Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek lesz világ vége?...

Szerintetek lesz világ vége? ISTEN akaratából vagy csak az emberek téves hirdetései

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 17:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Kedves no name aki az 5 eves vilagvegere saccolsz, orvendek hogy jo a humorerzeked, foleg ha arra a keskeny utra gondolok melyen az Ur igaz hivoi haladhatnak. Kivancsi lennek szerinted vagy masok szerint a Foldon letezo emberek vagy szemelyisegek kozul kik azok akiknek szerinted meglehet az eselyuk hogy a keskeny uton ott lehessenek. Neveket vagy megnevezeseket szeretnek, de ne az igaz hivok valaszaval legyszives.
2012. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nos ezt nem humornak szántam, ezzel Én nem viccelnék, mert Isten szaváról van szó.


Miért írtam kb 5 évet?

Hát nem hiszem, hogy ez a kevés jövendölés ami még nem teljesedett be nagyon sok időt venne igénybe.


A biblia az amire támaszkodni kell, nem az Én véleményemre.

Kik azon kevesek?

Akikre rá illik a Bibliában felsorolt összes azonosító jel amiről Jézus azt mondta, hogy ők az igaz keresztények.

Bár tökéletlenek, de azt teszik ami megköveteltetett a keresztény életébe, még ha nem ép kellemes, vagy kényelmes ebben a világban akkor is.A gyakorlatban is, az életük minden területén igyekeznek a Jézus által felállított mintát követni, egységesen, minden nemzetből, népből a szeretet jegyében.


Ez az ami ezt a kis Keresztény csoportot azonosítja.

Az azonosító jeleket pedig mindenki tudja aki olvassa, tanulmányozza a bibliát.

2012. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nagyon sokk jóslatot halottam már én is .

régen volt egyszer 2000_ben is ,de nehogy már egy keresztény a jóslatokba hidjen ? mert a bibliába kell hindi a biblia nem ír világ végét ,s emberek teljes elpusztulását .

sajnos a jelenéseket többféle képen értelmezik a keresztények ,ami engem nem zavar ,persze mindenki válaszát várom továbbra is .


Most az van hogy iskolában mindenhol a hír dec 20 tól részletesen pusztul el a világ.


De miért részletesen? miért nem pusztít el Isten akarata egyszerre ? szerintetek ? sokan vannak a meghívottak és kevesen a választottak ,támadnak majd próféták de vigyázzatok ,

Hallotok majd háborúkról zendülésekről .


Mondja a biblia : tehát ez van ? ma és mindig volt hiszen mindig várták vissza Jézust és ezt világ végének szánják hirdetni .

Nos,nem azt mondom tudom mi Isten akarata ,mert nem tudom ,de hogy sok a téves ,hamis azt igen ,és sajnos gyülekezetek ,keresztények sokakat eltérítenek .


Üdv Moncsi voltam.,

2012. nov. 5. 14:18
 14/29 anonim ***** válasza:

Vilagvege 5 ev-nek :)


Isten szavat tul sokszor es tul kenyelmesen vesszuk foleg fenyitesek es felelem keltes szempontbol, "orvend" ennek minden olyan igaz hivo aki az Ur es szolga statuszban kepzeli el magat sajnos. Tovabba orvendenek ennek a nezetnek vallasok vezetoi is. Hogyan is van az idezet ? "konnyebb a tevenek a tu fokan atmenni, mint a gazdagnak az ISTEN orszagaba bejutni" (Mate 19,24).

Peldaul ha latod hogy a PAPA dollarmiliokat tesz felre az utazasai szamara mikor sokkal kevesebbel is boldogulna es elkolti a penzt, amivel segithetne az ehinseg dulta orszagokon nem tudsz meggyozni rola hogy ezekkel a cselekedetekkel KRISZTUS szavat koveti.

A VATIKAN ketsegkivul a leggazdagabb egyhaz a FOLDON megis a papjaitok szegenysegi fogadalmat tesznek. Nem felnek hogy elkarhoznak (pedig allitolag hisznek a karhozatban) mert azt mondjak hogy NEM OK a gazdagok, hanem az Egyhaz. Ez valojaban csupan jatek a szavakkal mivel ok maguk alkotjak az Egyhazat. Mintha egy multimiliomos fia azt mondana hogy o nem gazdag csak az apja.

