Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha istenhez nincs hasonló és...

Ha istenhez nincs hasonló és nem hasonlítható semmihez, akkor hogy lehet hogy az első emberpárt az ő képmására teremtette?

Figyelt kérdés
Ha nem hasonlítható semmihez akkor hogy hasonlíthat az emberre, vagy ilyenkor mi van?
2012. nov. 11. 17:25
1 2 3
 1/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Biztos,hogy megismerted önmagad,önnön legmélyebb azonosságodat?

Mivel azonosítod önmagad vagy bármely más embert?

2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Ennek az a lényege,hogy a tulajdonságaink azonosak. Hasonlítunk abban, h nagyon tudunk szeretni, dönthetünk kedvünkre meg ilyesmik, csak Isten "tökéles és felülmúlhatalan és minden tulajdonsága pozitív" amíg mi hibázunk. Én ezt tanultam még irci órán :))
2012. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Isten a minden.Igen,az ember is Isten egyik megnyilvánulási formája.Ezt az egészet úgy képzeld el,hogy Isten a tenger,és te vagy a csepp a tengerben.A tenger nagyobb,hatalmasabb is nálad,ugyanakkor mégis egy veled.
2012. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, és nagyon köszönöm a válaszokat tényleg aranyosak vagytok, de én nem ezt kérdeztem.
2012. nov. 11. 18:01
 5/21 anonim ***** válasza:

Az ember test és lélek. A test a földből van, anyagból, a lélek Istentől. (Isten lehellete)

Amikor a tetbe belekerült a lélek, Isten egy kis része került bele, tehát óhatatlanul is mutat az ember hasonlóságot az Istennel, mégha az ember esendő és gyarló is, szemben az Istennel, aki/ami nem.

Isten mindenben benne van, az általunk ismert világban az ember a leghasonlóbb hozzá, de attól még nem olyan, mert csak egy kicsi része. Isten azért nem hasonlítható semmi máshoz (egy másik értelmezésben), mert ő az Isten, páratlan és egyedülálló. Mi emberek a szellemi síkon belőle vagyunk. Ezért van ez a látszólagos paradoxon. A tengercseppes példa igazából nem volt rossz, válasz volt a kérdésedre "hasonlat" formájában.

2012. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Pietrosol ***** válasza:

Pedig a kérdésedre válaszoltam!

Megismételhetetlenül egyedi vagy és mégis azonos mindennel!

A belső világod éppoly végtelen,mint a mindenség és olyan egyedi dolgokkal bírsz,mint senki más!

2012. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A képmás nem azt jelenti hogy homokból vagyunk, hanem az ő képének mása. Mint mikor a festő fest egy képet valaminek a mására, függetlenül attól hogy olajfestékkel festi vagy vízfestékkel esetleg temperával, akkor is valaminek a mására.
2012. nov. 11. 18:28
 8/21 nagylzs ***** válasza:

Miért ne lenne hasonlítható Isten az emberhez, vagy bármi máshoz? Például, azt mondom neked: Isten nagyobb hatalommal rendelkezik mint az ember. Ez már egy összehasonlítás (és egyben bizonyítja, hogy az összehasonlítás nem lehetetlen).


A probléma inkább ott van, hogy mi Istent nem ismerjük. Azok az emberek akik legjobban ismerik, azok is csak emberként ismerik, ezért nem ismerik eléggé. Nem tudnak róla eleget (tényszerűen meg főleg nem) ahhoz, hogy értelmes módon összehasonlítsák bármivel. Mert ahhoz tények kellenének. Az összehasonlításra tett próbálkozás legfeljebb a képzelet és a fantázia eredménye lehet, de soha nem egy igazi (tényeken alapuló) összehasonlítás.

2012. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A válasz egyszerű, a Biblia szerint az Isten nem "képmására", hanem saját képére és hasonlatosságára teremtette az embert. (lásd. 1Móz 1:26)


Mit jelent ez? Azokkal a tulajdonságokkal ruházta fel amelyekkel Ő maga is rendelkezik, ilyen például a szeretet (lásd. 1Ján. 4:8), a hatalom (lásd. Ésa. 48:9; 1Móz. 4:7), az igazság (lásd. 5Móz. 32:4; Jer. 10:10) és végül a bölcsesség (lásd. Dán. 2:20; Jer. 10:12; Péld. 3:13, Zsolt. 136:5, Ezékiel 1:10; Jel. 4:7).


Üdv. Péter

2012. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ez mind szép és jó, és nagyon köszönöm a válaszokat tényleg aranyosak vagytok, de én nem ezt kérdeztem."


Szerintem én is a kérdésre válaszoltam.

17:48

2012. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!