tanítások:


Inkább el sem kezdem sorolni...


Egy cikk az ún. Vezető Testületről és annak visszásságairól:

[link]


Ha többre is kíváncsi vagy, válogass a bal oldalon található menükből.


Üdv. :)

2012. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!