A papsag nem valtoztatta meg a Biblia gazdagsaggal kapcsolatos uzenetet. Sot a sajat hasznara forditotta hiszen nem jobb-e ha a gazdag az Egyhaz hasznara lesz szegenyebb ?

A jovendolest illetoen hadd ne kelljen peldayatokkal elnem hogy az amire most ravetitodhetne hogy kozel a vilagvege mert sok jel arra mutat a vilagunkat illetoen akkor mindezt 1000 evvel ezelott is ugy gondoltak. A haboruk, az ehinseg a rosszakaratu emberek, a vallasok iranti ellentet mind mind jelen voltak a multbeli korokban is ugyanugy ezt illetve ezeket nem a modern vilagunk hozta csak letre, hanem a multban is fellelhetoek.

Tovabba 5 ev mulva pont ebben az idoben jossz egy sorrel ha nem lessz igazad, forditott esetben kuldok egy pizzat mar a mennyorszagbol :)

2012. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

A maják mondták azt, hogy 2012. december 21.-én világvége lesz, aztán meg kiderült, hogy ez sem igaz! Nem mondtak ilyet, csak vége a naptáruknak.

Világvége biztosan lesz, csak nem 2012-ben. A tudósok is megmondják, hogy pár-millió év múlva a Nap akkorára fog nőni, hogy lakhatatlanná teszi a földet, aztán meg be is fogja szívni.

Nem a mi életünkben lesz ez a világvége, az biztos!

Hát igen kedves utolsó hozzászóló, igazad van részben!

"Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bejutni!" A tű foka egy földrajzi helyet jelöl! Nagyon nehezen mennek át rajta a tevék. A gazdagnak meg nagyon nehéz bejutni az Isten országába, mert nehéz lemondani a gazdagságról!

A Vatikánnal kapcsolatban egyetértek veled! Sajnos az ilyen papok már nem az Isten szeretetét cselekszik, hanem a saját anyagi gyarapodásuk.

Keress egy olyan vallást, ami az igazságról szól, és nem a pénzről!

2012. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem mi fogjuk eldönteni hogy Isten mikor teszi mindezt.Isten irgalmas ! Figyelmeztetések, halmazával jelennek meg hogy térjünk meg míg nem késő...

Jézus elmondta nekünk az Ima erejét...


(K.Gy)

2012. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Az utolsó válasz tetszett ,különben Maják elméletét nem hiszem el .

Ha ugyan ezt ők találták ki ,mert Amerikában a megmaradt

Maják nagyon haragszanak írja egy újság ,mi szerint ők jósoltak volna meg a véget !

egy másik dolog tudjátok ezek a maják szervezetek miben hisznek ? ufókban .

Gyülekezeteket tartanak és ott mindenfélét beszélnek ,pedig egyetlen értelmes élőlény van a földön és az csak az ember .Na most erre jönne nekem a válsz ,hát persze mert az ufók a világűrben vannak és kérdem én hol ? hogy néznek ki ? szemiféle lényeg nem lehetnek magasabb értelemmel mint az ember .


A buddhizmus vallás egyáltalán nem lélekre épül ,cs ők ezt idézik elő sokféle zenével és,,,,

Isten lélek ,tehát szükség az embernek őt lélekben imádni .

Mivel ő a teremtő nincs az ember főlőt senki csak ő ,nincsenek legalább is számomra hatalmasságok ,az ufók és mindenféle jelenségek az egy másik Isten műve de nem a teremtőé .

2012. nov. 6. 13:30
 18/29 anonim ***** válasza:
Isten nem létezik, szóval az ő akaratából nem lesz világvége. Előbb kell félni természeti katasztrófáktól, a Föld energiakészleteinek kifogyásától, atomháborútól.
2012. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Az általunk ismert világnak mindenképpen vége lesz. A tudomány szerint is más világ vár ránk (vagy szétbomlik minden vagy minden összesűrűsödik), a kereszténység szerint is. Katolikus vagyok, szerintem Jézus második eljövetelével jön el az új világ.
2012. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Isten nem létezik ? szerinted aki ezt írta magyarázd meg


akkor te a majomtól származol ? vagy talán az apád? a legnagyobb csapdájában vagy az sá,,,,nak .

2012. nov. 7. 07:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!